ebook Złowrogi cień Marszałka
3.53 / 5.00 (liczba ocen: 412) Ilość stron (szacowana): 448

Złowrogi cień Marszałka
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 24.59
Audiobook - najniższa cena: 29.13
wciąż za drogo?
31.32 złpremium: 20.21 zł Lub 20.21 zł
24.59 zł
28.63 zł Lub 25.77 zł
33.68 zł
28.27 zł
29.64 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Inne proponowane

"Rzucam na Polskę za duży cień", miał ponoć powiedzieć Marszałek, z właściwą swej starości megalomanią. Duży czy mały –nie w tym rzecz, ale w tym, że jest to cień, w którym nic dobrego nie może wyrosnąć. W którym kwitnąć może tylko wiara w prymitywne recepty, w to, że wszystko stać się może siłą ducha i mocą słuszności, że trzeba tylko znaleźć wodza, oddać mu się całą duszą i bić kurwy i złodziei, które On do bicia wskaże.

Odurzeniu postacią Józefa Piłsudskiego zawdzięczmy do dziś marność naszej niepodległości i to wszystko, co do cna nam ją obrzydza. Niesprawność państwa, bezkarność i wszechwładzę politycznych sitw, chroniczny stan niemożności, a nade wszystko plemienność życia politycznego, sprowadzonego do podjudzania Polaków przeciwko sobie.

Kult Piłsudskiego niszczy to, co stanowi naszą cywilizacyjną odrębność, co decyduje o naszej wyjątkowości, co nam pozwoliło odnieść największy sukces w dziejach, jakim było odzyskanie i obronienie niepodległości po I Wojnie Światowej – i co powinno pozostać, jak za dawnych czasów, podstawą polskości: Polski republikanizm. Bez uświadomienia sobie tego, nie zrozumiemy, na czym naprawdę polegało znaczenie Komendanta dla polskości.

Złowrogi cień Marszałka od Rafał A. Ziemkiewicz możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Świetnie napisana i ciekawa, uzupełnia powszechną wiedzę historyczną. Mam jednak wrażenie, że Autor zdecydowanie gloryfikuje Dmowskiego ( choć nie o nim jest książka ).

Warto zerknąć