ebook Harry Potter i Kamień Filozoficzny
4.15 / 5.00 (liczba ocen: 96456)

Harry Potter i Kamień Filozoficzny
ebook: epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 40.00
wciąż za drogo?
40.00 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Harry Potter i Kamień Filozoficzny jest pierwszym tomem fantastycznego cyklu opowiadającego o losach młodego czarodzieja. To wstęp do niezapomnianej przygody i jedna z najważniejszych książek w życiu każdego młodego czytelnika.

Fabuła:

Mały Harry Potter jako sierota przybywa do swoich krewnych Dursleyów, którzy od tej pory stają się jego opiekunami.  Nie ma u nich zbyt łatwego życia, jakie powinno wieść małe dziecko. Krewniacy są wredni, oszczędzają na wszystkim, co miałoby znaleźć się w posiadaniu małego chłopca, na miejsce do zamieszkania wyznaczają mu schowek pod schodami. Harry jest nieświadomy swego pochodzenia, nowa rodzina nie zdradza mu żadnych szczegółów dotyczących jego wcześniejszego życia. Tym bardziej nie rozumie tajemniczych zjawisk rozgrywających się wokół niego. Jedynym elementem łączącym obecne życie, z tym minionym jest zagadkowa blizna, która chłopiec ma na czole.

Jego życie ulega całkowitej odmianie w dniu jedenastych urodzin, kiedy dostaje list zapraszający do nauki w szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Zaskoczony tą informacją Harry nie ma pojęcia, dlaczego takie zaproszenie trafiło właśnie do niego. Wyruszając w nieznane, ma nadzieję na odkrycie wszystkich tajemnic związanych z jego pochodzeniem i rodzicami, o których profesji całkowicie nie ma pojęcia.  

W tym odświeżonym i najnowszym wydaniu przygód młodego czarodzieja, wraz z Harrym, odkryjecie świat pełen magii i niezapominkach wrażeń. Poznacie nowych przyjaciół, z którymi przyjaźń połączy Was na długi czas. 

 

Uwaga!

Cena książki jest podana wg przelicznika waluty 1EURO - 4,2 zł

Format e-booka jest dostępny naprawdopodobniej tylko w wersji EPUB, pozostałe wersje MOBI / PDF mogą być niedostępne

Harry Potter i Kamień Filozoficzny od J. K. Rowling możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3). UWAGA! Opis książki, stanowi własność serwisu UpolujEbooka.pl, kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów jest zabronione przez UpolujEbooka.pl ©2023. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)
Niewinni zawsze są pierwszymi ofiarami.
Niczego nie daje pogrążanie się w marzeniach i zapominanie o życiu.
Są takie wydarzenia, które - przeżyte wspólnie - muszą się zakończyć przyjaźnią...
Harrego nie trzeba nikomu przedstawiać, każdy zna mniej lub bardziej małego czarodzieja. Ja od razu go polubiłam. Jego i jego przyjaciół: Rona, przesympatycznego rudzielca i Hermionę, zwariowana na punkcie nauki magii dziewczynkę. W pierwszym tomie możemy obserwować jak tych troje się zaprzyjaźnia i poznaje, ale także jak się jednoczą przeciwko wspólnym wrogom. Harry to chłopiec, który miał trudne dzieciństwo, bo mieszkając u wujostwa zawsze był traktowany jak piąte koło u wozu, przynieś, podaj, pozamiataj. Pewnego dnia dostaje list (a właściwie lity) z wiadomością, że został przyjęty do szkoły magii w Hogwarcie. Wtedy jego życie całkowicie się zmienia. Szybko się okazuje, że Harry już na samym wstępie jest sławny! Poznaje także wiele tajemnic, które przed nim były ukrywane: jak zginęli jego rodzice, skąd tajemnicza blizna na czole, a w końcu czemu w sytuacjach kiedy się denerwował, bał się czegoś lub złościł przytrafiały mu się dziwne i niewytłumaczalne rzeczy. Harry wraz z przyjaciółmi poznaje szkołę, jej zwyczaje, nauczycieli i pozostałych uczniów.

Zarys fabuły wydaje się prosty i właściwie bardzo „oklepany", prawda? Ale już samo wykonanie, moim zdaniem zasługuje już na uznanie. Rowling stworzyła bohatera i świat wokół niego w tak magiczny sposób, że był on w stanie przykuć uwagę wielu czytelników. I to nie tylko moli książkowych, ale przede wszystkim tych, którzy czytają mniej lub wcale. A to już wielka sztuka. Wprawdzie książka opowiada o przygodach młodych czarodziejów, ale dzięki nim Autorka przypomina nam o tych najważniejszych wartościach jak przyjaźń, bezinteresowność, umiejętność myślenia samemu i samemu oceniania czy ktoś jest dobry czy zły.

Rowling bardzo dokładnie stworzyła ten magiczny świat. Zadbała o detale, szczegóły i szczególiki. Z tego co słyszałam, to już w pierwszych tomach znajdują się wzmianki i sygnały zdarzeń, które pojawią się w kolejnych tomach. Jestem więc tym bardziej ciekawa, co wydarzy się dalej.

Sama nie wiem czemu tak długo odkładałam czytanie tej serii! W końcu bardzo lubię takie magiczne światy, czary i baśnie. Ciekawa jestem kolejnych przygód małego czarodzieja. Mam nadzieję, że tym razem już nie będę odkładała ich na później i uda mi się przeczytać je szybciej.

Ocena: 5+/6 czytaj więcej
©Księgozbiór Kasiny
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Czytałem tę książkę kilkanaście razy - w języku polskim i angielskim. Mimo, że pierwszy tom nie jest idealny, to sentyment każe wracać do historii młodości. Świetny wstęp do świata magii, który zaczął żyć w głowie autorki i dzięki jej sprawnemu pióru udało się rozwinąć moją wyobraźnie na wyżyny.

 • Awatar

  taka-jest-agata.blogspot.com

  Cykl książek o przygodach młodego czarodzieja, jest chyba jednym z największych hitów wydawniczych ostatnich lat.
  Losy słynnego Harry’ego zna chyba niemal każde dziecko i większość dorosłych na świecie.
  Są to również książki wzbudzające wiele kontrowersji, w niektórych środowiskach uznawane za szkodliwe, zakazywane, niszczone.
  Często mówi się, że jeżeli ktoś(lub w tym przypadku- coś) budzi wiele emocji, zdobywa zwolenników, jak i przeciwników, to znaczy, że jest sławne.
  Tak trzeba przyznać, że książki Joanne Kathleen Rowling, cieszą się niezwykłą popularnością.
  Sama jakiś czas temu starałam się poznać losy najsłynniejszego czarodzieja z Hogwardu, jednak utknęłam gdzieś w połowie.
  Później próbowałam obejrzeć adaptacje filmowe- również z marnym skutkiem.
  Wielu moich znajomych opowiadało mi treść powieści Pani Rowling- każdy mówił coś innego(wiadomo, każdy zwraca uwagę na inne szczegóły).
  W końcu niedawno, potrzebowałam do przeczytania jakąś lekką lekturę, postanowiłam więc ponownie zmierzyć się z przygodami Harry’ego Pottera.
  Sięgnęłam zatem po wydanie w czarnych okładkach dla dorosłych.
  Kiedyś otrzymałam cały cykl w tym pięknym, eleganckim wydaniu w prezencie.
  Co sądzę o pierwszym tomie jego przygód pod tytułem „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”?
  Zapraszam do zapoznania się z moją opinią,
  Główny bohater jest małym chłopcem wychowywanym przez swoją ciotkę i jej męża.
  Harry mieszka u swoich krewnych w komórce pod schodami.
  Jest traktowany dużo gorzej niż jego kuzyn, rodzony syn Państwa Dursleyów, Dudley.
  Mały Potter trafił do swojej ciotki Petunii, po tym jak we wczesnym dzieciństwie stracił rodziców.
  Chłopak niewiele o nich wie, rzekomo zginęli w wypadku samochodowym.
  Po owym wypadku Harry ma tylko jedną pamiątkę-bliznę na czole w kształcie błyskawicy.
  Wychowanek nie jest lubiany przez rodzinę Dursleyów, ciągle zdarzają mu się bowiem dziwne wypadki, co stwarza nie lada kłopoty nader normalnej, nudnej rodzinie.
  W dniu 11-tych urodzin chłopiec dowiaduje się dlaczego tak jest.
  Odwiedza Go Hagrid, gajowy z Hogwartu, znanej angielskiej szkoły czarodziejstwa.
  Opowiada chłopcu, że nie było żadnego wypadku, a jego rodzice zginęli z rąk bardzo złego maga-Voldemorta, zwanego Sam-wiesz-kim.
  Harry pokonał bestię i dlatego stał się sławny w świecie magicznym.
  Teraz czas by i on rozpoczął naukę w słynnej szkole, jego przeznaczeniem jest bowiem zostać wielkim czarodziejem.
  Sympatyczny olbrzym zabiera chłopca by kupić mu szkolną wyprawkę.
  Przy okazji młody Potter dowiaduje się, że jest nie tylko sławny, ale i bogaty.
  Otrzymuje jak każdy w jego wieku podręczniki(tylko nazwy i zakres przedmiotów nieco się różnią), szaty(mundurek), inne potrzebne przybory i sowę-Hedwigę. Będzie to jego osobisty listonosz.
  Gdy w umówionym czasie Harry rozpoczyna naukę w szkole, poznaje organizację szkoły.
  (Hogward dzieli się na 4 domy).
  Oraz nowych kolegów i nauczycieli.
  Poznajmy zatem i My najważniejszych z Nich:
  Hagrid-Wspomniany wcześniej gajowy, studiował w Hogwarcie lecz został z niego wydalony
  Prof. Dumledore- Mądry i sprawiedliwy dyrektor szkoły.
  Prof. McGonagall-Surowa choć sprawiedliwa, opiekunka grupy Pottera
  Prof. Snape- Tajemniczy, złowrogi, nauczyciel eliksirów, nie lubi Harry’ego, faworyzuje swoich podopiecznych.
  Ron - Chłopiec z biednej, wielodzietnej rodziny, najbliższy kolega głównego bohatera
  Hermiona- Dziewczynka z niemagicznej rodziny, dobra uczennica, trochę zadziera nosa.
  Neville-Chyba najbardziej pechowy uczeń szkoły, ciągle zdarzają mu się nieprzewidziane wypadki
  Draco- Chłopiec z bogatego, tradycyjnego rodu czarodziejów. Gdy nie udaje mu się zaprzyjaźnić z Potterem staje się jego wrogiem.
  Na pierwszym roku, jak wszędzie, młodzi uczą się podstaw.
  Harry poznaje również tajniki kultowej gry czarodziejów-Quiddicha. Dołącza do jednej z drużyn Hogwartu, gdzie staje się gwiazdą.
  Mały chłopiec ma również inne zadanie, musi obronić legendarny Kamień Filozoficzny, aby to zrobić, konieczne jest by zmierzył się z Voldemortem.
  Tłumaczy Ronowi, że musi to zrobić, choćby miał zginąć, wszak nigdy nie stanie po stronie czarnej magii(s. 280).
  O szczegółach pierwszego roku Harry’ego Pottera w Hogwarcie przeczytacie w książce „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”.
  Chciałabym wrócić do kontrowersji i zarzutów, że powieści J.K. Rowling, nie powinny być czytane przez dzieci, że promują okultyzm, itd…
  Moim zdaniem to powieści, które pokazują czytelnikowi różnorodność społeczeństwa, przedstawiają sytuacje z jakim dziecko może spotkać się we własnym niemagicznym świecie, oraz własnej zwykłej szkole.
  Przesłaniem książek Pani Rowling było zapewne pokazanie, że nawet ktoś na pozór zwyczajny, może być niezwykłym, a złu należy się przeciwstawiać, gdyż dobro z nim wygrywa.
  Warto porozmawiać z dzieckiem na ten temat, po lekturze historii słynnego czarodzieja.
  Jako osoba dorosła, będę czytała ów cykl raczej jedynie w celach rozrywkowych.
  Lecz kto wie, może i ja czegoś się z niego nauczę?
  Fanom fantastyki polecam.
  Ciekawe, czy J. K. Rowling sprawi, że i ja polubię ten gatunek?
  Tego zapewne dowiem się dopiero po przeczytaniu ostatniego tomu, czyli „Insygniów Śmierci”.

Warto zerknąć