ebook The Kissing Booth
3.51 / 5.00 (liczba ocen: 10440)

The Kissing Booth
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 19.87
wciąż za drogo?
23.16 złpremium: 12.45 zł Lub 12.45 zł
19.87 zł Lub 17.88 zł
19.92 zł Lub 17.93 zł
21.90 zł
24.90 zł
19.92 zł
20.74 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Poszukujesz doskonałego bestsellera na wakacje? The Kissing Booth wyśmienicie spełni Twoje oczekiwania. Po lekkiej, zabawnej i niezobowiązującej lekturze, możesz obejrzeć adaptację na ekranie. Historia została zekranizowana przez Netflix.

Fabuła:

Rochelle Evans jest nastoletnią, atrakcyjną dziewczyną, która posiada jeden problem, nigdy jeszcze się nie całowała. Aby spełnić swoje marzenie o pierwszym pocałunku, postanawia zorganizować w trakcie szkolnego festynu budkę z całusami. Kiedy taki pomysł wpada jej do głowy, nie ma pojęcia, że sama weźmie udział w tym przedsięwzięciu, a ten pierwszy i upragniony pocałunek złoży na jej ustach najbardziej arogancki podrywacz w okolicy – Noah Flynn. Kiedy wreszcie usta Rochelle stykają się z gorącymi ustami Noah, jej życie staje na głowie, a ona sama nie wie, jak potoczy się ten romans. Czy będzie to gorąca i namiętna znajomość zakończona happy endem, czy roztrzaskanym na kawałki sercem?

Jeśli lubisz powieści młodzieżowe, poznaj historię stworzoną przez nastoletnią autorkę Beth Reekles, której bliskie są perypetie licealnego światka. Nikt przecież nie jest lepszym obserwatorem świata, niż ten, który sam nieustannie w nim przebywa. Wkrocz do tego świata i wraz z bohaterami wprowadź się w błogi, wakacyjny klimat.

The Kissing Booth od Beth Reekles możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook). UWAGA! Opis książki, stanowi własność serwisu UpolujEbooka.pl, kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów jest zabronione przez UpolujEbooka.pl ©2023. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)
Kiedy dotarły do mnie wiadomości o premierze książki The Kissing Booth w Polsce pierwszym, co zrobiłam było pooglądanie filmu. Nigdy tak nie robię, więc sama nie wiem, co mnie napadło. Rzadko kiedy lubię poznawać jedną historię dwukrotnie, nawet, jeśli odrobinę się różni przez ekranizację. Ostatnio mam ochotę na lżejsze opowieści, dlatego zdecydowałam się, że mimo znajomości filmu i też książkę przeczytałam. Jest to coś, co naprawdę potrafi poprawić humor.

Rochelle jest jedną z najładniejszych i najpopularniejszych dziewczyn w szkole, czego jednak nie dostrzega. Żaden chłopak nie zaprosił jej na randkę, a cały wolny czas spędza ze swoim najlepszym przyjacielem, Lee. Ich rodzice przyjaźnili się od zawsze, więc wychowywali się razem. Zawsze gdzieś krążył obok starszy brat Lee, Noah, w którym Elle potajemnie się podkochiwała. Starszy od niej, często biorący udział w bójkach, zdawał się nie zwracać na nią żadnej uwagi. Kiedy dziewczyna razem z przyjacielem na szkolnym festynie organizuje budkę z całusami jeszcze nie wie, że przyjdzie jej przeżyć tam pierwszy pocałunek z chłopakiem, którego w ogóle się nie spodziewała.

Zacznijmy od tego, że Elle jest bardzo irytującą bohaterką. Ukrywanie prawdy przed najlepszym przyjacielem to jedna z najgłupszych rzeczy, które w tej książce robiła. Dużo razy miała możliwość zdradzenia mu swoich sekretów, ona jednak wolała dalej brnąć w bagno kłamstw, co dla mnie było bardzo niezrozumiałe. Szczególnie, że w filmie dużo lepiej wytłumaczono to i miały te kłamstwa więcej sensu. Jeśli dodać do tego to, jak zachowywała się przy Noah i jak wyglądała ich relacja to można stwierdzić, że ona nie zachowuje się na te swoje siedemnaście lat, tylko na dwanaście. Całkowity brak umiejętności postawienia się w czyjejś sytuacji i odnalezienie kompromisu. Zdecydowanie filmowa Elle wygrywa z książkową.

Nie każdy związek trwa wiecznie - tak dzieje się tylko w bajkach.

Oprócz niedojrzałej głównej bohaterki mamy tu też Lee, który jest ogromnym hipokrytą. Elle zachowuje się w stosunku do niego jak przystało na prawdziwą przyjaciółkę, jednak on ma problemy z wybaczeniem pewnych spraw, chociaż to jemu zdarzało się wystawić dziewczynę. Ponownie filmowa wersja tego bohatera bardziej przypadła mi do gustu. Pierwowzór jest trochę egoistyczny, chociaż nie widać tego na pierwszy rzut oka. Tylko do Noah nie mogę się tutaj przyczepić. Niezrozumiały był dla mnie jedynie jego wybór Elle jako dziewczyny odpowiedniej do czegokolwiek, a ich relacja miała potencjał do zostania naprawdę słodką historią, a nie jednym wielkim pasmem kłótni. To, jak Noah zachowuje się pod koniec książki sprawiało, że otwierał mi się nóż w kieszeni.

Nie wiem, czy po prostu jestem za dorosła na The Kissing Booth czy problemem jest fakt, że nigdy nie przeżywałam rozterek tego typu? Dla mnie szczerość jest czymś normalnym i nie wyobrażam sobie tak kryć się ze związkiem czy z czymkolwiek. Przez to, że cała książka opiera się właśnie na tym byłam trochę zniesmaczona. W filmie mniej mi to przeszkadzało i bardzo, bardzo mi się to podobało. Jeśli miałabym wybrać, czy wolę ekranizację czy książkę zostałabym jednak przy video, które w sposób dużo bardziej spójny pokazuje całą tę historię i urzeka od pierwszych chwil.

Ocena: 3/6 czytaj więcej
©Papierowe Miasta
Rochelle Evans: ładna, popularna dziewczyna, która jeszcze nigdy się nie całowała.
Noah Flynn: nieprzewidywalny, atrakcyjny podrywacz.

Kiedy Elle postanawia zorganizować na szkolnym festynie budkę z całusami, nie ma pojęcia, że sama w niej usiądzie – ani że swój pierwszy pocałunek przeżyje z aroganckim Noah. Jej życie wywraca się do góry nogami. Czy ten romans przyniesie Elle happy end czy złamane serce?

*

To, co imponujące w The Kissing Booth, to fakt, że autorka sama jest nastolatką! Niesamowite! Pochwalam ją za napisanie tak zabawnej współczesnej lektury, w tak młodym wieku. I taka sama jest grupa docelowa – nastolatkowie, którzy przeczytają ją podczas jednego posiedzenia na plaży.

Jednak ma swoje małe wady, wiadomo jak każda książka. Pojawiały się błędy gramatyczne, co mnie starszemu czytelnikowi przeszkadzało, ale ogólna treść zrekompensowała tę niedogodność. Niestety miałam też problem z tatą Elle, który według mnie jest zbyt wyluzowany. Świadomy jej picia i przebywania całą noc na przyjęciach, ale absolutnie nie ma z tym żadnego problemu. I to jest na ogromny minus. Natomiast bardzo podobała mi się postać Noah, który nie był cukierkowym podrywaczem, ale prawdziwym chłopakiem z krwi i kości – czasem złośliwym, czasem zazdrosnym, czasem po prostu głupim, popełniającym błędy jak każdy nastolatek. Również podobało mi się nieprzewidywalne zakończenie.

The Kissing Booth nie jest idealną lekturą. Jako nauczycielkę, podnieca mnie to, gdy widzę publikowaną nastolatkę i nie mogę się doczekać, aby przeczytać więcej o jej pracy w przyszłości, ponieważ wiem, że z wiekiem pewnie się poprawi i dojrzeje.

W The Kissing Booth znajdziemy flirt, przekomarzanie się nastolatków, najlepszych przyjaciół i ciekawą fabułę. Książka idealna dla nastolatków.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Reading My Love
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć