ebook Potęga irracjonalności - audiobook
4.1 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 70454)

Potęga irracjonalności - audiobook
audiobook (mp3)

E-book - najniższa cena: 34.74
Audiobook - najniższa cena: 35.94
wciąż za drogo?
35.94 zł Lub 32.35 zł
46.12 zł Lub 41.51 zł
50.90 zł
59.90 zł
46.12 zł
46.12 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Dlaczego ból głowy nie ustępuje po zażyciu taniej aspiryny? Dlaczego przepuszczamy pieniądze na wystawny posiłek, ale wycinamy kupony, aby zaoszczędzić parę groszy na puszce zupy? Czy rzeczywiście podejmujemy racjonalne decyzje życiowe? Poprawione i rozszerzone wydanie przełomowego bestsellera NYT odpowiada na te i inne pytania. Lektura obowiązkowa dla każdego racjonalisty!

W nowym, poprawionym i rozszerzonym wydaniu przełomowego bestsellera New York Timesa Dan Ariely obala popularne przekonanie, że my, ludzie, zachowujemy się racjonalnie. Od picia kawy po odchudzanie się, od zakupu samochodu po wybór partnera życiowego – nieustannie przepłacamy, nie doceniamy i odwlekamy decyzję. Takie zachowania nie są jednak przypadkowe ani pozbawione sensu. Przeciwnie, są systematyczne i przewidywalne, a co za tym idzie – czynią nas przewidywalnie irracjonalnymi.

„Wspaniała, pouczająca książka. Wnikliwa, przystępna, pełna dowodów empirycznych na to, że w pewnych dziedzinach i sytuacjach zachęty materialne działają w nieoczekiwany sposób. My, ludzie, jesteśmy obdarzeni zaletami, które można zniszczyć poprzez wprowadzenie zysków ekonomicznych. Lektura obowiązkowa!” – Nassim Nicholas Taleb, autor bestsellera „New York Timesa” „Czarny łabędź. O skutkach nieprzewidywalnych zdarzeń”

Rekomendacje audiobooka Potęga irracjonalności:

„Pomysłowa i klarowna… Potęga irracjonalności jest książką dużo bardziej rewolucyjną, niż może się wydawać na podstawie jej lekkiego tonu” – „New York Times Book Review”

„Zaskakująco frapująca. Przystępna. W książce Ariely’ego ekonomia i dziwactwa ludzkiego umysłu stają się zabawne i zajmujące. Fascynująca wycieczka po nauce o podejmowaniu decyzji, która odkrywa przed nami sposoby, w jakie normy społeczne, oczekiwania i okoliczności wodzą nas na manowce” – „Time”

„Dan Ariely w pomysłowy sposób wystawia racjonalność na próbę. (…) Nowe eksperymenty i optymistyczne idee wypływają z niego niczym woda z fontanny” – „Boston Globe”

„Zajmująca wycieczka po rozmaitych sposobach, w jakie ludzie działają wbrew własnym interesom, oparta na pomysłowo zaprojektowanych eksperymentach Ariely’ego. (…) Osobista i przystępna” – „BusinessWeek”

„Książka Ariely’ego traktuje o ważkich sprawach… z nieoczekiwaną szczyptą humoru” – „Entertainment Weekly”

„Pomysłowa i przystępna. Ariely ma wielki talent do opowiadania historii. Gdyby inni badacze potrafili tak pisać, to świat byłby lepszym miejscem” – „Financial Times”

„Inteligentny, barwny styl Ariely’ego i jego skłaniające do myślenia argumenty składają się na fascynującą, a zarazem pouczającą lekturę” – „Publishers Weekly”

„Taksonomia głupoty finansowej” – „The New Yorker”

Audiobooka wysłuchasz w doskonałej interpretacji Macieja Kowalika. 

Potęga irracjonalności od Dan Ariely możesz już bez przeszkód słuchać w formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć