ebook Widma w mieście Breslau
3.57 / 5.00 (liczba ocen: 4418) Ilość stron (szacowana): 291

Widma w mieście Breslau
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 28.99
Audiobook - najniższa cena: 22.74
wciąż za drogo?
28.99 zł
28.99 zł
28.99 zł Lub 26.09 zł
28.99 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Wrocław, rok 1919. Na jednej z wysepek w rozlewiskach Odry dwóch gimnazjalistów dokonuje makabrycznego odkrycia. Przybyły na miejsce asystent kryminalny Eberhard Mock odnajduje okrutnie okaleczone ciała czterech mężczyzn, a przy nich adresowaną do siebie tajemniczą notatkę. Ekscentryczny morderca wciąga policję w grę, której stawką jest życie kolejnych ludzi. Policjanci podążają jego tropem w podziemny świat tajnych sekt okultystycznych i sutenerów oferujących bogatym klientom zakazane rozrywki. Tymczasem nieustępliwy, porywczy Mock, prześladowany przez senne koszmary, słabość do alkoholu i pięknych, rudowłosych kobiet, toczy rozpaczliwą walkę z czasem. Wykorzystuje cały swój spryt i doświadczenie, by jak najprędzej powstrzymać krwawy spektakl, którego – nieświadomie – sam jest przyczyną. Mroczny, pełen napięcia i grozy thriller Marka Krajewskiego opisuje wydarzenia o osiem lat poprzedzające akcję uznanego za najlepszy polski kryminał 2003 roku Końca świata w Breslau. Podobnie jak tamten, wiernie, w najdrobniejszych szczegółach odtwarza wizerunek przedwojennego Wrocławia, kreśląc sugestywny obraz miasta zaludnionego zdeprawowanymi arystokratami, bezwzględnymi bandytami, rewolucjonistami i maniakami o najdzikszych upodobaniach.

Widma w mieście Breslau od Marek Krajewski możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Przyjaźń i koleżeństwo nie rodzą się w obliczu śmierci. Wtedy nie ma przyjaciół. Każdy stoi sam przed śmiercią i śmierdzi ze strachu. Nasze koleżeństwo cementowało się w codziennym upokorzeniu, w codziennej pogardzie, jaką doświadczaliśmy.
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Kolejna powieść, w której mistrzostwo pisarstwa Marka Krajewskiego objawia się w całej swojej krasie. Niezwykle ciekawa intryga, w której rozwiązanie zagadki poczwórnego zabójstwa jest tak samo interesujące jak wewnętrzne zmagania głównego bohatera Eberharda Mocka. Jeszcze nigdy ten znakomity śledczy nie upadł tak blisko, jeszcze nigdy nie odszedł tak daleko od granicy dzielącej zło od dobra, piękno od brzydoty.
    Wizja literacka Wrocławia czasów międzywojennych robi wrażenie i zaskakuje. To zupełnie drugie, a może nawet trzecie dno miejskiego życia. Mrok, tajemnica, brzydota, upadek moralności - w tym wszystkim Mock, który i smakuje i potrafi jednocześnie zwalczyć pokusy. Wyjątkowa opowieść nawet jak na Marka Krajewskiego.

Warto zerknąć