ebook Trupów hurtowo trzech
Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail damy Ci znać,
kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Zbrodnia i tajemnica, miłość i zemsta, czarny humor, lokalny koloryt, duchy przeszłości i pasja – to wszystko w jednym mistrzowskim tomie! Dziesięciu autorów, dziesięć kryminalnych opowiadań i jeden cel – charytatywny.

Najlepsi polscy pisarze kryminałów oddali swe pióra, by wspomóc budowę wyjątkowego Domu i stworzyli niezwykły zbiór opowiadań. Znajdziecie w nim zarówno mroczne historie brutalnych morderstw, jak i lżejsze opowieści o skradzionych beczkach śledzi. Zawodowi mordercy i amatorzy, makabra i farsa przeplatają się w książce, ukazując różnorodne oblicza polskiego kryminału.
Kupując książkę, wspieracie budowę poznańskiego Domu Autysty – bezpiecznego domu z profesjonalną opieką dla dorosłych osób z autyzmem.

Trupów hurtowo trzech od Piotr Bojarski, Wojciech Chmielarz, Ryszard Ćwirlej, Bohdan Głębocki, Gaja Grzegorzewska, Joanna Jodełka, Michał Larek, Joanna Opiat-Bojarska, Olga Rutnicka, Marcin Wroński możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Krótkie formy, które mocno potrafią wynudzić.

Trupów hurtowo trzech to antologia, w której pojawiło się dziesięć opowiadań dziesięciu polskich autorów powieści kryminalnych. Pojawili się zarówno ci znani i lubiani, ale nie zabrakło też nazwisk, z którymi na co dzień nie spotykamy się na listach bestsellerów. Tym, co wyróżnia ten tomik opowiadań to to, że dochód z jego sprzedaży przeznaczony został na cel charytatywny, a dokładniej na wsparcie budowy Domu Autysty w Poznaniu – miejsca dla dorosłych osób z autyzmem, gdzie uzyskają profesjonalną pomoc.

Dzięki tej książce miałam wreszcie okazję poznać się ze stylem kilku autorów, do których od dawna robiłam podchody, a na ich powieści ostatecznie czasu mi nie starczyło. Zdecydowanie dobre wrażenie zrobiła na mnie Joanna Jodełka oraz Olga Rudnicka, które mimo skrajnie odmiennego sposobu prezentowania swoich pomysłów zrobiły na mnie wrażenie. Zaimponowały mi na tyle, że mam ochotę sięgnąć po ich powieści i na własnej skórze sprawdzić, jak obie radzą sobie w nieco dłuższych formach. Przyznać trzeba, że poziom tych opowiadań jest nierówny, że niektórym zabrakło iskry, żeby w ogóle mnie zainteresować, a inne traktowane były trochę jakby po macoszemu, urywane znienacka i takie nijakie. Chociaż samo podejście autorów – u niektórych nieco zabawnie, u innych mrocznie i z wieloma niewiadomymi – w takim połączeniu nawet mi się spodobało. Trupów hurtowo trzech to moje pierwsze spotkanie z opowiadaniami kryminalnymi i po przeczytaniu tych dziesięciu opowiadań stwierdziłam, że pisanie tak krótkich form pod wymyślone zdarzenie jest niesamowicie ciężką sprawą – trzeba się przy tym sporo napracować, żeby opowiadanie miało w sobie to coś, żeby intrygowało, ale jednocześnie trzeba uważać, żeby na tej niewielkiej ilości stron nie przedobrzyć. Niestety pozostała ósemka autorów zupełnie mnie nie przekonała, ani nie zachęciła do zagłębienia się w ich powieściach, mimo że doceniam poświęcenie i wsparcie lokalnego interesu społecznego.

Mimo że ogólny poziom tych opowiadań jest co najmniej średni, to warto jednak zdecydować się na zakup tej książki. Cena nie jest zbyt wygórowana, a przy okazji można zrobić coś dobrego, przy okazji poznając kilku autorów, o których na co dzień nie słyszy się w mediach zbyt wiele. Myślę, że to dobra lektura do podarowania komuś na prezent, a obdarowany zamiast skupiać się na jakości opowiadań, doceni sam gest.

Ocena: 3/6 czytaj więcej
©Rude recenzuje
Mistrzowski tom to zbiór dziesięciu opowiadań znanych (i lubianych) polskich autorów. Wyjątkowe i absolutnie bardzo ważne jest w nim to, że dochód ze sprzedaży w całości jest przeznaczany na Fundację Dom Autysty w Poznaniu. Dzięki tej publikacji każdy z nas może wesprzeć budowę Domu Autysty dla osób dorosłych zmagających się z tą chorobą.

No dobrze, a jak z treścią? Tu niestety „mistrzostwo” się kończy. Opowiadania są bardzo nierówne – jednym poszło lepiej, innym gorzej. Całość zdecydowanie mocno przeciętna, ale nie można oczekiwać zbyt wiele po zbiorze opowiadań kryminalnych. Autorzy mieli bowiem bardzo trudne zadanie – jak zaciekawić czytelnika intrygującą zagadką kryminalną w tak krótkiej formie?

Najbardziej spodobały mi się opowiadania: Nie tak sobie ciebie wyobrażałam Joanny Jodełki, Lis w kurniku Gai Grzegorzewskiej oraz humorystyczna Niespodzianka Olgi Rudnickiej. Pozostałym zabrakło czy to humoru, czy to ciekawego pomysłu, czy po prostu dobrze skonstruowanej intrygi.

Historia Joanny Jodełki ma niesamowity nastrój. Mimo tak krótkiej formy jakim jest opowiadanie, autorce udaje się czytelnika zaskoczyć. Szczególną uwagę warto poświęcić emocjom, które towarzyszą głównym bohaterom i temat jaki został w opowiadaniu poruszony. Jestem pod wielkim wrażeniem.

Lis w kurniku Grzegorzewskiej czyta się szybko i przyjemnie. Historia przedstawiona jest w klimacie noir, a zakończenie również może zaskoczyć. Niespodzianka Rudnickiej z kolei podchodzi do tematu zbioru z przymrużeniem oka. Perypetie głównych bohaterów stanowią źródło nie lada rozrywki, a ich losy śledziłam z niemałą przyjemnością.

Podsumowując, warto sięgnąć po tę książkę. Trupów hurtowo trzech to dobrze stworzony zbiór opowiadań, które poruszają ważne tematy, bawią oraz zachęcają do refleksji. Dodatkowo, kupując ten zbiór, wspieramy szczytny cel. Nic tylko wybrać się do księgarni! Polecam!

Ocena: 4/6
czytaj więcej
©Zaczytana28
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć