ebook Tajemnice Mille
3.59 / 5.00 (liczba ocen: 141)

Tajemnice Mille
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w tym miesiącu
E-book - polecana oferta: 23.41
wciąż za drogo?
28.27 złpremium: 15.20 zł Lub 15.20 zł
23.41 zł Lub 21.07 zł
28.27 zł Lub 25.44 zł
30.40 zł
30.40 zł
-16% 22.80 zł
23.39 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Spokojne dotąd miasteczko Mille pojawia się na ustach całej Polski. Zabójstwo tak dokonane budzi ogromne zainteresowanie opinii publicznej, a naciski z góry sprawiają, że sprawca musi zostać szybko złapany i przykładnie ukarany. Wśród podejrzanych są mieszkańcy, goście ze świata filmu i sama Witecka. Wszyscy mają motyw…

Po publikacji reportażu Marty Witeckiej o Mille miasteczko staje się obiektem zainteresowania turystów, a historia przez nią opisana inspiruje filmowców. W miasteczku pojawiają się scenarzyści, producent i polska gwiazda filmowa odnosząca sukcesy w USA. Mieszkańcy zachłystują się popularnością, ale przy okazji tracą czujność i ujawniają rzeczy, które nie powinny ujrzeć światła dziennego. Pewnego poranka znaleziono nad rzeką zwłoki. To kobieta ubrana na czerwono.
Kim jest ofiara? Dlaczego zginęła?
Mille pojawia się na ustach całej Polski. Zabójstwo budzi ogromne zainteresowanie opinii publicznej, a naciski z góry sprawiają, że sprawca musi zostać szybko złapany i przykładnie ukarany. Wśród podejrzanych są mieszkańcy, goście ze świata filmu i sama Witecka. Wszyscy mają motyw.
Mroczna atmosfera Mille powraca…

Tajemnice Mille od Dagmara Andryka możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Dziennikarka śledcza i autorka bestsellerowej książki, Marta Witecka, postanowiła przeprowadzić się do Mille.

Czeka tam ukochany mężczyzna, wspierający przyjaciele i miasteczko, które budzi w niej lęk ale i ciepłe uczucia. Nadzieja na spokojne życie.

Ale jej książkowy bestseller ma także dla Mille konsekwencje. Na jego podstawie ma powstać film. Zatem do miasteczka przybywają scenarzyści, producent, wielka gwiazda…

Zaczynają pytać, drążyć, szukać kolejnych tajemnic, a Mille umie chronić swoje tajemnice.

I niestety robi to krwawo.

Kim jest ofiara w czerwieni?

Czy śledztwo w pośpiechu przeprowadzone przez żądnego rozgłosu Malinę, naciskanego przez prokuratora, nadzorowane przez burmistrza ma szanse być obiektywne i odkryć prawdę?

Kto zginął?

Kto zabił?

Jakie tajemnice Mille znów wyjdą na jaw? Jakie nadal pozostają w ukryciu?

Czy Marta jest skazana na kolejne śledcze odkrycia? Jak bardzo ta sprawa znowu dotknie ją osobiście?

„Zmowy miasteczek to temat na książkę.” To prawda! Ciarki po plecach przechodzą na myśl o takim Mille. Że gdzieś jest. Że wszędzie są.

Po raz kolejny tajemnice małej społeczności, w wersji pani Dagmary, pochłonęły mnie bez reszty. Rwane końcówki rozdziałów, zawieszenia akcji powodują, że nie sposób odłożyć książkę.

A tak z boku:

Autorka obmyśla, tworzy oś wydarzeń, pewnie konspekt, zarys akcji, obmyśla zdarzenia, sploty wątków, postacie, w końcu całość pisze, potem redakcja, korekta. No cały proces twórczy. Z pewnością kilka miesięcy pracy.

A ja co? Bez żadnego szacunku siadam i pochłaniam. Dwa dni i po książce!

Pani Dagmaro, przepraszam, to nie z braku szacunku dla pani pracy, to po prostu kolejna bardzo dobra historia z Mille. No nie mogłam się oderwać!

Ech, ten neon z bzyczącym „M”. Ten duszny klimat! Wrócimy tam z Witecką? Mam taką nadzieję!

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©CzytAśka
Lubię powroty, zwłaszcza w ciekawe miejsca, w których spotkało mnie wiele dobrego i które dostarczyły niezapomnianych, mocnych wrażeń. Oczywiście mam na myśli literackie miejsca, miasta i miasteczka. Jednym z nich jest Mille, osobliwa miejscowość, w której mieszka tysiąc mieszkańców. Ni mniej, ni więcej.

Po opublikowaniu reportażu Marty Witeckiej Mille stało się atrakcją, w kierunku której zmierza coraz więcej turystów. Rosnąca popularność sprawia, że miasteczkiem i ich mieszkańcami interesują się filmowcy, scenarzyści i producenci, którzy w jego tajemniczej historii upatrują szansę na zrobienie dobrego kina. Ale film bez gwiazdy ma mniejsze szanse na stanie się przebojem, dlatego do nowej produkcji zostaje zaangażowana polska aktorka mieszkająca w Stanach Zjednoczonych. Aby wczuć się w rolę i jak najlepiej zagrać filmową bohaterkę, kobieta rozmawia z mieszkańcami. Zyskując sobie ich uwagę i zaufanie w przypływie szczerości zwierzają się jej.

W pewnym momencie o Mille staje się naprawdę głośno, a to za sprawą znalezionych nad rzeką zwłok kobiety … w czerwieni. Zaczyna się przysłowiowe polowanie na czarownicę.

Tytuł książki doskonale oddaje jej klimat. Tutaj aż roi się od tajemnic, czy to ich mieszkańców, czy to samego miejsca, nad którym wisi klątwa Kaśki. Autorka w okrutny sposób pogrywa sobie z czytelnikiem. Podrzuca tak wiele mylnych tropów, sugeruje mnogość rozwiązań, że można się poczuć wykiwanym. Jednak, żeby była jasność, na koniec nie zostajemy z niczym. Dostajemy rozwiązanie, które niejednego zaskoczy, a książkę kończymy czytać z poczuciem satysfakcji. Chyba, że … ktoś oczekuje krwawego thrillera. Krwi nie ma, za to jest napięcie, otoczka zagadkowości i kolor czerwony, który jest elementem ubioru wielu osób.

Marta Witecka i Mille pojawiło się w poprzednich książkach Dagmary Andryki, czyli w powieściach Tysiąc oraz Trąf, trąf, misia bela. Obie czytałam, obydwie przypadły mi do gustu, dlatego z przyjemnością wróciłam do historii kreowanych przez autorkę. Jeśli ktoś z Was nie zna tych tytułów, nie będzie to ze szkodą dla Tajemnice Mille, ale … polecam nadrobić, bo będziecie mieli pełen obraz kameralności miasteczka i zachowań jego mieszkańców.

Dobry thriller dla entuzjastów dusznego klimatu małych miejscowości. Z przyjemnością dałam się wodzić za nos i wpadać w fabularne pułapki zastawione przez autorkę. Szkoda, że nie udało mi się odgadnąć sprawcy. Ale, ale, to jest właśnie wielka zaleta książki. Polecam.

Ocena: 4+/6 czytaj więcej
©Na czytniku
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć