ebook Oskarżenie - audiobook
3.72 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 9946)

Oskarżenie - audiobook
audiobook (mp3)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 20.74
Audiobook - polecana oferta: 29.13
wciąż za drogo?
EMPIK#EMPIK CW
EMPIK#EMPIK CW
29.13 zł
29.90 zł
29.93 zł Lub 26.94 zł
31.92 zł Lub 28.73 zł
-30% 27.90 zł
34.31 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Inne proponowane

Oskarżenie to już szósty tom rewelacyjnej serii z duetem Chyłka i Zordon. Remigiusz Mróz, kolejny raz wznosi się na wyżyny zaskakiwania czytelnika. Za sprawą tego audiobooka, wkrocz ponowienie do świata charyzmatycznej Chyłki i daj się porwać galopującej akcji, aby na koniec pozostać w stanie tak zwanego „opadu szczęki”.

Fabuła:

Legenda „Solidarności” – Tadeusz Tarasewicz odbywa karę wieloletniego więzienia za brutalne morderstwo na kilku młodych chłopcach. Zebrane w toku śledztwa dowody niepodważalnie wskazywały na niego jako sprawcę tych ohydnych czynów.

Jednak żona Tarasewicza przesyła Joannie Chyłce list, w którym potwierdza odkrycie nowych dowodów rzutujących na sprawę i wskazujących, że jej mąż jest całkiem niewinny. Prawnicza kontaktuje się z kobietą i nie może zdecydować, czy warto zajmować się ponownie zamkniętą już sprawą. Zastanawia się czy rzekomo nowe dowody nie powstały jedynie w głowie załamanej żony Tarasewicza? Kiedy jednak kobieta ginie a ślady i dowody wskazują, że w sprawie skazania Tarasewicza są jednak niejasności, Chyłka i Zordon zabieraj się ostro do roboty, aby wyjaśnić powstałe sprzeczności.

Ci, którzy Remigiusza Mroza zdążyli poznać, wiedzą, że każdą jego książkę można brać w ciemno i doskonale się z nią bawić. Jeśli Ty, Czytelniku nie poznałeś jeszcze charakterystycznego stylu autora, wysłuchaj audiobooka Oskarżenie i przekonaj się, że staniesz się kolejnym fanem tego rewelacyjnego pisarza.

Rekomendacje:

Mróz postanowił znowu zrzucić czytelnikowi bombę na głowę, nie zwracając uwagi na jego zdrowie psychiczne, które z tych nerwów naprawdę może ucierpieć. - Natalia Świętonowska – Inthefuturelondon

Jest ktoś, kto nie zna, nie czyta, jest zarobiony, to powinien rzucić wszystko i sięgnąć po książki Mroza jak najszybciej. – Agnieszka Czarnecka – Idę czytać

Nie ma wątpliwości, że Remigiusz Mróz zna przepis na współczesny thriller – soczysty, charakterny i z polotem. Jestem też w pełni przekonana, że fabularnego asa ten pan dopiero wyciągnie ze swojego rękawa! – Miłka Kołakowska – Mozaika Literacka

To. że ponownie „zarywałam nockę” może być jasną opinią, że koniecznie musicie przeczytać ten tom. Jeśli tylko lubicie serię prawniczą oraz twórczość Remigiusza Mroza, to zachęcam was do przeczytania Oskarżenia, bo to dobry kawał literatury kryminalnej. – Magdalena Krukowska – Marionetka Literacka

Zdarzają się takie osoby, na których można bezwzględnie polegać – ale czy wiedzieliście, że dotyczy to również bohaterów książkowych? Tak właśnie jest w przypadku Joanny Chyłki, która jest gwarancją świetnie spędzonego nad lekturą czasu. Naprawdę, Chyłka nigdy mnie nie zawiodła. – Karolina Sosnowska – tanayah czyta

Audiobooka wysłuchasz w rewelacyjnej intepretacji Krzysztofa Gosztyły. 

Oskarżenie - audiobook od Remigiusz Mróz możesz już bez przeszkód słuchać formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook). UWAGA! Opis książki, stanowi własność serwisu UpolujEbooka.pl, kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów jest zabronione przez UpolujEbooka.pl ©2021. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)
Dla niewtajemniczonych (czyli tych, co Pana Mroza nie znają)
Nie masz co słuchać? Lubisz dobrze przeczytane audiobooki z gatunku thriller prawniczy, kryminał? Może spodoba Ci się nasz rodzimy pisarz Remigiusz Mróz? Od razu ostrzegam i doradzam – nie panikuj, gdy zobaczysz ile książek napisał. Jeśli między Wami zaiskrzy, to masz co czytać/słuchać przez najbliższe miesiące.
Tym razem sięgnęłam po szóstą odsłonę jednego z cykli – Oskarżenie, czyli dalsze losy prawniczej pary Joanny Chyłki i Kordiana Oryńskiego. Kolejno powstawały: Kasacja (2015), Zaginięcie (2015), Rewizja (2016), Immunitet (2016), Inwigilacja (2017).

Dla wtajemniczonych
Z braku laku na telefon wskoczył prawniczy duet – Chyłka&Oryński. Bardzo lubię interpretacje pana Krzysztofa Gosztyły, dlatego też wiedziałam, byłam niemal pewna, że mnie nie zawiedzie. A Remigiusz Mróz? Czy udało Mu się wskrzesić poziom zainteresowania i optymizmu z początku serii?

O samej treści nie ma co się rozpisywać. Są morderstwa, jest podejrzany – dawna legenda „Solidarności”, jest kancelaria prawna, są prawnicy. A do tego zostaje wmieszany Kordian Oryński. Poza tym sporo wątku obyczajowego, czyli ciekawi znajdą odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Czy Chyłka urodzi? Chłopca, czy dziewczynkę? Jak mu/jej da na imię (bo chyba nie pasożyt)? Kto jest ojcem dziecka? Co z egzaminem Oryńskiego? Jak rozwinie się jego kariera? Czy to będzie ostatnia część cyklu, czy „never ending story”?

Porwało mnie? Nie porwało. Chyłka i jej nastawienie do stanu błogosławionego i macierzyństwa mocno działało mi na nerwy. Można jeden raz, dwa razy „rzucić” epitetem – przełknę – ale niemal non stop? Jak nie jedno popada w uzależnienie, to drugie – bohaterowie mają bardzo słaba psychikę. Przejadło mi się takie kreowanie postaci i ich przewidywalne, destrukcyjne zachowania.
Co do fabuły, to również coraz mniej mnie ciekawi, nie wyczekuję co będzie dalej. Może czas odstawić prawniczy duet na czytelniczą emeryturę?

Wielokrotnie pisałam, że nie wszystkie książki dobrze się słucha. Czy to z winy lektora, czy po prostu treści. Książki Remigiusza Mroza, w większości czytane przez Krzysztofa Gosztyłę, kolokwialnie pisząc, bardzo dobrze „wchodzą”. No właśnie, jednym uchem wchodzą, drugim wychodzą. Fabuła nie jest skomplikowana, nie ma wielu postaci, trudno się pogubić. Rozrywka na raz. Jeśli takiej chcecie, lubicie i potrzebujecie, to wybór jak najbardziej trafiony.

Ocena: 3+/6
©Na czytniku
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Miałam to szczęście, że mogłam przeczytać tę książkę dwa tygodnie wcześniej - czekałam na tę część z niecierpliwością, bo przecież poprzednia część o Chyłce skończyła się tak nagle :) Książka dobra, ale jakoś tak nie porywająca aż do końca. Trochę mnie Remigiusz Mróz zmartwił losami bohaterów. Nie jest zła, o nie, jest świetna, ale mogłaby być świetniejsza według mnie. Dużo się dzieje, jak zwykle dużo tajemnic i niespodziewanych zwrotów akcji.

Warto zerknąć