ebook Efektor
3.82 / 5.00 (liczba ocen: 161)

Efektor
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 39.90
Audiobook - najniższa cena: 39.80
wciąż za drogo?
39.90 zł
39.90 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

David Ross – starszy detektyw wydziału zabójstw z Cleveland – zostaje zawieszony w obowiązkach służbowych za napaść na aresztowanego. Na prośbę pewnej kobiety jedzie do Michigan, gdzie zniknął jego były "towarzysz broni", z którym kilka dni wcześniej odbył dziwną rozmowę. Wynajmowany przez Jamesa Adamsa pokój został przeszukany i zdewastowany, jednakże kamery ochrony motelu nie zarejestrowały niczego podejrzanego. Ross dochodzi do wniosku, że być może to sam Adams dokonał zniszczeń. Tylko dlaczego?

Piętrzą się niejasności, a spokojne miasteczko, napiętnowane wydarzeniami sprzed dekady, szybko ukazuje swoje drugie oblicze. Wszyscy bacznie przyglądają się nowemu przyjezdnemu, który zaczyna zadawać coraz bardziej niewygodne pytania.

Efektor od Thomas Arnold możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Kawał świetnej sensacji. Albo kryminału. Bo i mordobicia sporo, i zagadek niemało. Plus zakończenie, które zatyka.

Detektyw wydziału zabójstw – David Ross zostaje oddelegowany na przymusowy urlop. Wybuch agresji podczas przesłuchiwania podejrzanego skłonił przełożonych Rossa do zlecenia konsultacji z psychologiem policyjnym. Jednak niereformowalny, asertywny i nieokiełznany David zamiast uzewnętrzniać się na niewygodnej kozetce postanawia rozwiązać zagadkę dziwnego zniknięcia jego byłego partnera. Zamiast sesji organizuje sobie prywatne śledztwo, które odkrywa kolejne karty ubabrane krwią, narkotykami i tajemniczymi zgonami dzieci...

Dobre to było i basta. Autor ma smykałkę do lekkich, bardzo wiarygodnych dialogów, które inicjują wybuchy śmiechu. Największym atutem powieści jest ta lekkość, swoboda z jaką Arnold opowiada tę nieprawdopodobną historię najeżoną spektakularnymi zwrotami akcji i zwieńczoną zakończeniem w stylu "łubudu" – trzęsienie ziemi, które stawia na głowie wszystkie fakty i skrupulatnie rozwiązywane supły fabuły.

Nie jestem wielkim miłośnikiem sensacji, ale tutaj Autor wkręcił mnie w Efektora maksymalnie. Lekki styl, świetny pomysł. Do następnego razu Panie Thomasie. Widzimy się niebawem.

Ocena: 5/6
czytaj więcej
©Tylko skończę rozdział
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć