ebook Cała przyjemność po mojej stronie
3.66 / 5.00 (liczba ocen: 610) Ilość stron (szacowana): 336

Cała przyjemność po mojej stronie
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 24.67
wciąż za drogo?
27.81 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
28.31 zł Lub 25.48 zł
29.90 zł
24.67 zł
26.03 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

W cukierni „Słodka” już od progu pachnie wanilią i sernikiem. Jagoda piecze i ozdabia słodkości, wkładając w to całe serce. Regularnie do „Słodkiej” zagląda Tomasz – czy to zasługa pysznego sernika, czy raczej zamkniętemu w sobie wdowcowi wpadła w oko autorka jego przepysznej receptury?

Jagoda zaczyna dostrzegać, że łączy ją z sympatycznym Tomkiem podobne poczucie humoru, a tematów do rozmów nigdy nie brakuje. Czy dzięki pogawędkom przy ciastku kobieta przestanie myśleć o czekającym ją rozwodzie i otworzy się na nowe uczucie? Jak zaufać kolejnemu mężczyźnie, gdy jeszcze nie ostygły wspomnienia zdrad męża?
W kolejnej serii swego autorstwa Natalia Sońska kusi dobrze wypieczonymi historiami i słodko-gorzkimi, ale z odrobiną lukru, wyznaniami bohaterów. Spróbuj, a nie pożałujesz!

Cała przyjemność po mojej stronie od Natalia Sońska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Czasem trzeba brać, co się ma, i nauczyć się z tego cieszyć.
A uczucia... Cóż, przychodzą w najmniej spodziewanym momencie i nie warto ich tłumić czy zagłuszać. Serce samo podpowiada, kiedy jest gotowe na miłość.
Cała przyjemność po mojej stronie to cudowna, romantyczna opowieść, gdzie na pozór jest słodko i cukierkowo, ale jak się przyjrzymy dokładniej, to zobaczymy z jakimi troskami i problemami zmagają się nasi bohaterowie. To też kolejny raz, kiedy poznaję nowego dla mnie Autora i kolejny raz nie czuję się zawiedziona, a wręcz przeciwnie – chętnie nadrobię zaległości i poznam pozostałą twórczość Natalii Sońskiej.

Jagoda z wykształcenia ekonomistka, ale z zamiłowania wspaniały cukiernik. Pieczenie słodkich wspaniałości jest dla niej pasją i daje jej ogromne spełnienie. A nie ma co ukrywać – jest w tym niezrównana. Mieszka w kamienicy, którą odziedziczyła po swojej zmarłej ciotce. Jednak ze względu na koszty remontu kamienicy, lokat na dole musiała wynająć. Szczęście w nieszczęściu, że ów lokal wynajął Pan Karol, który założył tu cukiernię, a Jagodę zatrudnił jako kelnerkę i kierowniczkę. Dziewczyna zatem od czasu do czasu może „wyżyć się w kuchni”, ale jest także autorką wielu autorskich przepisów na sprzedawane w cukierni wypieki. My poznajemy Jagodę w trudnym dla niej momencie życia, gdy okazuje się, że mąż Łukasz ją zdradzał, a ona wreszcie zdecydowała się na rozwód z orzekaniem o winie. Nagle wprowadza się do Jagody jej siostra Agata, która popełniła w pracy w banku błąd i została zwolniona dyscyplinarnie. Wtedy też Jagoda zaczyna bliższą znajomość z pewnym stałym klientem ich cukierni – Tomaszem. Tomasz to tajemniczy, elegancki człowiek, który przychodzi do cukierni co tydzień w niedzielę i kupuje zawsze sernik. Jagoda zauważa jednak, że jego oczy są wyjątkowo smutne. Jaką tajemnicę skrywa Tomasz i jak dowie się o niej Jagoda, tego nie powiem. Kto jest ciekawy, niech czyta!

Bardzo polubiłam bohaterów. Właściwie wszyscy są przesympatyczni (oprócz oczywiście męża Łukasza i koleżanki Pauliny). Agata, siostra Jagody oraz Adam, kolega Tomasza wprowadzają dużo humoru, a dialogi z ich udziałem były moimi ulubionymi! Poza tym było mnóstwo śmiesznych, sytuacyjnych zdarzeń, jak chociażby nocne pieczenie sernika, poranne śniadanie Jagody i Tomasza w towarzystwie Agaty czy śniadaniowa wizyta Adama, który zażyczył sobie u Tomasza jajecznicę.

Lektura ta to typowa romantyczna historia, raczej dla kobiet. Nie ma tutaj wartkiej akcji, pościgów czy strzelanin. Akcja jednak trzyma w napięciu, nie pozwalając na oderwanie się od książki, pomimo, że troszkę mimo wszystko jest przewidywalna. Mnie wciągnęła całkowicie, na czym ucierpiało prasowanie i sprzątanie w domu. Ale przecież ono może poczekać, prawda? Nigdzie nie ucieknie! Zdecydowanie dawno już nie przeczytałam książki tak szybko, a może po prostu potrzeba mi było takiej kojącej zmysły opowieści… Chociaż nie jest to tylko taka błaha historyjka, Autorka porusza bowiem i trudniejsze problemy. Jagoda i Tomasz zmagają się z przede wszystkim z wewnętrznym przełamaniem się, aby rozpocząć nowy związek czy to po stracie ukochanej osoby, czy po rozwodzie. Oboje mają z tego powodu dylematy moralne i najpierw chcą uporządkować swoje życie ze sobą, a dopiero zaprosić do niego ta druga osobę. Książka opisuje również trudne relacje rodzinne jak chociażby chęć kierowania przez rodziców życiem swoich dzieci. Tacy zaborczy są tutaj rodzice Jagody i Agaty. A gdy dorzucimy jeszcze ich konserwatywne poglądy, to już mamy konflikt gotowy… Jednak obok tych wszystkich problemów z jakimi zmagają się nasi bohaterowie, mamy też przyjemniejsze rzeczy! Widzimy i czujemy miłość. I z jednej strony jest to miłość dwojga ludzi, a z drugiej miłość jaką wkładają w swoje pasje, które zawsze warto mieć w swoim życiu, A uczynienie ze swojej pasji zawodu i sposobu na życie to podwójny sukces!

Książka podzielona jest na rozdziały, ale każdy z nich ma część, która napisana jest z perspektywy Jagody, a drugą z punktu widzenia Tomasza. To bardzo fajne i praktyczne rozwiązanie pozwala nam - czytelnikom poznanie przemyśleń każdej ze stron i spojrzenia z dwóch różnych perspektyw na daną sytuację. Denerwowała mnie jedynie jedna rzecz – od czasu do czasu Autorka zamiast „Jagoda” używała zwroty „siostra Agaty”. Nawet jak w danej scenie Agata nie występowała. To mała rzecz, ale z czasem zaczęła mi przeszkadzać, bo przecież to Jagoda jest tu główną bohaterką…

Muszę jeszcze zwrócić uwagę na klimat w jaki wprowadziła nas Pani Natalia. Karty tej książki wcale nie pachną papierem i drukarnią, ale świeżo upieczonym sernikiem, delikatną nutką wanilii i aromatyczną kawą. Autorka wyjątkowo malowniczo wprowadziła nas na zaplecze cukierni i pokazała tajniki tego zawodu. A stworzenie takiej atmosfery, to naprawdę ogromny plus.

Całe szczęście, że drugi tom mam pod ręką, bo już nie mogę doczekać się jak potoczą się losy Jagody, Tomasza i Agaty. Do tego zorientowałam się także, że we wrześniu pojawi się trzecia część jagodowej serii – tak długo mam czekać?! I jeszcze jedno – tych książek naprawdę nie wolno czytać będąc głodnym. Nie pozostaje nic innego jak upiec ciasto i zasiąść do lektury! Ja mam jeszcze jeden przepis na sernik, który muszę wypróbować, a nie mam kiedy, może teraz, po takiej lekturze będzie więcej motywacji!

Ocena: 5+/6 czytaj więcej
©Księgozbiór Kasiny
Jest to I tom serii Jagodowa miłość. Pierwsza myśl, jaka mi się nasuwa po przeczytaniu to fakt, że czytając tę książkę strasznie mi się chciało jeść. Autorka tak barwnie opisuje wypieki głównej bohaterki, że zaczęłam wątpić w sens mojej diety. Było mi momentami ciężko, marzyłam o kawałku ciasta.

Ale od początku. Główna bohaterka Jagoda mieszka w kamienicy odziedziczonej po ciotce, gdzie na parterze mieści się cukiernia „Słodka”, w której pracuje. Życie osobiste jej się zawaliło, mąż ją zdradził i obecnie kobieta wniosła pozew o rozwój. Jest to dla niej tym bardziej dotkliwa porażka ze względu na rodziców, którzy uwielbiają swojego zięcia i na pewno nie zaakceptują wyboru córki. Jagoda spełnia się jedynie zawodowo, wykonując pracę, którą uwielbia z całego serca. Dla cukierni i wypieków jest gotowa pracować na okrągło.

Jednym z głównych klientów cukierni jest Tomasz, stały klient, który co niedzielę kupuje sernik. Tomasz jest wdowcem, nie do końca pogodzonym ze swoim losem i ze stratą najbliższej mu osoby. Mimo bólu i tęsknoty za żoną ciągnie go do cukierni ze względu na… Jagodę. Tomasz ma wyrzuty sumienia, że zaczyna myśleć o innej kobiecie niż zmarła żona.

Co się stanie kiedy spotka się dwójka osób po przejściach? Czy mają jakąś szansę na szczęście? Czy będą umieli znowu zaufać drugiej osobie?

Na te pytanie dostaniecie odpowiedź, ale nie na wszystkie. W końcu to I część, więc oczywiste jest to, że autorka skończyła książkę w taki sposób, że może się wydarzyć dalej dosłownie wszystko.

Więcej u mnie na blogu KLIK

Ocena: 4/6 czytaj więcej
©Matka książkoholiczka
Kochani lubicie słodycze? Pyszne ciasta i desery? Jeśli tak zapraszam Was na chwilę wytchnienia. Oderwijcie się od Waszych codziennych obowiązków, ponieważ chcę zaprosić Was na pyszne ciastko i aromatyczną kawę. Jednak z racji tego, że pieczenie nie jest moją mocną stroną, zabiorę Was do małej przytulnej cukierni „Słodka", gdzie z uśmiechem przywitają nas sympatyczne kelnerki Jagoda i Laura. A to wszystko jest możliwe dzięki książce Cała przyjemność po mojej stronie Natalii Sońskiej.

Główna bohaterka powieści Jagoda Mazurek jest jedną z pracownic cukierni „Słodka". Praca jest jej pasją i spełnieniem marzeń. To właśnie pieczenie ciast i przygotowywanie pysznych słodkości sprawia jej największą przyjemność. W każdy wypiek wkłada cząstkę siebie, co doceniają klienci. Niestety życie osobiste Jagody nie układa się już tak, jakby sobie tego życzyła. Wręcz przeciwnie, rozpada się jak domek z kart. W momencie, kiedy poznajemy Jagodę, kobieta przeżywa bardzo trudny okres w swoim życiu. Zdradzona i upokorzona przez męża, właśnie szykuje się do rozwodu. Ta trudna walka o siebie i lepsze jutro wiele ją kosztuje, ale dzięki pracy może choć na chwilę uciec od problemów. Dzięki przyjaznej atmosferze i wyjątkowo smacznym wypiekom, ku radości pracownic cukierni jej popularność rośnie, a tym samym zyskuje ona stałych klientów. Najwierniejszym z nich jest pewien bardzo tajemniczy i skryty elegancki mężczyzna, który w każdą niedzielę gości w królestwie słodyczy zamawiając zazwyczaj sernik. Niezobowiązujące rozmowy przy kawie i ciastku z biegiem czasu przeradzają się w coś więcej. Zarówno Jagoda, jak i Tomasz, bo to właśnie o niego chodzi, czują, że staja się sobie coraz bliżsi. Jednak to czy, będą umieć ze sobą być, wcale nie jest takie oczywiste, ponieważ złe doświadczenia naszej bohaterki rodzą strach i obawy przed ponownym zaufaniem, a i Tomasz skrywa pewną bolesną tajemnicę, która do dziś trawi jego duszę. Czy przeszłość obojga, która ujrzy światło dzienne, przekreśli ich szansę na wspólne szczęście? Tego oczywiście dowiecie się, sięgając po książkę.

Więcej na temat książki i moich odczuć po lekturze przeczytacie oczywiście na moim blogu KLIK

Ocena: 5/6
czytaj więcej
©Kocie czytanie
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć