ebook Arystokracja. Powojenne losy polskich rodów
3 / 5.00 (liczba ocen: 23)

Arystokracja. Powojenne losy polskich rodów
ebook: pdf, mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 23.31
Audiobook - najniższa cena: 23.00
wciąż za drogo?
27.89 złpremium: 17.99 zł Lub 17.99 zł
23.31 zł Lub 20.98 zł
29.99 zł
29.99 zł Lub 26.99 zł
23.51 zł
24.69 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Rody, które na trwałe zapisały się w historii Polski. Nazwiska, które znamy z podręczników; wielcy bohaterowie, wodzowie, kanclerze. Zawsze – w pierwszych szeregach, kiedy nadciągały dziejowe zawieruchy. Nadszedł jednak czas, gdy kataklizm, zmiótł polskie rody arystokratyczne z areny dziejów chyba bezpowrotnie.

Jak wielkie rody przetrwały czasy komuny? Pozbawieni majątków, wyrzucani z pałaców, upokarzani, nękani za pochodzenie, często musieli pożyczać pieniądze, żeby „przeżyć do pierwszego”. Czy udało się im pozostać wiernymi narodowym dewizom widniejącym na herbach i moralnym zasadom kultywoowanym przez przodków?

Jak odnaleźli się w nowej rzeczywistości po roku 1989? Czy wolna wreszcie Polska czekała na powrót swoich historycznych liderów? Jak wygląda współczesność polskiej arystokracji?

Osiem rozdziałów o wielkich polskich rodach arystokratycznych: Braniccy, Czartoryscy, Czetwertyńscy, Dzieduszyccy, Krasiccy, Potoccy, Tarnowscy, Zamoyscy. 

„Błękitna krew” w czasie „czerwonej zarazy” i III RP.

Arystokracja. Powojenne losy polskich rodów od Agnieszka Lewandowska-Kąkol możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć