ebook Sapiens. Od zwierząt do bogów
4.44 / 5.00 (liczba ocen: 184083)

Sapiens. Od zwierząt do bogów
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 24.90
Audiobook - najniższa cena: 24.90
wciąż za drogo?
29.94 złpremium: 17.96 zł Lub 17.96 zł
-34% 24.90 zł
-29% 27.45 zł Lub 24.71 zł
33.93 zł
46.40 zł Lub 41.76 zł
38.79 zł
39.62 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Sapiens. Od zwierząt do bogów to książka popularnonaukowa, jednak napisana w taki sposób, że właściwie nadje się na pasjonującą lekturę dla każdego czytelnika. Po tej dwce informacji, każdy zrozumie zdecydowanie lepiej w jaki sposób funkcjonuje otaczający nas świat oraz zachodzące w nim procesy.

Yuval Noah Harari zawarł w swej książce doskonałą analizę całej historii ludzkości, poczynając od ewolucji homo sapiens do czasów nam współczesnych. Nie zrobił tego jednak, przedstawiając czytelnikowi suche fakty i zawierając popularnonaukowy bełkot. Przedstawił ewolucję jaką przeszedł współczesny człowiek, w sposób całkowicie zrozumiały dla laika, ukazując ciekawe spojrzenie na wiele faktów, udzielając odpowiedzi na wiele nurtujących nas – czytelników pytań, których nie odnajdziemy w żadnej, innej tego typu publikacji.

Sapiens. Od zwierząt do bogów to książka, która może przyczynić się do powstania i rozwoju wspaniałej pasji. Autor tą rewelacyjną książką powoduje w czytelniku powstanie całkiem nowego, odmiennego spojrzenia na siebie samego i otaczająca nas rzeczywistość. Zmusza do refleksji i zadawania kolejnych pytań, dotyczących istoty naszego człowieczeństwa.

Sapiens. Od zwierząt to taka książka, która bez wątpienia powinna stać się obowiązkową lekturą nie tylko każdego, szanującego się czytelnika. Zdecydowanie powinna być to obowiązkowa lektura szkolna.

Sapiens. Od zwierząt do bogów od Yuval Noah Harari możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3). UWAGA! Opis książki, stanowi własność serwisu UpolujEbooka.pl, kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów jest zabronione przez UpolujEbooka.pl ©2023. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)
Nasze działania nie są częścią jakiegoś boskiego czy kosmicznego planu i gdyby jutro rano Ziemia eksplodowała, wszechświat prawdopodobnie w dalszym ciągu toczyłby się swoją utartą koleiną.
Ludzie przez lata marzą o miłości, ale kiedy już ją znajdują, rzadko kiedy są radzi. Jedni niepokoją się o to, że zostaną opuszczeni, inni czują, że związali się pochopnie i mogliby znaleźć kogoś odpowiedniejszego. A wszyscy znamy ludzi, którzy martwią się i o to, i o to.
Kredyt umożliwia nam budowanie teraźniejszości na koszt przyszłości.
Nasza niegdyś zielona i błękitna planeta stała się betonowo-plastikowym centrum handlowym.
Historia to opowieść o tym, co garstka ludzi robiła w czasie, gdy cała reszta ludzkości orała pola i nosiła wodę.
Zawsze jestem pod wrażeniem, kiedy autor potrafi w niezwykle ciekawy sposób opowiadać o jakimś temacie, językiem zrozumiałym i prostym, ale nie banalnym. I tak właśnie jest w książce Harariego. Sapiens. Od zwierząt do bogów jest książką dość obszerną, liczącą ponad 500 stron i jest wypełniona po brzegi niesamowitą i bardzo ciekawą treścią. Autor rozpoczyna od początków historii człowieka aż po współczesność i nadchodzące wyzwania. Snuje dygresje, stawia trudne pytania, podaje liczne ciekawostki i wiele więcej.

Omawiane tematy są ułożone chronologicznie, ale dość często autor przedstawia w danym momencie tylko jedno zagadnienie. Np. co w życiu ludzkości zmieniły pieniądze i snuje rozważania na ten temat. W ten sposób otrzymujemy wyjaśnienie jak dana, niekiedy banalna rzecz, ukształtowała nasz świat, nasze zwyczaje, kulturę i cywilizację. Harari stawia w książce pytania dlaczego coś wygląda tak, a nie inaczej i stara się na nie odpowiedzieć oraz przeanalizować daną kwestię patrząc na naszą całą historię. Pokazuje również jak dany wynalazek, czy zmiana w życiu, wpłynęło na losy całej ludzkości i tutaj dobrym przykładem jest rewolucja agrarna, której poświęcono wiele uwagi. Pokazuje wady i zalety przejścia ze zbieracko-łowieckiego trybu życia na rolnictwo. Dowiemy się, co ta zmiana dokonała w życiu naszych przodków i z jakimi problemami musieli się w związku z tym borykać. Ponadto, autor przedstawia kwestie nad którymi często nie zastanawiamy się w naszym codziennym życiu, nie dociekamy dlaczego coś tak jest i skąd to się wzięło. Wyjaśnienie jakie się za tym kryje jest dość często zaskakujące.

Książka przedstawia historię naszej cywilizacji, ale bez upiększeń, taka jaka była, z blaskami i cieniami. Autor nie ocenia jednak postępków ludzkości, ale stara się je przedstawić w obiektywnym świetle - co przyniosły dobrego, a co złego. Bardzo spodobało mi się to podejście, ponieważ przy tych mniej chwalebnych kwestiach Harari często stawia dość trudne pytania, które nie pozostawiają człowieka obojętnego po skończonej lekturze. Natomiast przy tych pozytywnych snuje rozważania co by były gdyby, ale również pokazuje jak dana rzecz zmieniła nasze życie na lepsze. Z tego powodu jest to książka, która bardzo mocno skłania do zastanowienia się i przemyślenia tego, co przed chwilą przeczytaliśmy.

Sapiens. Od zwierząt do bogów jest to książka przedstawiająca całą naszą historię, która została napisana przystępnym i zrozumiałym językiem. Autor stawia wiele pytań, niekiedy dość trudnych, na które stara się znaleźć odpowiedź, ale jednocześnie skłania czytelnika do samodzielnego wysnucia wniosków. Polecam!

Ocena: 5+/6 czytaj więcej
©Świat fantasy
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Bardzo ciekawe spojrzenie na historię człowieka. Czytałem jakiś czas temu i uważam, że zasługuje na bycie jedną z najpopularniejszych aktualnie książek tego typu. Do momentu jej przeczytania miałem nieco zaburzone myślenie o ludzkim życiu na świecie.

Warto zerknąć