ebook Zanim wstanie dla nas słońce
4 / 5.00 (liczba ocen: 10) Ilość stron (szacowana): 408

Zanim wstanie dla nas słońce

Kategoria:  /
Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail damy Ci znać,
kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

„Opowiem ci moją historię. Ale proszę, nie oceniaj mnie. Wiem, co zrobiłam, jednak nie mogę cofnąć czasu.”

Stefania jest położną, która kocha swoją pracę. Zawodowe zajęcia angażują ją na tyle mocno, że nawet nie zauważa, kiedy mąż i córka oddalają się od niej. Ona sama z kolei coraz bardziej zbliża się do doktora Wojdara. Romans z lekarzem uruchamia lawinę złych wydarzeń. Gdy córka Stefanii, Liwia, dowiaduje się o romansie matki, wpada we wściekłość i wyjeżdża na wieś. Tam spotyka Filipa, z którym zachodzi w ciążę. Życie Liwii diametralnie się zmienia, a w trudnych chwilach wspiera ją matka. Asystuje przy porodzie córki, popełnia jednak kardynalny błąd, który zaważy na życiu wielu osób…
Niekiedy miłość opowiada nam swoją własną, smutną historię, a płomienny romans, który miał przynieść odmianę, okazuje się iluzją. Jednak za popełnione błędy trzeba zapłacić i choć czasu nie można cofnąć, to jednak przy odrobinie dobrej woli losowi można nadać nowy bieg. Bo przecież na szczęście nigdy nie jest za późno.

Zanim wstanie dla nas słońce od Gabriela Gargaś możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Miłość przebacza, jest najbardziej wyrozumiała kochanką, wymaga, płacze. Kocha. Niekiedy zdumiewa.
Kochaj wszystkich ludzi, lecz nie lituj się nad nikim. Traktuj innych tak,jak sama chciałabyś być traktowana. A litość jest podłym uczuciem.
Powieść zaczyna się od słów głównej bohaterki: Opowiem Ci moją historię. Ale proszę, nie oceniaj mnie. Wiem, co zrobiłam, jednak nie mogę cofnąć czasu. Mówi się, że pierwsze zdania nadają rytm całej książce. Bez wątpienia te są trafione, po ich przeczytaniu od razu zachciało mi się zagłębić w lekturze.

Stefania jest położną z powołania, kocha swoją pracę i nie wyobraża sobie robić czegokolwiek innego. Niestety każda pasja w życiu ma swoją cenę. Stefania pochłonięta jest pracą do tego stopnia, że nie zauważa rozpadu swojej rodziny. Mąż i córka powoli się od niej oddalają, a on praktycznie wpada w ramiona doktora Wojdara. To właśnie romans z lekarzem uruchamia lawinę zdarzeń, których z pewnością nikt nie był w stanie przewidzieć...

Liwia ma siedemnaście lat kiedy dowiaduje się o romansie matki. Wpada we wściekłość i nie jest w stanie jej zrozumieć. W jej oczach to ojciec zawsze był tym dobrym, to on miał dla niej czas i rozumiał jej potrzeby, ona nigdy. Mimo wszystko nie chce niszczyć własnej rodziny. Wyjeżdża na wieś do babci, gdzie chce odpocząć i zebrać myśli. Tam spotyka Filipa, który jest jej pierwszą nastoletnią miłością. Kończy się ona niestety wpadką jak to często bywa. Od tego momentu życie Liwii naprawdę się zmienia, a zamiast ojca u jej boku stoi matka i stara się ją wesprzeć jak tylko może. Podczas porodu córki Stefania jest blisko chociaż nie powinna, dopuszcza się błędu, który na zawsze zmieni życie kilku osób...

Fabuła powieści jest nie tylko ciekawa, ale została również zręcznie poprowadzona. Czytelnik, który przeczytał tom pierwszy cały czas ma w pamięci tamte wydarzenia. Najpierw autorka pokazała nam historię Karoliny, która ma swoje problemy jak każda z kobiet, ale przede wszystkim ma bardzo chorego synka.

Nie potępiam cię. Każdy czasem pobłądzi. Każdy ma prawo do szczęścia. Czasami jednak ranimy bliskie nam osoby. Niekiedy budujemy swoje szczęście na nieszczęściu innych. To smutne, ale tak jest. Zastanów się tylko, czy ta gra jest warta świeczki.

Autorka posługuje się lekkim stylem. Powiedziałabym nawet, że jest on bardzo kobiecy, ale przede wszystkim naszpikowany setkami emocji. Ta powieść zwraca uwagę właśnie z uwagi na nie, a nie ze względu na kontrowersyjny temat, chociaż on również jest ciekawy. To emocje sprawiają, że jest ona wyjątkowa i przyciągnie wiele czytelniczek. Drugi tom ma również coś czego nie miał jego poprzednik - świetny wstęp. W poprzednim tomie odrobinę nużyło mnie czekanie na rozwinięcie akcji, początek nie do końca przypadł mi do gustu. Tutaj było inaczej. Autorka zakończyła poprzedni tom w szczególny sposób i drugi rozpoczęła od słów, które sprawiły, że czytelnikowi naprawdę ciężko oderwać się od lektury.

Sądzę, że trzeba za wszelką cenę ratować rodzinę, ale jeśli jest bardzo źle, czasami lepiej odejść.

Stefania podjęła decyzję kontrowersyjną - co do tego nikt nie może mieć wątpliwości. Czy dobrą? Z marszu chce się odpowiedzieć nie. Przede wszystkim dlatego, że samolubnie zadecydowała o życiu wielu osób, nie pytając ich o to czy naprawdę chcą jej pomocy. Komu dała ułudę szczęścia, komu jego namiastkę? Stefania podjęła decyzję z uwagi na miłość do córki, jednocześnie ukarała także siebie rezygnując wkrótce z zawodu położnej i na zawsze skazując siebie na wyrzuty sumienia. Jej decyzja prawnie jest łatwa do rozpatrzenia, co do jej moralnego umocowania jest znacznie ciężej. No, ale o tym Drogie Czytelniczki musicie rozstrzygnąć same. Zachęcam Was do tego serdecznie.

Taka jak ty było moim drugim spotkaniem z autorką, pierwszym było jej wspaniałe świąteczna opowiadanie. Po przeczytaniu Zanim wstanie dla nas słońce jestem już z całą pewnością przekonana, że naprawdę chętnie sięgnę po kolejne książki autorki.

Dlaczego? Ciekawa i zgrabnie poprowadzona fabuła to nie jedyne plusy tej powieści. Gabriela Gargaś stworzyła historię, która nie zmieściła się w jednym tomie. Poruszyła w niej bardzo trudne tematy, ale przede wszystkim w swoich powieściach zawarła mnóstwo emocji, na które czytelnik nie może być obojętny. Jednym słowem: POLECAM.

Ocena: 4/6
©Recenzje z pazurem
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć