ebook Wszystkie Kwiaty Alice Hart
3.62 / 5.00 (liczba ocen: 830)

Wszystkie Kwiaty Alice Hart
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - polecana oferta: 27.90
wciąż za drogo?
28.83 złpremium: 18.60 zł Lub 18.60 zł
27.90 zł
27.75 zł
27.88 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Po rodzinnej tragedii Alice traci mowę. Pozbawiona domu, osierocona przez najbliższych, trafia do nieznanej dotąd babci. Tam styka się ze światem pięknym i tajemniczym. Jego terapeutyczna moc nie jest jednak w stanie pomóc jej w oswojeniu przeszłości. Czy po latach, poturbowana przez nieudany związek, znajdzie w sobie siłę na pokonanie niszczących wspomnień?

Dziewięcioletnia Alice Hart traci rodzinę, psa i dom. Zrozpaczona, dotknięta utratą mowy, trafia na położoną na odludziu farmę, gdzie nieznana jej dotąd babcia znalazła schronienie przed demonami przeszłości, uprawia australijskie kwiaty i przyjmuje pod swój dach kobiety próbujące odzyskać równowagę życiową.
Dziewczynka uczy się mowy kwiatów – języka, który pomaga jej nazwać to, czego nie umiała dotąd wyrazić słowami. Czyta książki, które rozpraszają mrok wspomnień i z wolna stają się jej wielką miłością.
Alice dorasta, cierpliwie czekając, aż babcia opowie jej tragiczną historię rodziny. Zdradzona, ucieka na pustynię środkowej Australii, by rozpocząć samodzielne życie i wreszcie znaleźć ukojenie. Tam zakochuje się w Dylanie, mężczyźnie wyjątkowo niebezpiecznym. Żeby uwolnić się z toksycznego związku, musi wrócić do swoich źródeł – poznać rodzinne tajemnice i oswoić wciąż niedającą za wygraną przeszłość.
„Wszystkie kwiaty Alice Hart” to debiutancka powieść Holly Ringland, którą zachwycili się wydawcy na całym świecie.

Wszystkie Kwiaty Alice Hart od Ringland Holly możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Biblioteka musi być cichym ogrodem książek, gdzie historie rosną jak kwiaty.
Każdy kwiat nosi swoje imię i historię – podobnie jak ludzie. Może być pospolitą polną stokrotką, których jest miliony, albo raflezją, osiągającą rozmiar dużej parasolki, wagę do 10 kg, wydzielającą zapach zgniłego mięsa. Kwiaty rozkwitają w określonym czasie i więdną w odpowiednim dla nich momencie, ale to nie oznacza, że ich żywot nie może być ciekawy. Frezje zapraszają do flirtu, tulipany wyrażają radość ze spotkania, czerwone róże gorącą, namiętną miłość, a te różowe – trwałą przyjaźń. Wręczając komuś konwalie damy mu do zrozumienia, że podziwiamy jego urodę, hiacyntami przekażemy, że sprawił nam przykrość, a fiołkami – że za nim tęsknimy.
Bohaterka książki, o której dziś napiszę, Alice Hart przekonała się o tym, jak wiele mogą znaczyć kwiaty i jak ogromny mogą mieć wpływ na jej życie. Bez kwiatów życia wielu osób by nie było.

Mając dziewięć lat Alice traci rodziców, psa, dom i mowę. Jej życie kruszy się jak przekwitłe płatki kwiatów. Dziewczynka nie wiadomo kiedy nagle znajduje się w szpitalu, gdzie czuwają nad nią zupełnie obce jej osoby. Dowiaduje się, że jej piękna matka i ojciec potwór nie żyją, że nie będzie już przy niej nigdy Toby’ego, wiernego przyjaciela zabaw i że prawdopodobnie minie dużo czasu, nim ponownie zacznie mówić.
Życie Alice zmienia się momentalnie, jej świat wywraca się do góry nogami, niemalże przestaje istnieć. Myślami powraca do klęczącej w ogrodzi i pielęgnującej kwiaty mamy, przypomina sobie, jak ze strachem wyczekiwały powrotu ojca, bo to on burzył harmonię ich codziennego dnia i jak zawsze był przy niej Toby, który ją ochraniał. Teraz go przy niej nie ma. Nikogo przy niej nie ma. Jest tylko babcia, o której istnieniu nie miała pojęcia. Babcia… choć to słowo jest dla niej zupełnie obce. Alice znajduje ratunek w książkach, które wciągając pomiędzy swe karty choć na chwilę pozwalają zapomnieć o tym, co się wydarzyło. Już niedługo rozpocznie zupełnie inne życie, z babcią u boku w Domu Kwiatów.

Dom Kwiatów jest osobliwym miejscem – mieszkają w nim kobiety, które zostały skrzywdzone przez życie. Takie, które w hodowli i pielęgnacji kwiatów znajdują ukojenie. Wśród nie wkracza również mała Alice, która właśnie tam będzie się miała nauczyć żyć na nowo.

Z biegiem czasu Alice dorasta, a jej życie się komplikuje. Pojawiają się pierwsze uczucia, pragnienia, marzenia. Dziewczyna co raz mniej rozumie się z babcią – ona chce żyć własnym życiem, babcia chce ją chronić. Alice chce poznać historię swoich rodziców, zaś babcia nie chce wspominać o niej ani słowem. Jest jeszcze tajemnicza, błękitnowłosa Candy Baby, która choć zna prawdę, nie waży się jej powiedzieć.

Wszystkie kwiaty Alice Hart to zniewalająca opowieść o tym, czym jest przeszłość w życiu człowieka i jaki może mieć na nas wpływ. Skrzywdzona Alice w końcu postanawia uciec na pustynię, odnaleźć samą siebie, zapomnieć o rodzinnej tragedii. Ale czy to przyniesie jej ukojenie? Czy tak naprawdę da się zapomnieć o wyrządzonych krzywdach i żyć… dalej?

Pielęgnując kwiaty Alice poznawała ich znaczenie, to pozwoliło jej przetrwać – wśród Kwiatów znalazła pomoc. Jednak niektóre rany w sercu potrzebują czasu, by całkowicie się zabliźnić – karmione cierpieniem otwierają się na nowo, a duchy przeszłości powracają wraz z bólem.

Holly Ringland napisała przepiękną historię toczącą się w sercu Australii, z barwnymi bohaterkami, której głównym, przewodzącym motywem jest to, że to miłość nas umacnia. Dodatkowo książka została wyjątkowo wydana – strony zdobione są rysunkami kwiatów, a każdy rozdział opatrzony jest jednym gatunkiem. Wyjaśnione zostało też jego znaczenie, dzięki czemu przed rozpoczęciem lektury czytelnik ma już wskazówkę o czym dowie w tej części. To stanowi niesamowitą przygodę i sztukę samą w sobie.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Jej Wysokość Literatura
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć