ebook Człowiek, który był czwartkiem
3.56 / 5.00 (liczba ocen: 728)

Człowiek, który był czwartkiem
ebook: pdf, mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 11.99
Audiobook - najniższa cena: 13.90
18.59 złpremium: 11.99 zł Lub 11.99 zł
29.76 złpremium: 19.20 zł Lub 19.20 zł
19.99 zł Lub 17.99 zł
19.99 zł Lub 17.99 zł
24.64 zł Lub 22.18 zł
11.99 zł
15.55 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (12)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Metafizyczny thriller G.K. Chestertona łączy surrealizm z fantastyką w konwencji utrzymanej w zawrotnym tempie opowieści grozy.

W Londynie za czasów króla Edwarda z młodym człowiekiem nazwiskiem Gabriel Syme nawiązuje kontakt agent Scotland Yardu. Szybko zwerbowany przez policję, która dąży do infiltracji i sparaliżowania organizacji anarchistycznych, młody Syme zostaje skierowany w stronę podejrzewanego o anarchistyczne powiązania człowieka, który nazywa się Gregory. Wyrobiony literacko Syme debatuje z tym mężczyzną i zyskuje dostęp do jego szemranej organizacji - rady europejskich anarchistów. Tropy wiodą Syme’a do Francji, gdzie jego nadrzędnym celem staje się ustalenie tożsamościczłonków rady, których pseudonimy pochodzą od nazw dni tygodnia, i zdemaskowanie ich zbrodniczych planów…

„Prawdziwymi postaciami tej książki są idee. Zwariowany projekt Chestertona w sumie jest dość prosty: pokazać, że salonowy nihilizm i relatywizm moralny są diabelskie. Byłoby to jednak zupełnie nieciekawe, gdyby autor jednocześnie nie oddał diabłu tego, co mu się należy. Każdą cząstką swojej fantazji i retorycznej weny Chesterton ożywia siły chaosu i anarchii”.

Jonathan Lethem, autor Osieroconego Brooklynu

Jedna z najsłynniejszych brytyjskich powieści XX wieku.

Człowiek, który był czwartkiem od G. K. Chesterton możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć