ebook Ubik
4.1 / 5.00 (liczba ocen: 57346) Ilość stron (szacowana): 236

Ubik
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 30.81
Audiobook - najniższa cena: 17.45
wciąż za drogo?
36.18 złpremium: 19.45 zł Lub 19.45 zł
30.81 zł Lub 27.73 zł
35.02 zł Lub 31.52 zł
38.90 zł
38.90 zł
31.31 zł
31.64 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

"Nudzą cię standardowe powieści science fiction? Masz dość inwazji kosmitów, wykoncypowanych światów i żołnierzy kosmosu? Oto Ubik, książka inna niż wszystkie, używana zgodnie z instrukcją zapewni pełnię doznań estetycznych i metafizycznych, będąc przy tym źródłem dobrej zabawy."

z przedmowy Łukasza Orbitowskiego

 

"Wewnątrz świata rażonego obłędem... normalność zachowują już tylko ludzie. Dick poddaje ich więc ciśnieniu przeraźliwej próby i w jego fantastycznym eksperymencie niefantastyczna pozostaje tylko psychologia bohaterów. Walczą oni do końca, stoicko i zajadle, z nacierającym zewsząd chaosem, którego źródła są właściwie niedocieczone... Osobliwości Dickowych światów biorą się zwłaszcza stąd, że dogłębnemu rozszczepieniu i powieleniu ulega w nich - jawa... Końcowy efekt jest zawsze taki sam: rozróżnienie między jawą a zwidem okazuje się niemożliwością. Strona techniczna tego zjawiska jest niezbyt istotna... Rzecz w tym, że świat ów... stwarza praktyczne dylematy, znane tylko teoretycznym spekulacjom filozofii. Jest to świat, w którym filozofia schodzi niejako na ulicę..."

z posłowia Stanisława Lema do pierwszego polskiego wydania Ubika


Philip K. Dick urodził się w 1928 r. w Chicago, lecz większą część życia spędził w Kalifornii. Krótko był studentem Uniwersytetu Kalifornijskiego. Prowadził sklep z płytami i stację radiową. Przeszedł też doświadczenia z narkotykami, które wykorzystywał w swej twórczości. Zmarł w 1982 r. Wydał 36 powieści, z których wiele weszło na stałe do kanonu literatury SF. Był też autorem kilku powieści realistycznych, osadzonych w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX wieku. O większości jego rówieśników uhonorowanych nagrodą Pulitzera czy literacką Nagrodą Nobla niewielu już pamięta, on zaś ma coraz liczniejsze grono wielbicieli, a o jego książkach pisze się doktoraty...

Ubik od Philip K. Dick możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Pierwsza książka Dicka jaką przeczytałem i jak dotąd ulubiona. Co mnie ujęło: bardzo nietypowe, zaskakujące podejście do SF, świetny język i jeszcze lepszy humor (np. dyskusja z drzwiami od mieszkania, bo nie chcą się otworzyć bez stosownej opłaty). I mimo, że później autor próbował złowić mnie innymi swoimi tekstami, to ten pozostaje jako wzór z którym wszystko porównuję.

Warto zerknąć