ebook No dno po prostu jest Polska
3.34 / 5.00 (liczba ocen: 230)

No dno po prostu jest Polska
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - polecana oferta: 20.99
Audiobook - najniższa cena: 16.00
wciąż za drogo?
-25% 20.99 zł
23.79 zł Lub 21.41 zł
27.99 zł
27.99 zł Lub 25.19 zł
-25% 20.90 zł
22.39 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Dlaczego Polacy tak bardzo się nienawidzą? Na podstawie pamiętników, listów, publicystyki, poezji – do piosenek hip-hopowych włącznie – Adam Leszczyński pokazuje polski negatywny autostereotyp w czystej, wydestylowanej postaci. Książka wkurzająca, bolesna, pełna bezkompromisowych cytatów.

Za co Polacy nie znoszą swojej ojczyzny i innych Polaków? Fatalną opinię o Polakach mieli Piłsudski i Dmowski, Norwid i Krasiński. Lista negatywnych cech przypisywanych Polakom przez nich samych jest bardzo długa – od kłótliwości i zawiści po niedbalstwo i niechęć do mycia. Na podstawie pamiętników, listów, publicystyki, poezji – do piosenek hip-hopowych włącznie – Adam Leszczyński pokazuje polski negatywny autostereotyp w czystej, wydestylowanej postaci. To książka wkurzająca, bolesna i pełna mocnych cytatów. Odpowiada też na pytanie: co można zrobić, żeby Polacy zaczęli siebie samych w końcu lubić?

ADAM LESZCZYŃSKI (ur. 1975) − historyk, dziennikarz i publicysta. Adiunkt w Instytucie Studiów Politycznych PAN, członek zespołu „Krytyki Politycznej”, stały współpracownik „Gazety Wyborczej”. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie studiował historię. Od 1993 r. związany z „Gazetą Wyborczą”. Pisze artykuły naukowe, historyczne i socjologiczne, reportaże (m.in. z Etiopii, Boliwii i Malawi). Należy do zespołu „Krytyki Politycznej”. Współpracował również z „Newsweekiem”, „Polityką”, „Przekrojem”, „ResPubliką Nową” i „National Geographic”. Laureat licznych stypendiów i nagród. Autor m.in. „Zbawców mórz” (w finale nagrody Beaty Pawlak), „Skoku w nowoczesność. Polityka wzrostu w krajach peryferyjnych 1943–1980”.

No dno po prostu jest Polska od Adam Leszczyński możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Do tej literatury polecam, a sądzę, że to rzecz jak najbardziej pożądana i nieodzowna, polecam wykąpać ciało swe, zużywając co najmniej trzysta procent więcej mydła niż zwykle. Dobrze by było również odkurzyć mieszkanie, wymyć okna, zrobić pranie i skutecznie przewietrzyć lokal. Ktoś zapyta dlaczego? Otóż rzecz traktuje o tym, że Polacy nie sprzątają, zużywają najmniej mydła w całej Europie, ergo nie myją się wcale lub co najwyżej rzadko, dlatego śmierdzą. Warto też przeczytać przedtem ze dwie książki, ponieważ rzecz traktuje o polskim wstręcie do czytania. "No dno po prostu jest ta Polska" to dobra literatura, ale zaręczam, że lepiej się ją czyta po wysprzątaniu mieszkania, wykąpaniu i wypachnieniu własnego ja, a jeżeli przeczytało się już dwie książki, ta wszak będzie trzecią, czyli wyprzedzi się statystycznego czytelnika mojej ojczyzny o trzysta procent, to po prostu łatwiej przyjdzie nam znieść treść z jaką przyjdzie się zderzyć sięgając po tę pozycję. No i można będzie przyjąć pozycję, że to nie o mnie a tylko o moim narodzie i już tak nie boli. Polecam!

Warto zerknąć