ebook Macierewicz i jego tajemnice
3.21 / 5.00 (liczba ocen: 834)

Macierewicz i jego tajemnice
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 15.72
wciąż za drogo?
18.51 złpremium: 11.94 zł Lub 11.94 zł
15.72 zł Lub 14.15 zł
16.92 zł Lub 15.23 zł
18.00 zł
19.90 zł
15.72 zł
15.92 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Efekt 18 miesięcy śledztwa – około 1000 godzin spędzonych w internecie, ponad 50 godzin w archiwach sądowych i Bibliotece Narodowej, 40 godzin rozmów z informatorami. Jedna z najgorętszych publikacji końca 2017 roku! Zawiera kilkaset odniesień do źródeł, jak również pięć map szczegółowo ukazujących sieć powiązań między ministrem Obrony Narodowej Antonim Macierewiczem a Siemionem Mogilewiczem i Kremlem.

Reportaż „MACIEREWICZ I JEGO TAJEMNICE” zawiera fakty na temat niepokojących koneksji obecnego ministra obrony Antoniego Macierewicza. 
Jej główną treścią jest dokładny i udokumentowany opis licznych powiązań ministra z wybitnym gangsterem-finansistą Siemionem Mogilewiczem. Mogilewicz od dziesięcioleci współpracuje z sowieckim/rosyjskim wywiadem wojskowym GRU. Jak również z samym Władimirem Putinem. 
Tomasz Piątek prowadzi śledztwo dziennikarskie w sprawie Antoniego Macierewicza od półtora roku. Niektóre ze swoich ustaleń publikował na łamach „Gazety Wyborczej”. W książce „MACIEREWICZ I JEGO TAJEMNICE” ujawnia nowe, dotąd nieznane okoliczności.

Macierewicz i jego tajemnice od Tomasz Piątek możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Dziś już sensacje wokół książki Tomasza Piątka opadły. Antoni Macierewicz przestał być ministrem, prokuratura wojskowa przestała ścigać Piątka. A następna książka o kontrowersyjnym i niebezpiecznym dla Polski polityku właśnie się ukazała. Tymczasem warto może sięgnąć do pierwszej książki, choć to lektura niełatwa. Ta książka będzie kiedyś podręcznikiem dla studentów historii.

Na początek łyżka dziegciu. Książka jest – co prawda – napisana bardzo logicznie z wielką dbałością o systematykę. Każdy rozdział zaczyna się szczegółowo wykonanym grafem obrazującym powiązania różnych osób z Antonim Macierewiczem. Jednak sama lektura do łatwych nie należy. Język książki jest suchy, a jednocześnie skomplikowany ze względu na budowę zdań i nieuniknioną czasem dygresyjność. Wielu moich znajomych czuło się zmęczonych mnogością wątków i osób, a jednocześnie paradoksalnie brakiem samego Macierewicza w wielu opisywanych faktach. Książkę czyta się trudno.

Tomasz Piątek bardzo szeroko przedstawia powiązania Macierewicza z osobami, które uwikłane są w rozmaitą działalność przestępczą, związki z wywiadem wojskowym Rosji, mafią rosyjską i amerykańską. To nie jest jednak lekki, łatwy i dowcipny tekst o wariactwach śmiesznego Antoniego, świra z internetowych memów. O samym Macierewiczu dowiemy się może mniej, niż byśmy chcieli, ale z przerażeniem możemy dostrzec jak szczelnie otoczony jest ludźmi, wobec których słowo “podejrzani” to delikatny eufemizm. Zakres faktów, które przywołuje autor jest naprawdę ogromny. Nie ma w tej książce miejsca na domysły i spekulacje. Wszystko jest udokumentowane. I to największa zaleta tej pozycji.

Ocena: 4/6
czytaj więcej
©Autorski przewodnik kulturalny
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć