ebook Ziemia jałowa: Opowieść o Zagłębiu
3.33 / 5.00 (liczba ocen: 132)

Ziemia jałowa: Opowieść o Zagłębiu
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 14.34
wciąż za drogo?
14.34 zł Lub 12.91 zł
29.40 zł Lub 26.46 zł
30.00 zł
14.34 zł
18.35 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Reportaże, które na długo pozostaną w pamięci. Magdalena Okraska opisuje Zagłębie Dąbrowskie – wyludnione po likwidacji fabryk miasta, ruiny zakładów, zdewastowane centra i opuszczonych ludzi. Na ziemi jałowej, niczyjej, gdzieś pomiędzy Śląskiem a Małopolską.

Ci, których kolorowy pociąg z napisem „transformacja” powiózł wesoło daleko w przód, nie są w stanie po prawie trzech dekadach zrozumieć, że ta sama zmiana zostawiła daleko w tyle setki tysięcy czy miliony ludzi, z większych i małych ośrodków. Nikogo z beneficjentów sytuacji nie interesowały losy pana Heńka z prywatyzowanej huty, pani Marioli z niepotrzebnego nagle osiedlowego magla czy pana Zdzisława z zamykanej odlewni. Po co, skoro kolorowy pociąg pędził przed siebie w stronę Europy, a żeby z niego nie wypaść, trzeba było mocno trzymać się na zakrętach? Trudno odwracać się w pędzie.Plan Balcerowicza był wyrokiem śmierci dla mniejszych ośrodków. Życie, które od przedwojnia toczyło się wokół kopalni, huty, odlewni czy wytwórni, kilka razy zamigotało i przygasło. Z ust do ust powtarzano mantrę – sprzedać, sprzedać, najlepiej z zyskiem. Czyim?Na pewno nie tych, o których jest ta historia.Magdalena Okraska opisuje Zagłębie Dąbrowskie – wyludnione po likwidacji fabryk miasta, ruiny zakładów, zdewastowane centra i opuszczonych ludzi. Na ziemi jałowej, niczyjej, gdzieś pomiędzy Śląskiem a Małopolską.

Ziemia jałowa: Opowieść o Zagłębiu od Magdalena Okraska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    W opisie - o Zagłębiu, ale tak naprawdę to przede wszystkim o Zawierciu - mieście, które umiera od lat.
    Książka jako książka - bardziej taka sobie. Natomiast spostrzeżenia dotyczące przemian - okrutne, prawdziwe. Teksty, które warto przeczytać, choć nie sprawia to przyjemności

Warto zerknąć