ebook Zmierzch przemocy. Lepsza strona naszej natury
4.02 / 5.00 (liczba ocen: 75) Ilość stron (szacowana): 984

Zmierzch przemocy. Lepsza strona naszej natury
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 51.92
wciąż za drogo?
59.52 złpremium: 38.40 zł Lub 38.40 zł
51.92 zł Lub 46.73 zł
54.90 zł
59.51 zł Lub 53.56 zł
64.00 zł
52.42 zł
52.69 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Książka światowej sławy psychologa. Może wzbudzić zdumienie, a nawet niedowierzanie. Steven Pinker obala w niej mity na temat przemocy i dowodzi, że ideowe i praktyczne zmiany doprowadziły do znacznego zmniejszenia agresji na świecie. „Jedna z najważniejszych książek, jakie czytałem – nie tylko w tym roku, ale w całym życiu” – Bill Gates

Czy żyjemy dzisiaj w najbardziej pokojowej epoce w historii ludzkości?
Nieustanny zalew informacji o wojnie, przestępczości i terroryzmie sprawia, że świat wydaje się coraz bardziej krwawy. Autor bestsellerów psychologicznych Steven Pinker pokazuje jednak, że natężenie przemocy od wielu stuleci maleje. Jak to się stało? Pinker bada wewnętrzne demony, które skłaniają nas do przemocy, i anioły, które nas od niej odciągają. Następnie pokazuje, jak ideowe i praktyczne zmiany doprowadziły do zwycięstwa lepszej, anielskiej strony naszej natury. Przy okazji autor obala wiele mitów na temat przemocy i przedstawia nowe argumenty na obronę nowoczesności i oświecenia. W książce tej Pinker, za pomocą narzędzi psychologicznych i historycznych, stwarza niezwykły obraz stopniowego zwycięstwa ludzkości nad przemocą.

„Mistrzowska książka” – „Wall Street Journal”

„Zdumiewająco dobra książka” – Nicholas D. Kristof, „The New York Times”

„Subtelne dzieło z filozofii naturalnej dorównujące największym osiągnięciom myślicieli oświeceniowych... Pinker pisze jak anioł” – „The Econimost”

Zmierzch przemocy. Lepsza strona naszej natury od Steven Pinker możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Dużo potępić to mało zrozumieć.
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Jak zwykle u Pinkera - dobra rzecz. Bezlitośnie obnaża braki naszej wiedzy w dziedzinie przemocy i jej zmierzchu w ostatnich latach, przynajmniej w kręgu oddziaływania kultury zachodniej.
    Pinker chyba nie czytywał Lema, który onegdaj postawił tezę, że "technologia jest zmienną niezależną", bo rozważań w tym kierunku jakoś zabrakło. A być może tu jest pies pochowany.

Warto zerknąć