ebook Best Seler i zagadka znikających warzyw
4.67 / 5.00 (liczba ocen: 3)

Best Seler i zagadka znikających warzyw
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w tym tygodniu
E-book - polecana oferta: 18.14
wciąż za drogo?
21.30 złpremium: 13.74 zł Lub 13.74 zł
18.14 zł Lub 16.33 zł
21.29 zł Lub 19.16 zł
22.90 zł
22.90 zł
18.13 zł
18.86 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Niezwykła powieść grozy i kryminał dla najmłodszych w jednym! Poznaj duchowe życie warzyw. Odwiedź Zwierzogród w wersji vege! Głowa do góry, odwagi – jesteśmy z Tobą!

Tej nocy niemal całe Jarzynowo przybyło na urodziny Melki Brukselki. Miejscowy bajarz, Hilary Czosnek, do późnego wieczora zabawia młode warzywka swoimi opowieściami grozy o wampiju. Nie wszyscy ich jednak słuchają. Najstarsza siostra Melki, nastoletnia Anielka, wybiera się na imprezę do koleżanki i… przepada bez śladu.
Spokojne miasteczko tylko raz było świadkiem tak dramatycznych wydarzeń, kiedy zniknęła Malina Pomidor. Tamtej sprawy nigdy nie rozwiązano. Tym większa odpowiedzialność ciąży na Best Selerze, synu dawnego szeryfa, czuwającym nad bezpieczeństwem w Jarzynowie. Sprawa zatacza coraz szersze kręgi. Na jaw wychodzą wstydliwe sekrety mieszkańców Jarzynowa. Znikają kolejne warzywa… Równolegle własne, niebezpieczne śledztwo prowadzą trzy młodsze siostry Anielki. Czy Best Seler zdoła je uratować?

„Każdy myśli sobie: pomidor, brukselka, seler, cóż bardziej pospolitego? Jednak gdy przeczytacie tę książkę, zupełnie inaczej na nie spojrzycie. Okaże się bowiem, że warzywa prowadzą fascynujące życie!” – mówi dziadek Hubert, wręczając swoim wnuczkom niezwykłą księgę „Best Seler i zagadka znikających warzyw”... Dziewczynki czeka pełna wrażeń, nieprzespana noc, czego i Wam – drodzy czytelnicy – życzymy.

Best Seler i zagadka znikających warzyw od Mikołaj Marcela możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Już jest! Oficjalna premiera pierwszego vege kryminału dla dzieci w każdym wieku. Best Seler i zagadka znikających warzyw to zdecydowanie jedna z lepszych pozycji, jakie miałam przyjemność poznać w ostatnim czasie i zapewne jedna z bardziej oryginalnych. O warzywach, bowiem mówi się dużo, jedni je kochają, inni ich unikają jak mogą. O warzywach i daniach z nich powstało również wiele wspaniałych książek kulinarnych. Ale w sumie nie znam innej osoby poza twórcą tej książeczki, która pokusiłaby się o sportretowanie życia duchowego warzyw. Mało tego! Mikołaj Marcela, nie tylko zbudował warzywom ich unikalne portrety psychologiczne. On dodatkowo skomponował dla nich całą vege kryminalną historię. Brzmi nieziemsko? Tak też smakuje to, co serwuje nam autor tej książki. Zachęcam Was do jej skosztowania. Nie będziecie żałować.

W Jarzynowie życie płynie powoli i bardzo spokojnie. Niestety, do czasu. Pewnego wieczoru, bowiem, Anielka Brukselka przepada bez śladu, po tym jak wyszła na imprezę do swojej koleżanki. To przypomina starszyźnie wioski o dawnej sprawie zaginięcia Maliny Pomidor, której nie odnaleziono po dziś dzień. Czy obie sprawy łączą się ze sobą? Jeśli tak, to czy uda się odnaleźć nastolatkę? Rozwikłania tajemnicy znikających warzyw podejmuje się syn dawnego szeryfa - Best Seler. Niestety rozwiązanie zagadki nie jest takie proste, jak z początku się wszystkim wydawało. Na jaw wychodzą wciąż nowe okoliczności i tajemnice mieszkańców. Tymczasem w miasteczku dochodzi do kolejnego zaginięcia.

Best Seler i zagadka znikających warzyw jest pozycją skierowaną do młodszego czytelnika. Jednak dorośli również będą się przy niej dobrze bawić. Dzięki temu ta książeczka stanowi idealną lekturę zarówno do czytania samodzielnie, jak i na przykład z rodzicami. Choć może, nie jest to historia wyciszająca przed snem. Jest w niej, bowiem trochę grozy, jednak uważam, że jej poziom jest dostosowany do wieku odbiorców, przez co dodaje książce lekkiego dreszczyku emocji, ale nie przeraża.

Best Seler i zagadka znikających warzyw to niezwykle ciekawa, wciągająca i niesamowicie zabawna historia. Napisana jest przyjaznym i serdecznym językiem, pełnym sympatycznych bohaterów z pociesznymi imionami jak Melka Brukselka, Czarka Pieczarka czy Augusta Kapusta.
Na dodatkową uwagę zdecydowanie zasługują wspaniałe, ciekawe i działające na wyobraźnię ilustracje autorstwa Małgorzaty Flis. Mistrzostwo!

Zaręczam Wam, że po przeczytaniu tej książki nigdy już nie spojrzycie na warzywa w ten sam sposób. Z tej lektury dodatkowo dowiecie się, jak fascynujące życie mogą one prowadzić. Ta publikacja jest nie tylko genialnym kryminałem, ale również stanowi realistyczny obraz cech ludzkich, przerzuconych na świat jarzyn.

Zdecydowanie polecam.

Ocena: 5/6
czytaj więcej
©Kocham Cię, moje życie
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć