ebook Kod Kathariny
3.81 / 5.00 (liczba ocen: 895) Ilość stron (szacowana): 432

Kod Kathariny
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 20.00
wciąż za drogo?
-13% 20.00 zł
37.19 złpremium: 23.99 zł Lub 23.99 zł
-23% 30.79 zł Lub 27.71 zł
35.99 zł Lub 32.39 zł
39.99 zł
31.35 zł
32.92 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane
Zaginięcie osoby, po której nie został żaden ślad, samo w sobie jest zagadką. A co, jeśli osoba zaginiona pozostawia po sobie ślad, który czyni tę zagadkę jeszcze większą? Jedenasty tom rewelacyjnej serii kryminalnej z komisarzem Wistingiem!
 
To ta pora roku. Po raz dwudziesty czwarty z rzędu William Wisting sięga po akta sprawy zaginięcia Kathariny Haugen. Sprawy, której nigdy nie rozwiązano. Od tego czasu Wisting co roku odwiedza męża Kathariny, który ma niepodważalne alibi, ponieważ w dniu zaginięcia żony pracował daleko od domu. Z biegiem lat stały kontakt komisarza z Martinem Haugenem przeradza się w przyjaźń. Jednak tym razem dom Haugena jest zamknięty. W rocznicę zaginięcia żony Martin Haugen sam znika bez wieści.

Tego samego dnia w komendzie, w której pracuje Wisting zjawia się młodszy śledczy, Adrian Stiller, który w Kripos zajmuje się starymi, nierozwiązanymi sprawami, tak zwanymi cold cases. Zaginięcie Kathariny ma związek z inną zagadką zaginięcia sprzed lat. Dwaj zdolni, różniący się od siebie śledczy będą musieli połączyć siły, ale współpraca z introwertycznym Adrianem Stillerem okaże się sporym wyzwaniem dla Wistinga. Mimo to dla dobra śledztwa obaj będą w stanie zrobić wiele, kto wie, może nawet trochę za dużo?
„Rewelacyjny Jørn Lier Horst (…) Fabuła wciąga i nie sposób odłożyć książki na półkę, zanim nie pozna się zakończenia. «Kod Kathariny» to jak dotąd najlepsza, najgenialniejsza powieść, jaką napisał. Już nie możemy się doczekać kolejnej historii, jaka wyjdzie spod jego ręki!” – Sven Gjeruldsen, „Tvedestrandsposten”.

„Jørn Lier Horst jest coraz lepszy. A już wcześniej był cholernie dobry” – Tarald Aano, „Stavanger Aftenblad”.

„Wyjątkowa udana (…) pierwszorzędna trójgłosowa opowieść” – Finn Stenstad, „Tønsbergs Blad”.

„Napięcie na wysokim Horstowym poziomie” – Magni Galaaen, „Trønder-Avisa”.

„Fabuła «Kodu Kathariny» jest wiarygodna i mogłaby rozgrywać się w rzeczywistości. Nie ma się wrażenia, że wyobraźnia sprowadziła pisarza na manowce. A mimo to powieść jest fascynująca jak mało która” – Geir Rakvaag, „Dagsavisen”.

„Wiarygodne i ekscytujące zagadki kryminalne marki Horst” – Mari Grydeland, „Aftenposten”.

Kod Kathariny od Jørn Lier Horst możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Moje pierwsze spotkanie z książkami Jorn Lier Horsta miało miejsce ponad dwa lata temu. Od tego czasu każdy kolejny tom był dla mnie odkrywaniem Horsta i jego twórczości na nowo. Każdy z tomów miał ten niepowtarzalny, wyjątkowy klimat w którym poznajemy pracę śledczą „od kuchni”. Każdy był wciągający i mroczny. Mam jednak wrażenie, że Kod Kathariny i tak rozłożył pozostałe tomy na łopatki.

Ponad dwadzieścia lat temu, bez śladu ginie Katharina Haugen. W domu pozostawia spakowaną walizkę oraz kartkę z tajemniczym kodem, którego nikt pomimo upływu lat oraz dostępu do nowych technologii, nie jest w stanie rozwikłać. William Wisting jak co roku na nowo zagląda do akt kobiety, by odszukać brakujące elementy, które mogłyby doprowadzić do odkrycia prawdy. Jak co roku planuje też spotkać się z mężem zaginionej. Gdy jedzie do niego, okazuje się, że Martin Haugen, również przepadł bez wieści. Na dodatek do komisarza zgłasza się śledczy, który twierdzi, że sprawa zaginięcia kobiety, łączy się ze śledztwem które aktualnie prowadzi. Czy po dwudziestu czterech latach, pojawia się właśnie okazja by odkryć co tak naprawdę stało się z Kathariną Haugen? Jedno jest pewne William Wisting nie odpuści.

Kod Kathariny to najnowszy i najbardziej wciągający tom cyklu o komisarzu Wistingu. Z jednej strony znajdziemy w nim to co u Horsta najlepsze, czyli: niesamowity klimat śledztwa, które z jednej strony jest dość niespieszne a z drugiej nie brak mu zaskakujących zwrotów. Mamy też mocno zarysowanych i niezwykle ciekawych bohaterów. Jednak w tej części… sama nie wiem… a może po prostu czuć te elementy jeszcze mocniej? Może są one jeszcze bardziej wyraziste? Jak dla mnie rewelacja. Horstowi zdarzały się słabsze tomy. Ten jednak jest zdecydowanie najlepszy. Zresztą oceńcie sami!

Ocena: 5+/6 czytaj więcej
©Kocham Cię, moje życie
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć