ebook Białe zwierzęta są bardzo często głuche
3.42 / 5.00 (liczba ocen: 154)

Białe zwierzęta są bardzo często głuche
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 12.90
-49% 12.90 zł
23.82 złpremium: 15.37 zł Lub 15.37 zł
12.90 złempikGO: 19.99 zł z Empik Go 19.99 zł
31.20 zł Lub 28.08 zł
31.21 zł Lub 28.09 zł
21.06 zł
22.09 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Opowiadania jednej z najciekawszych czeskich pisarek młodego pokolenia. Szaleńczo ironiczne, boleśnie zabawne – o ludziach, uwięzionych we współczesnych systemach, którzy w pewnym momencie decydują się na zaskakującą woltę. A może o nas samych…

Elżbieta Zimna przedstawia historie ludzi, którzy wydają się do nas bardzo podobni, ale w pewnej chwili robią coś zupełnie nieoczekiwanego.
O ludziach, którzy są uwięzieni w swoim życiu jak… biały jeleń w starej oponie.
O ludziach, którzy stają nago w oknie, nie znoszą świąt, kroją galasy, wyprowadzają żaby na smyczy, budują urządzenia do łapania czasu...
O ludziach, którzy zmagają się z otaczającym ich światem, ale wszystkie nieszczęścia sprowadzają na siebie sami. Swoją bezmyślnością, niedbalstwem, egoizmem, a czasami zbyt wielką gorliwością.
Wszyscy szukają czegoś bardzo ważnego, ale nie potrafią tego znaleźć. 

Każde opowiadanie Autorka poprzedza cytatem z klasyka XX-wiecznej literatury, co – jak zauważył jeden z czeskich krytyków – sugeruje, z czyją twórczością czuje powinowactwo. Jej opowiadania otwierają między innymi: Musil, Gombrowicz, Mann czy Bernhardt.
W Czechach pisano, że ten zbiór opowiadań to książka o ludziach czasów, w których zwiększa się spożycie antydepresantów.

Białe zwierzęta są bardzo często głuche od Ivana Myšková możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Gotowanie to udaremnianie zepsucia.
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć