ebook Mała Dorrit
3.98 / 5.00 (liczba ocen: 36938) Ilość stron (szacowana): 318

Mała Dorrit
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 10.24
12.08 złpremium: 7.79 zł Lub 7.79 zł
10.24 zł
18.59 złpremium: 11.99 zł Lub 11.99 zł
12.99 zł
12.99 zł
10.20 zł
10.24 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (12)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Mała Dorrit jest jedną z najpopularniejszych powieści angielskiego pisarza Charlesa Dickensa, autora Opowieści wigilijnej. Opowiada o osobliwych losach Małej Dorrit i jej skomplikowanej, pełnej przygód miłości do szlachetnego Artura Clennama. Mała Dorrit dorasta wraz ze swoim rodzeństwem w londyńskim więzieniu dla dłużników, gdzie osadzony jest jej ojciec William Dorrit. Dziewczyna może swobodnie opuszczać mury więzienia i pracować jako szwaczka. Odwaga i niezłomność zostają nagrodzone. Po latach nędzy, codziennych trudów i upokorzeń przychodzi miłość i bogactwo. W Dorrit zakochuje się Artur Clennam. Niemal równocześnie okazuje się, że ojciec dziewczyny jest spadkobiercą ogromnej fortuny. Z dnia na dzień długi zostają spłacone, a cała rodzina rozpoczyna zupełnie nowe życie. Jednak dramaty rodzinne i miłosne dalekie są od zakończenia…


Tłem opowieści jest system polityczny i klasowy w Anglii w epoce wiktoriańskiej. Genialne połączenie pięknej intrygi i satyry społeczno-politycznej sprawiło, że wielu wybitnych pisarzy, jak George Bernard Shaw czy Agnus Wilson, uznało Małą Dorrit za arcydzieło, a książka wpisała się na stałe do kanonu literatury światowej.

Mała Dorrit od Charles Dickens możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć