ebook SPQR. Historia starożytnego Rzymu
3.84 / 5.00 (liczba ocen: 324)

SPQR. Historia starożytnego Rzymu
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich kilku dniach
E-book - polecana oferta: 37.42
wciąż za drogo?
EMPIK#EMPIK CW
EMPIK#EMPIK CW
46.41 złpremium: 24.95 zł Lub 24.95 zł
-25% 37.42 zł Lub 33.68 zł
38.92 zł Lub 35.03 zł
49.90 zł
-6% 34.93 zł
39.62 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

Zaskakująca, napisana ze swadą historia starożytnego Rzymu. Mary Beard, zaliczana do czołowych filologów klasycznych na świecie, podejmuje próbę odpowiedzi na pytania: w jaki sposób niewiele znacząca italska wioska zdołała podporządkować sobie olbrzymie terytoria na trzech kontynentach, co sami Rzymianie myśleli o sobie i swoich dokonaniach oraz dlaczego wciąż są dla nas tak ważni.

SPQR to skrót, którym Rzymianie określali swoje państwo: Senatus PopulusQue Romanus (senat i lud rzymski). Starożytny Rzym w dalszym ciągu definiuje nasze wyobrażenia o świecie i o nas samych, od szczytnych teorii po wulgarne żarty. Stanowi fundament zachodniej kultury i polityki.
Autorka w swojej opowieści, zakończonej na roku 212, kiedy to cesarz Karakalla obdarował wszystkich wolnych mieszkańców imperium obywatelstwem rzymskim, ukazuje sylwetki Rzymian słynnych i zapomnianych; rzuca nowe światło na podstawy rzymskiej kultury, od niewolnictwa po kwestię bieżącej wody, w szerszym kontekście imperium analizując tak ważne i dziś zagadnienia, jak demokracja, spory religijne, migracje, mobilność społeczna i wyzysk.
SPQR to świeże spojrzenie na rzymską historię.

SPQR. Historia starożytnego Rzymu od Mary Beard możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć