ebook Metro 2034
3.4 / 5.00 (liczba ocen: 13288)

Metro 2034
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 21.83
Audiobook - najniższa cena: 29.19
wciąż za drogo?
26.97 złpremium: 17.40 zł Lub 17.40 zł
27.81 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
19.44 zł
21.90 zł
23.21 zł Lub 20.89 zł
21.83 zł
23.85 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (7)
Inne proponowane

Rok 2034. Od pamiętnych wydarzeń, które początek i finał miały na stacji WOGN, minął niespełna rok. Czarni, ponoć śmiertelne zagrożenie dla tych nielicznych, którzy w czeluściach moskiewskiego metra przetrwali atomową apokalipsę, zniknęli na dobre, zgładzeni przez Artema i jego towarzyszy.

Na drugim krańcu metra mieszkańcy Sewastopolskiej toczą walkę o przetrwanie z nowymi formami życia, wdzierającymi się do tego ostatniego schronienia ludzkości. Los stacji i jej mieszkańców zależy od dostaw amunicji, a te nagle ustają. Karawany giną bez wieści, urywa się łączność.

Z zadaniem wyjaśnienia zagadki i przywrócenia dostaw wyruszają: młody Ahmed, leciwy, niespełniony kronikarz metra Homer i Hunter, który niegdyś zaginął wśród czarnych, a teraz się odnalazł, choć jego tożsamość budzi wątpliwości Do wyprawy dołącza Sasza, córka wygnanego naczelnika Awtozawodskiej.

Kim naprawdę jest Hunter? Czy odwzajemni uczucie, jakim obdarzyła go Sasza? Jaką tajemnicę skrywają mroczne tunele? I czy garstce śmiałków uda się ocalić tych nielicznych, którzy przetrwali zagładę?

Metro 2034 od Dmitry Glukhovsky możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Strach i przerażenie to zupełnie nie to samo. Strach popędza, zmusza do działania, tworzenia. Przerażenie paraliżuje ciało, blokuje myśli, pozbawia ludzi człowieczeństwa.
Cały nasz świat utkany jest z czynów i myśli innych ludzi, zupełnie tak, jak każdy z nas jest stworzony z niezliczonych kawałków mozaiki pochodzących od tysięcy przodków.
Kiedy prosisz o cud, musisz być gotowa w niego uwierzyć Bo możesz przegapić.
Ludzie zawsze umieli zabijać lepiej niż każde inne żywe stworzenie.
Dusza przecież nie jest czarna od urodzenia. Z początku jest przezroczysta, a potem stopniowo ciemnieje, plamka po plamce, za każdym razem, kiedy wybaczasz sobie zło, znajdujesz dla niego usprawiedliwienie, mówisz sobie, że to wszystko tylko gra. Ale w którymś momencie czerni jest coraz więcej. Mało kto potrafi wyczuć ten moment, od środka go nie widać.
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Kolejna część bestselerowego cyklu, ww której poznajemy mroczne historie kryjące się czeluściach moskiewskiego metra. Moim zdaniem, nie trzyma tak wysokiego poziomu, jak część pierwsza, ale bardzo przyjemnie się czyta. Brakuje nieco postaci Artema, ale została ona zastąpiona charyzmatycznym Hunterem. Ogólnie rzecz biorąc, bardzo sympatyczne czytadło, któremu należą się nieco naciągnięte 4*

 • Awatar

  Kontynuacja hitu.
  Pojawia się tutaj parę odwołań do poprzedniej części, jednak ograniczają się one do drobnych szczegółów, w które autor głębiej nie wnika. Można to uznać za zaletę, ponieważ książka jest niezależna i można ją czytać oddzielnie. Można też uznać za wadę, bo nie dostaniemy odpowiedzi na to w jaki sposób poprzedni bohaterowie wrócili do normalności, albo raczej nigdy się już do niej nie cofnęli. Pojawia się więcej niedomówień, rzuconych pusto słów, które tylko pobudzają wyobraźnię.
  Metro 2034 nie posiada tak rozbudowanej historii jak 2033. Książka ta w dużej mierze skupia się na osobach, wspomnieniach starych o świecie, do którego nigdy już nie wrócą i młodych, którzy nigdy go nie widzieli, stąd mogą polegać jedynie na swojej wyobraźni. Wyobraźni opartej na obrazkach z zapałek i pudełek po herbacie. Pojawia się więcej stworów, są bardziej nachalne, nie boją się ludzi, podchodzą bliżej, jednak największa bitwa dzieje się w umysłach. Walka starej rutyny z młodością, chcącą bezkrwawo naprawić świat.
  Jedynym sposobem na przetrwanie pozostaje legenda. Ludzie przeminą, a zapisane słowa pozostaną zawsze. Chcąc być nieśmiertelnym w tym świecie należy pozostawić po sobie wspomnienia. Problem pojawia się tylko jeden, skoro świat umiera, to kto będzie wracał do tych wspomnień?

Warto zerknąć