ebook Płomień i krzyż. Tom 1
3.79 / 5.00 (liczba ocen: 8375) Ilość stron (szacowana): 348

Płomień i krzyż. Tom 1
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 21.85
Audiobook - najniższa cena: 26.41
wciąż za drogo?
27.83 złpremium: 17.96 zł Lub 17.96 zł
21.85 zł
25.44 zł Lub 22.90 zł
25.44 zł Lub 22.90 zł
29.93 zł
26.34 zł
27.00 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Inne proponowane

OTO ŚWIAT, w którym Chrystus zstąpił z krzyża i surowo ukarał swych prześladowców. Świat gdzie słowa modlitwy brzmią: „i daj nam siłę, byśmy nie przebaczali naszym winowajcom”. Świat, w którym „nasz Pan i jego Apostołowie wyrżnęli w pień pół Jerozolimy”. OTO ON – inkwizytor i Sługa Boży. Człowiek głębokiej wiary. Płomień i Krzyż to symbole Świętego Officjum, instytucji niosącej w świat ogień jedynej i prawdziwej wiary. Poznaj losy inkwizytora Mordimera Madderdina widziane oczami między innymi Pięknej Katarzyny - matki Madderdina oraz Arnolda Lowefella - jego mentora i nauczyciela, członka Wewnętrznego Kręgu Inkwizytorium. A wszystko w krwawej scenerii chłopskiego buntu pustoszącego Cesarstwo, w bogatym domu pięknej kurtyzany parającej się mroczną sztuką, w mistycznej siedzibie perskiego czarnoksiężnika, w Akademii Inkwizytorium oraz w siedzibie Świętego Officjum – tajemniczym klasztorze Amszilas. Z punktu widzenia chronologii, tom ten otwiera „cykl inkwizytorski” Jacka Piekary. Jest więc doskonałym wprowadzeniem w świat wykreowany przez autora. Natomiast dobrym znajomym Madderdina odpowie na szereg pytań. Co sprawiło, że został Sługą Bożym i Młotem na Czarownice oraz czemu posiada nadnaturalne zdolności? Jaki mroczny sekret związał matkę inkwizytora z wszechwładnym biskupem Gersardem? Skąd wywodzą się członkowie Wewnętrznego Kręgu Inkwizytorium? W jaki sposób przebiega szkolenie w Akademii? Co łączy perskich wyznawców kultu ognia z inkwizytorami? Kim są zdegenerowani Bliźniacy, towarzyszący inkwizytorowi w czasie niektórych misji i jakie powierzono im zadanie?

Płomień i krzyż. Tom 1 od Jacek Piekara możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Pierwsze spotkanie z panem Piekarą i nie ostatnie, bo kolejne dwa tomy już zakupione.

  • Awatar

    Świetnie napisana książka, trzyma ten sam poziom co poprzednie

  • Awatar

    Nie mam nic przeciwko zaburzonej chronologii czesci cykli, ktore czytam. Wole najpierw polubic bohatera i zaciekawic sie jego historia, zanim ktos wepchnie mi ja na polke z ksiazkami. Dowiedzialam sie, spodobalo mi sie. Polecam ten, jak i inne tomy cyklu inkwizytorskiego.

Warto zerknąć