ebook Krok za tobą
4.09 / 5.00 (liczba ocen: 4509)

Krok za tobą

Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail damy Ci znać,
kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Kolejny thriller Lisy Gardner po "Znajdź ją", który trafił na szczyt listy bestsellerów "New York Times", to prawdziwy popis umiejętności niezwykle popularnej mistrzyni suspensu.

Czy jest bohaterem?

Osiem lat temu starszy brat Sharlah Nay Rash zatłukł pijanego ojca kijem bejsbolowym, by uratować im obojgu życie. Trzynastoletnia Sharlah wreszcie odnalazła swoje miejsce na świecie. Emerytowany psycholog kryminalny z FBI, Pierce Quincy, i jego partnerka, Rainie Conner, właśnie mają ją adoptować. Sharlah najbardziej uwielbia w swojej nowej rodzinie to, że wszyscy jej członkowie to specjaliści od potworów.

Czy jest mordercą?

I wtedy policja otrzymuje zgłoszenie. Podwójne zabójstwo na pobliskiej stacji benzynowej, a potem relacje o uzbrojonym podejrzanym, który grasuje z bronią po lasach Oregonu. Quincy i Rainie natychmiast ruszają na pomoc w pościgu, ale muszą zmierzyć się z trudnymi faktami. Wszystko wskazuje na to, że mordercą może być starszy brat Sharlah, Telly Ray Nash. A wygląda na to, że dopiero się rozkręca.

Jedno wiadomo na pewno. Wrócił.

Gdy polowanie na Telly’ego spowalnia, Quincy i Rainie muszą odpowiedzieć sobie na dwa kluczowe pytania. Dlaczego po ośmiu latach ten młody człowiek zaczął znowu zabijać? I co to oznacza dla Sharlah? Dawno temu jej starszy brat uratował jej życie. Teraz ona musi rozwikłać dwie kwestie. Czy jej brat jest bohaterem czy mordercą? I jaką cenę zapłaci jej nowa rodzina, zanim dowiedzą się ostatecznej, wstrząsającej prawdy? Bo jak Sharlah doskonale wie, najgroźniejsze jest to niebezpieczeństwo, które jest krok za tobą.

Krok za tobą od Lisa Gardner możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Lekarstwem na strach i niepokój jest siła i pewność siebie.
Nie będę ukrywać, że Lisa Gardner to jedna z moich ulubionych autorek. Wcześniej znałam ją z cyklu o Detektyw D.D.Warren i jeszcze kilku innych niepowiązanych seryjnie książek.

Jeśli chodzi o cykl z Quincy & Rainie to jest to moje pierwsze spotkanie z tymi bohaterami i już wiem, że będą musiała nadrobić zaległości.

Krok za tobą to historia o trudnych relacjach, o miłości, rodzinie, dzieciach, poprzeplatana dość krwawym wątkiem. Jak to bywa u Lisy Gardner nic nie jest takie, jakie wydawało się na początku.

Sharlah to młoda dziewczyna, która mimo swoich trzynastu lat przeszła dość sporo. Jej biologiczni rodzice nadużywali alkoholu i narkotyków. Podczas jednej z kłótni domowych jej brat w obronie własnej zabija ojca. Po tym wydarzeniu zostają rozłączeni i każde z nich trafia do innej rodziny zastępczej. Mijają lata. Rodzeństwo nie ma ze sobą kontaktu. Sharlah trafia pod opiekę Pierca Quincy’a i jego partnerki Rainie Conner, którzy decydują się na adopcję dziewczyny. Tymczasem na pobliskiej stacji benzynowej w Bakersville dochodzi do podwójnego morderstwa. Młody strzelec zaczyna grasować po okolicy. Wiele wskazuje na to, że Sharlah może znać mordercę. Czy to jej brat działa w morderczym amoku?

Zawsze po lekturze książek tej autorki pozostaję pod ogromnym wrażeniem. Uważam, że Lisę Gardner, można nazwać doskonałym architektem akcji. Autorka perfekcyjnie potrafi budować napięcie, dzięki czemu czytelnik nie ma chwili wytchnienia. Akcja toczy się niezwykle wartko, również dzięki lekkiemu stylowi.

Duży ukłon należy się psychologicznej stronie postaci. Mimo natłoku wydarzeń oraz pełnej gamie uczuć, towarzyszący wydarzeniom bohaterowie nie są przerysowani, a ich czyny wypadają się zupełnie naturalne. Dodatkowo Lisa Gardner porusza w książce bardzo wiele spraw od agresji w rodzinie, przemocy, alkoholu, po miłość rodzeństwa, dzięki czemu lektura jest również niezwykle poruszająca.

Jak wspomniałam wcześniej Krok za tobą stanowi cykl z Quincy & Rainie. Jest to już siódmy tom. Mimo, iż nie czytałam poprzednich części, nie miałam wrażenia, że coś tracę, może jedynie ucierpiał na tym watek Quincy’a i Rainie. Z pewnością nadrobię zaległości gdyż wiem, że ich watek może być równie ciekawy jak historie zawarte w każdym z tomów. Zatem czeka mnie dużo czytania.

Gorąco polecam tę pozycję miłośnikom thrillerów i sensacji. Jestem pewna, że nie będziecie mogli oderwać się od tej książki.

Ocena: 5+/6 czytaj więcej
©Księgozbiór
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć