ebook Samobójstwo
3.75 / 5.00 (liczba ocen: 313) Ilość stron (szacowana): 350

Samobójstwo

Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail damy Ci znać,
kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Operacja Barbarossa – samobójstwo zrodzone w chorym umyśle Hitlera czy starannie zaplanowana operacja wojskowa? Ten dylemat rozstrzyga w swej książce znany rosyjski historyk Wiktor Suworow.

Czy atak Niemiec na Związek Radziecki, rozpoczęty 22 czerwca 1941 r., był starannie zaplanowaną i mistrzowsko przeprowadzoną operacją czy samobójczym przedsięwzięciem tracącego kontakt z rzeczywistością Adolfa Hitlera? Wiktor Suworow zdecydowanie opowiada się za tą drugą interpretacją wydarzeń. Porównuje siły niemieckie z radzieckimi i dowodzi, że ZSRR miał miażdżącą przewagę pod każdym względem – od dostępnych zasobów i uzbrojenia po kompetencje przywódców czy wywiadu. Józef Stalin był zaskoczony hitlerowskim atakiem tylko dlatego, że nie spodziewał się po swoim dawnym sojuszniku tak szalonego posunięcia...

Samobójstwo od Wiktor Suworow możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Istnieje stary, sprawdzony i udoskonalony w ciągu stuleci sposób oceny działania każdej struktury organizacyjnej i predyspozycji jej kierownika. Trzeba się jej przyjrzeć bacznie wtedy, gdy zwierzchnik jest akurat nieobecny.
17 września 2015 roku minęła 76 rocznica wkroczenia Armii Czerwonej do Polski. Wtedy dokonało się to, co prawie miesiąc wcześniej, 24 sierpnia, zostało zawarte w tajnym dokumencie, który zawierał jedynie 280 słów. Konsekwencja wydarzeń z 17 września 1939 roku diametralnie odmieniła geopolityczny układ sił w Europie, ale i na świecie.
O 17 września nie mówiło, a tym bardziej nie pisało się zbyt wiele. Stąd pojawienie się książki Paktu diabłów, której autorem jest brytyjski publicysta i historyk Roger Moorhouse, uznać warto za doskonały dowód na to, że o tym wydarzeniu nie tylko warto mówić, ale też dzielić się ze światem zapomnianym, jednak jakże ważnym etapem historii. Tak Polski, jak też świata.
Pierwotnie miał być to tekst poświęcony wyłącznie tylko jednej pozycji, Paktowi diabłów. Jednak kończąc lekturę najnowszej publikacji Wydawnictwa Znak Horyzont stanąłem nagle przed książką Samobójstwo Wiktora Suworowa, która, co istotne nowością nie jest i uświadomiłem sobie, że bardzo chciałbym ją poznać. Czytając kolejne rozdziały Paktu diabłów podświadomie pewne aspekty porównywałem z tym wszystkim, co Wiktor Suworow przedstawił w Lodołamaczu, a także w odkrywanym obecnie Samobójstwie. (...)

Cała recenzja: Samobójstwo


Ocena: 6/6
czytaj więcej
©Żółta karteczka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć