ebook Virion. Wyrocznia
3.82 / 5.00 (liczba ocen: 2050)

Virion. Wyrocznia
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 23.05
Audiobook - najniższa cena: 23.94
wciąż za drogo?
27.83 złpremium: 17.96 zł Lub 17.96 zł
23.05 zł Lub 20.75 zł
25.44 zł Lub 22.90 zł
29.93 zł
23.27 zł
27.00 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Poznajcie historię najsłynniejszego szermierza Cesarstwa. Powrót do czasów Achai nie mógł być bardziej emocjonujący!

Virion – szermierz natchniony, który wraz dwudziestoma innymi straceńcami pokonał legion Moy – raptem tysiąc doświadczonych weteranów.
Jak chłopak z dobrego domu został bezlitosną maszyną do zabijania?
Morderstwo, więzienie i ucieczka przed bandą łowców to chyba jeszcze nie powód, żeby tak się stoczyć. A może od początku ktoś na górze zaplanował, że jego przeznaczenie to droga miecza i stosy trupów?

Virion. Wyrocznia od Andrzej Ziemiański możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Nie ma niczego bardziej niszczącego na świecie niż pielęgnowanie w sobie żalu.
Młodość Szermierza Natchnionego – recenzja książki Virion. Wyrocznia

Andrzej Ziemiański powraca do świata Achai. Tym razem opisuje on lata młodości Viriona – jednego z pięciu Szermierzy Natchnionych.

Głównego bohatera poznajemy w momencie, gdy kończy on naukę w gimnazjonie. Powoli zaczyna przyzwyczajać się do myśli, że już niedługo stanie się osobą dorosłą. Niestety na skutek intrygi zostaje wtrącony do więzienia, gdzie ma odpowiedzieć za kilka morderstw. Jak potoczą się jego dalsze losy?

To moje pierwsze podejście do świata Achai i muszę przyznać, że jestem miło zaskoczona. Akcja powieści jest wartka, przepełniona niespodziewanymi zwrotami akcji i wydarzeniami wzbudzającymi emocje czytelnika. Z niecierpliwością czytałam kolejne rozdziały, by jak najprędzej dowiedzieć się, co wydarzy się dalej w życiu Viriona.

W książce nie brakuje także ciekawych spostrzeżeń i błyskotliwości. Poprzez wypowiedzi bohaterów Ziemiański zwraca uwagę na wiele ciekawych obserwacji i punktów widzenia względem ludzkiej codzienności, co z kolei zachęca do głębszych przemyśleń. Na uznanie zasługuje również ilość zgromadzonej przez autora wiedzy, na przykład na temat szermierki.

Uwagę zwraca także specyficzny humor. Osobiście jednak, do tej kwestii podchodzę z lekkim dystansem, gdyż część żartów pojawiających się na kartach książki, nie do końca do mnie trafiała, wydawały się pisane trochę na siłę. Z tego powodu raczej zamiast śmieszyć, wywołują niezręczny uśmiech.

Podsumowując, Virion to dość ciekawa propozycja i niewątpliwie początek interesującej i przepełnionej akcją historii. Zdecydowanie warto po nią sięgnąć. Polecam!

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Zaczytana28
Ziemiański zgotował wielbicielom Achai niemałą niespodziankę, wracając do czasów młodości Viriona - szermierza natchnionego, który jako jedyny stawił czoła legendarnej cesarzowej. Wprawdzie to nie to samo, co kontynuacja Achai i Pomnika..., jednak świat znany z jednego z najpopularniejszych serii polskiej fantastyki przyciąga i tym razem. Podobne są tylko miejsca, bo główni bohaterowie - póki co, czyli po pierwszej części Viriona... zdają się różnić jak ogień i woda. Ale najmniejszy nawet strumy w końcu przerodzi się w rwącą rzekę...

Młodzieńcze lata szermierza wszech czasów, bez względu na konstrukcję świata przedstawionego, można sobie wyobrazić zgoła inaczej, bardziej wyjątkowo czy frapująco. Wysoko urodzony Virion obdarowany jest co najwyżej słuchem absolutnym i oburęcznością, a to z kolei żadne atuty nastolatka, który nawet nie kwapi się do torowania sobie drogi w dorosłość. Wręcz przeciwnie: Virion trzyma się na uboczu, nie mówi bez potrzeby, obserwuje otoczenie zatopiony we własnych, czarnych myślach. Trudno uwierzyć, że ktoś taki morduje podwójnie, na oślep. Bez tego przełomu historia by nie ruszyła, bo albo główny bohater jest zbyt młody i niedoświadczony (marna wymówka), albo kształtujący się w nim demon zła wystawia cierpliwość czytelników na próbę. Chyba jeszcze trzeba czasu, żeby to stwierdzić... Ziemiański zadbał za to o bohaterów dalszego planu, którzy napędzają akcję, a przede wszystkim zauważają wyjątkowość Viriona. Nawet nie zdają sobie sprawy, jaki mętlik powodują, karmiąc go swoimi mądrościami. Szczególną uwagę przykuwa upiorzyca - i to bez słowa, gestu czy śladu przytomności umysłu. Aż strach pomyśleć, co się stanie, kiedy obudzi się drzemiąca w niej moc - aż chce się dowiedzieć.

Virion. Wyrocznia nie cechuje się aż takim impetem i taką (słowną) dosadnością jak cykl o Achai, nie brakuje tu jednak ani celnych stwierdzeń, ani poczucia humoru. Niecodzienne i niewytłumaczalne wydarzenia co rusz przypominają, że może i znajdujemy się w świecie, w którym panuje ustalony, antyczny porządek, ale oprócz niego istnieje też inny - mamiący magicznie. A ta historia dopiero się zaczęła... Ja wierzę w wyobraźnię Ziemiańskiego i dotychczas się nie zawiodłam.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©paratexterka
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Kolejna opowieść zatopiona w świecie Achai. Dobra książka, jednak odrazu czuje się, że to tylko wstęp do dłuższej, wielotomowej historii. Myśle, że każdy fan i tak ją przeczyta. Jeśli nie znacie serii, nie zaczynajcie od tej książki.

  • Awatar

    Bardziej przypadła mi do gustu seria z Achają, natomiast czekam na kolejny tom.

Warto zerknąć