ebook Kamerdyner
3.62 / 5.00 (liczba ocen: 815)

Kamerdyner
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 23.79
Audiobook - najniższa cena: 16.80
wciąż za drogo?
-15% 23.79 zł
27.99 zł Lub 25.19 zł
29.99 zł
29.99 zł Lub 26.99 zł
-5% 23.99 zł
24.65 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (1)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane
Świat, którego już nie ma. Zakazana miłość wciągnięta w wir wielkiej historii. Losy trzech narodów na przestrzeni pięciu dekad. Nieznana, drastyczna zbrodnia. Powieść, jakiej w Polsce od lat nie było! Napisana z rozmachem, pełna wzruszeń.
 

Marita – niemiecka panienka z dobrego domu. Mateusz – kaszubski chłopak, który po śmierci rodziców trafia na wychowanie do pruskiego dworu. Ich miłość musiała być burzliwa. I była. Tak samo jak wielka historia, na której tle się rozegrała. Narastały konflikty między narodami, wybuchła I wojna światowa. Kształt Europy uległ zmianie. Polacy mogli wreszcie świętować własną niepodległość, ale po krótkim czasie mieli znów ją stracić.
Kim jestem? – to pytanie będzie dręczyć Mateusza Krolla przez całe życie. Polakiem czy Niemcem? Synem koniuszego czy jaśnie pana? Bratem pięknej Marity von Krauss czy zakochanym w niej Kaszubem? Wraz z nadejściem września 1939 roku od odpowiedzi będzie zależało również jego życie.
Romans Mateusza i Marity to opowieść niepodobna do innych, złożona, pełna trudnych wyborów, ulotnych nadziei i cierpienia, ale przede wszystkim wierna faktom historycznym.
Film „Kamerdyner” w reż. Filipa Bajona ukaże się w kinach od 21 września 2018 roku.

Kamerdyner od Marek Klat, Paweł Paliński, Mirosław Piepka, Michał Pruski możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Kamerdyner to powieść historyczna. Trochę saga rodzinna, trochę dramatyczna opowieść o ludziach, którym przyszło żyć na Kaszubach i nazywali ten skrawek ziemi domem, niezależnie od języka jakim mówili, i państwa w jakim aktualnie mieszkali.
To opowieść o życiu wielkiej rezydencji w latach dwudziestych (prawie jak Downton Abbey), arystokratycznej rodziny, jej służby i pracowników.
O łatwym życiu junkrów pruskich i trudnym życiu kaszubskich chłopów i rybaków.
O przywiązaniu do ziemi, domów, miejsc, siedzib i trybu życia.
I o zmianach jaki dla wszystkich przyniosła najpierw pierwsza, a potem druga wojna światowa.
O niepodległości Polski, która niekoniecznie była „witana” z entuzjazmem. Metody jej wprowadzania nie budziły zachwytu w pruskich junkrach. Nie ma się co dziwić, że odreagowywali nieprzyjemnie dwadzieścia lat później.
A generalnie jest to również opowieść o ludziach, ich charakterach, osobowościach, sposobach radzenia sobie z okropnościami życia. Można być bogatą gnidą albo biednym porządnym człowiekiem. Ale i zupełnie odwrotnie też.
Malowniczo opisane krajobrazy, pałace, ich wnętrza, wyposażenie ale i kaszubskie checze, i na tym tle odmalowana historia zakazanej miłości. I wiele tragedii i dramatów w skali mikro, i w skali makro.

Świetnie się czytało.
Chętnie obejrzę film.
A przy najbliższej okazji muszę pokręcić się po Kaszubach!

Ocena: 4+/6
©CzytAśka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć