ebook Gra w kolory
3.58 / 5.00 (liczba ocen: 293)

Gra w kolory

Wydawca:  Wydawnictwo Znak
Kategoria:  /
Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail damy Ci znać,
kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Po dotkliwej stracie Agata dochodzi do siebie pod troskliwą opieką najbliższych. Kiedyś podzieliła się z nimi swoimi snami. Ale czy pojawi się ktoś, kto zechce dzielić z nią życie? I czy ona, targana wątpliwościami, będzie na to gotowa?

Aby być szczęśliwym, trzeba zrozumieć siebie. Marzena Rogalska poruszająco opowiada o wewnętrznym dojrzewaniu Agaty, odkrywa jej rodzinne tajemnice i pokazuje, że każdy może zmierzyć się z demonami zapomnianej i wypartej przeszłości. Trzeba tylko odwagi i… niewielkiej pomocy przyjaciół!

Marzena Rogalska – dziennikarka z powołania, tak jak bohaterka jej powieści, potrafi rozmawiać z ludźmi, ale nade wszystko umie ich słuchać. W Grze w kolory, drugiej części znakomicie przyjętej Wyprzedaży snów, przekonuje, że od bolesnej przeszłości nie warto uciekać. Lepiej stawić jej czoła i z nową siłą ruszyć przed siebie.

Gra w kolory od Marzena Rogalska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Jeśli umiesz już dawać, to naucz się czasem brać.
Staram się unikać notowania w trakcie czytania. Staram się czerpać z lektury wszystko, co najlepsze dając szansę każdej książce, przynajmniej jej początkowym pięćdziesięciu stronom. Choć bywa i tak, że czasem trudno dotrzeć do trzydziestu, jak to było dosyć niedawno z pewną lekturą. Jest również tak, że znając jedną pozycję autora niecierpliwie oczekujemy następnej, choć nie zawsze jesteśmy pewni tego, że kolejna się pojawi.
Stąd informacja, którą w określonym miejscu i czasie odkryłem z marszu sprawiła, że bez cienia wątpliwości tak szybko, jak to będzie możliwe chciałem zagrać w kolory. Ponownie spotkać się z Agatą, z jej intrygującym światem, z jej odkrywaniem piękna i budowania relacji z otaczającymi ją ludźmi.
Rozsypany na drobne kawałki świat trudno będzie pozbierać, a co za tym idzie starannie posklejać. Najpiękniejsza klejona filiżanka już nigdy nie będzie taka sama. Rozsypane w drobny mak życie to nie filiżanka, a jednak określone życiowe dramaty w istotny sposób kreślą na nowo sens życia i istnienia. Choć wszystko, co dobre może jeszcze nastąpić. (...)

Cała recenzja: Gra w kolory

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Żółta karteczka
Gra w kolory – Marzena Rogalska

Nie masz pomysłu na zimowy wieczór lub leniwy weekend? Zagraj z Marzeną Rogalską – popularną dziennikarką. Gra w kolory sprawi, że zapomnisz o nudzie, a nawet i o otaczającym Cię świecie. Druga część historii Agaty i jej przyjaciół pochłania bez reszty.

Agata wraca do domu

Chciałoby się powiedzieć, a właściwie napisać – Agata znowu wraca do domu. Pod troskliwą opieką przyjaciół i współpracowników dochodzi do siebie po dotkliwej i nagłej stracie. Kolejny raz na nowo zaczyna żyć. Mimo wsparcia od krakowskiej paczki i przyjaciół zza granicy, Donimirska nie wierzy, że jeszcze kiedyś będzie szczęśliwa. Ucieka przed bolesną przeszłością, jednocześnie nie potrafiąc ruszyć przed siebie.

Nie miałam pojęcia, co to znaczy: żyj dobrze i bądź szczęśliwa, bo jak można być szczęśliwą i żyć bez ciebie?

W tej części Marzena Rogalska w poruszający sposób przybliża Czytelnikom proces wewnętrznej przemiany Agaty. Na kartach powieści bohaterka dojrzewa. By zrozumieć siebie, odkrywa rodzinne tajemnice. Wraca do czasów dzieciństwa. Mierzy się z demonami przeszłości – także z byłym mężem, przez którego opuściła ukochany Nowy Jork. Podróżując między Krakowem, USA a Londynem, podróżuje w głąb samej siebie. Z jakim skutkiem?

Przede wszystkim słuchać

Na wizji Marzena Rogalska udowadnia, że umie rozmawiać z ludźmi i potrafi ich słuchać. Również Jej bohaterka, Agata, potrafi jednać sobie ludzi w każdym zakątku świata. W pracy jest liderką fantastycznego teamu profesjonalistów. Prywatnie, dla swoich przyjaciół, jest gotowa na każde poświęcenie. Jej relacje z „krakowską ekipą” są niemal idealne. Niemal, bo wszyscy wykreowani przez Autorkę bohaterowie są realni, nie sztuczni. To, podobnie jak w pierwszej części serii, postaci po przejściach, z przeszłością i marzących o pięknej przyszłości. Postaci, dla których najważniejsze są: marzenia, przyjaźń i miłość. Ponad wszystko. Ponad wszelkie trudności.

E-maile owiane tajemnicą

Ważnym wątkiem w powieści są tajemnicze listy, które regularnie trafiają do elektronicznej skrzynki Agaty. Za każdy razem z innego adresu, bez podpisu. Za to z ciekawą, wręcz literacką historią, która pobudza wyobraźnię i bohaterki, i Czytelnika. Prywatne śledztwo Agaty i jej przyjaciół zza oceanu prowadzi do tworzącego pod pseudonimem pisarza, który nagle znikł z literackiej sceny. Czy jego tożsamość wyjdzie na jaw? Tego nie zdradzę, ale zapewniam – ten wątek wciąga niczym prawdziwy kryminał!

Marzena Rogalska – specjalistka od nieoczywistych zakończeń

Dziennikarka-pisarka i w tej części historii operuje piękną polszczyzną, poruszając każdy zmysł i każdy fragment ludzkiej wyobraźni. Książkę czyta się szybko, wręcz pochłania. Ciekawym zabiegiem jest retrospekcja – wraz z Agatą do przeszłości powracają również Czytelnicy. Poznają jej rodziców i nie do końca szczęśliwe dzieciństwo.
Ci, którzy czytali pierwszą część tej niezwykłej serii, na pewno pamiętają zaskakujące zakończenie. Mnie finał Wyprzedaży snów złamał serce, dlatego ucieszyłam się na wiadomość o premierze Gry w kolory. Z drżeniem serca przystąpiłam do lektury. I tym razem finał mnie zaskoczył. W moim odczuciu Marzena Rogalska staje się specjalistką od nieoczywistych zakończeń. Zakończeń, które tylko pozornie nie są otwarte. Zakończeń, które wręcz krzyczą o dopowiedzenie dalszej części historii. Mam nadzieję, że na rynku pojawi się trzecia część serii. Nie zgadzam się na to, by ta opowieść zakończyła się w taki sposób w moim ukochanym Londynie.

Dołącz do gry – ZaGraj w kolory już w Walentynki!

Jeśli czytaliście Wyprzedaż snów, myślę, że nie trzeba Was szczególnie namawiać do sięgnięcia po tę część – sami wiecie, że warto. Tych, którzy nie znają Marzeny Rogalskiej od literackiej strony, zachęcam do odwiedzenia biblioteki lub księgarni. Choć pewne sytuacje czy zachowania bohaterów wydają się momentami naiwne i nierealne, nie pożałujecie spotkania z mieszkańcami Krakowa, Nowego Jorku, Waszyngtonu czy Londynu. Sięgając po książki Marzeny Rogalskiej¸ traficie do świata marzeń i snów, które zmieniają życie. Świata, w którym przyjaźń nie zna pojęcia „odległość” czy „przeszkody”. Świata miłości, na którą warto się otworzyć. Mimo wszystko.

Ocena: 4+/6 czytaj więcej
©Recenzje Dropsa Książkowego
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    W drugiej części opowieści o życiu Agaty autorka stawia swoją bohaterkę w bardzo trudnym położeniu. Kobieta, która potrafi doskonale słuchać musi zmierzyć się z wielką stratą. Gdy coraz bardziej pogrąża się w rozpaczy zauważa, że ma przy sobie ludzi, którzy nie tylko bardzo ją kochają, ale dzięki nim może nabrać sił w najbardziej pozbawionym nadziei momencie swojego życia. Wraz z opisem emocji towarzyszących naszej bohaterce autorka odkrywa przed czytelnikiem również sekrety i rodzinne tajemnice sprzed lat.

    Podczas czytania najnowszej powieści Marzeny Rogalskiej czeka czytelnika prawdziwy rollercoaster uczuć. ,,Gra w kolory” to powieść o emocjach i wydarzeniach, które wpływają na nasze życie i kształtują naszą osobowość. To przede wszystkim historia poświęcona emocjonalnemu dorastaniu i radzeniu sobie z trudnymi przeżyciami. Podczas lektury poznajemy nie tylko wszystkie kolory uczuć, ale również barwy towarzyszące życiu, w tym czerń rozpaczy, róż marzeń czy zieleń nadziei.

    Autorka proponuje czytelnikowi spojrzenie na życiową historię Agaty, w której znajduje się miejsce na różne oblicza miłości i przyjaźni. To powieść obfitująca nie tylko w radosne momenty, ale również mroczne i pełne beznadziei strony życia, które towarzyszą wielu z nas na każdym etapie. I to właśnie pieczołowicie ukazany realizm tej historii wciąga czytelnika do reszty. Czytając o Agacie, jej rodzinie i przyjaciołach często ma się wrażenie, że pani Rogalska opisuje osoby z własnego otoczenia, które bardzo dobrze zna. Potrafi ukazać w pełni ich bogatą psychiczno-emocjonalną stronę, dzięki czemu udaje się jej ukazać prawdziwość opowiedzianej historii i ,,zdobyć” serce czytelnika .

    Podczas lektury powieści ,,Gra w kolory” miałam wrażenie, że autorka maluje słowami przepiękny obraz, w którym przeszłość i teraźniejszość doskonale się uzupełniają. Ich połączenie prowadzi do powstania kompozycji nasyconej emocjami i barwami codziennego życia. Bo w tej książce jak i w życiu nic nie jest proste i łatwe, a nawet najczarniejsze barwy w odpowiednim świetle mogą zmienić kolor na piękniejszy i jaśniejszy niż nam się z pozoru wydawało.

Warto zerknąć