ebook Letarg
3.65 / 5.00 (liczba ocen: 1295) Ilość stron (szacowana): 368

Letarg

Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail damy Ci znać,
kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Przekład z norweskiego Iwona Zimnicka

Henning Juul, dziennikarz norweskiej gazety internetowej, wraca do pracy po wypadku i długiej rehabilitacji. Planuje pomału nadrabiać zaległości, ale rzeczywistość pisze inny scenariusz. W stołecznym parku znaleziono zwłoki młodej dziewczyny. Ofiara została ukamienowana. Pierwszym podejrzanym staje się jej chłopak, z pochodzenia Pakistańczyk, gdyż morderstwo przypomina karę za cudzołóstwo wymierzoną według muzułmańskiego prawa szariatu. Henning jedzie na kampus, by wśród przyjaciół zmarłej zebrać materiał do artykułu. Pomiędzy kartkami pozostawionymi przez pogrążonych w smutku studentów znajduje jedną, która przyciąga jego uwagę: "Będę kontynuowała Twoją pracę. Do zobaczenia w wieczności. Anette". Kierując się przeczuciem, postanawia odnaleźć autorkę listu...

Letarg to pierwsza z sześciu planowanych powieści o przygodach dziennikarza Henninga Juula. Wkrótce po opublikowaniu stała się bestsellerem w Norwegii i Danii, prawa do niej sprzedano do 15 krajów, a norweska wytwórnia filmowa 4 wykupiła prawo do ekranizacji wszystkich sześciu kryminałów.

"Debiut norweskiego dziennikarza i kompozytora Thomasa Engera to mocne wejście: świetny język (...) i niezwykły bohater, prześladowany przez duchy przeszłości dziennikarz. To będzie wyjątkowa seria".
"The Guardian", Wielka Brytania

"Bardzo rzadko trafiają się nowe kryminały, w których język i twórcza energia są naprawdę najwyższej klasy - ta książka jest wyjątkowa".
"Børsen", Dania

"Nazywa się Henning Juul. Zapamiętajcie to imię: to wyjątkowy dziennikarz, inteligentny, intrygujący, łączący w sobie wrażliwość i siłę, za które go pokochacie".

"wuz.it", Włochy

Letarg od Thomas Enger możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Początek przygód Juula, dziennikarza, który nos do rozwiązywania spraw ma lepszy niż niejeden gliniarz. Jak to bywa ma też swoje życie, które w istotny sposób zwiąże się z pracą dziennikarza śledczego. Zwiąże się na śmierć i życie. Więcej nie powiem, ale zachęcam - bardzo udana powieść, jak i cała seria powieściowa.

Warto zerknąć