ebook Perfekcyjna niedoskonałość
4.08 / 5.00 (liczba ocen: 4420) Ilość stron (szacowana): 328

Perfekcyjna niedoskonałość
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 21.45
wciąż za drogo?
38.61 złpremium: 25.74 zł Lub 25.74 zł
27.03 zł
33.46 zł Lub 30.11 zł
39.47 zł Lub 35.52 zł
42.90 zł
21.45 zł
33.44 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Pierwszy tom trylogii Jacka Dukaja o człowieku przekraczającym człowieczeństwo, manipulującym biologią i kulturą, czasem, przestrzenią i samą fizyką.

Jest XXIX wiek. Adam Zamoyski, tajemniczy zmartwychwstaniec, tkwi w środku rozgrywki między cywilizacjami, ludźmi, nieludźmi i istotami postludzkimi. Konkurencja stanowi motor ewolucji – rywalizują ze sobą rośliny, zwierzęta, ludzie, kultury, gospodarki. Zwycięża, kto lepiej wykorzystuje naturalne środowisko, zasoby planety, ostatecznie – prawa fizyki. Zamoyski nie wie, jakim cudem znalazł się w świecie późniejszym od jego czasów o kilkaset lat, ma problemy z pamięcią i tożsamością – lecz najwyraźniej stanowi klucz do zwycięstwa w owej ewolucji. Kim tak naprawdę jest? Kim są ci, którzy go otaczają? Jaką tajemnicę kryje Narwa, gdzie rozbił się statek Adama?

„Jacek Dukaj jak demiurg powołuje światy do istnienia, nadając im przy tym cywilizacyjną pełnię. Wymyśla wszystko: edukację, stosunki rodzinne, strukturę władzy, modę, a także język, teorie fizykalne i antropologiczne. (...) Czyta się więc tę powieść świetnie – im dalej, tym lepiej. Kto wie, może będzie to książka kultowa?
(...) Najbliżej byłoby pewnie od tej powieści do książek Dicka, do powieści Ursuli le Guin, jeśli wziąć pod uwagę pełnię stworzonego świata, a także do Lema, tym razem ze względu na głównego bohatera (...). Krótko mówiąc: Dukaj potrafi mieszać – zarówno jeśli chodzi o stwarzanie rzeczywistości, która wymaga od nas poznawczego przeorientowania, jak i w zakresie łączenia rozmaitych wzorców literackich. (...) Wspaniale opasłe tomisko wciąga atrakcyjną fabułą, dobrze prowadzonymi dialogami, zagadkami i sensacyjnymi rozwiązaniami”.

 

Przemysław Czapliński

Perfekcyjna niedoskonałość od Jacek Dukaj możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Pokora to oręż pysznych. Nikt nie jest doskonały. Lecz mądrzy wykorzystują także własne niedoskonałości. Kompleks wyższości najlepiej kryje się pod maską głupoty. A przed chwilą zlekceważyła tę radę, głośno
Perfekcyjna niedoskonałość to trudne science-fiction, metafizyczne i pełne finezji. Porusza ciekawą problematykę rozwoju i udoskonalania człowieka. Jak to bywa zazwyczaj w przypadku twórczości Jacka Dukaja, i tym razem nie było mi łatwo. Nie tylko jeśli chodzi o zrozumienie przedstawionego świata, ale wyzwaniem był także język powieści, do którego długo się przyzwyczajałam.

Jak się okazało, specyficzna forma gramatyczna użyta w powieści, nie ma na celu oddziaływać na nerwy czytelnika. Ma swoje uzasadnienie, które zostaje w końcu wyjaśnione. Unikalność, charakterystyczna dla twórczości autora, stanowi smakowite wyzwanie czytelnicze. Wytężając umysł powoli wnikamy w przedstawioną rzeczywistość, chłoniemy ją i szukamy odpowiedzi na nasze pytania, a także próbujemy się odnaleźć w rzeczywistości XXIX wieku. Chociaż początkowo czytelnik czuje się zdezorientowany, i być może ta dezorientacja pozostanie z nim do samego końca, to wyobraźnia Dukaja dostarcza niezapomnianych wrażeń. Trudna terminologia może przyprawić o ból głowy, ale opisy metafory i intrygi, a także ciekawie skonstruowani bohaterowie, wynagrodzą wszelkie trudy. Perfekcyjną niedoskonałość polecam głównie fanom twardej, ambitnej fantastyki naukowej.

Ocena: 5/6
czytaj więcej
©Obsesyjna
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  No niestety, mimo bycia dość obeznanym w świecie sci-fi, nie było mi dane przebrnąć przez tę książkę. Hermetyczny język.
  Może kiedyś jeszcze raz spróbuję.

 • Awatar

  "Perfekcyjna niedoskonałość" to porywający styl oraz kunszt autora oraz nieprzewidywalna i w ciekawy sposób prowadzona fabuła. Zaś sama wyobraźnia autora zdaje się nie mieć granic. Warto!

 • Awatar

  Ta książka to walec, a mój umysł został totalnie rozjechany! I prawdę powiedziawszy jestem z tego zadowolona.

  "Perfekcyjna niedoskonałość" to moje pierwsze zetknięcie z twórczością Jacka Dukaja...pierwsze i na pewno nie ostatnie. Do tej pory dużo słyszałam o jego książkach, ale zawsze obawiałam się ich - główną cechą, która powtarzała się w opiniach, było to, że są trudne i przez częściowo wymyślony język ciężko się je czyta. Nie mogę się z tym nie zgodzić - do tej pory wydawało mi się, że mam raczej otwarty umysł i mogę sobie wyobrazić właściwie wszystko, co przeczytam...jednak zmieniłam zdanie czytając "Perfekcyjną...".
  Momentami opisy stworzonego świata są tak zagmatwane, że musiałam czytać je kilka razy, a i tak nie do końca udało mi się je przetrawić (chylę czoła przed wszystkimi czytelnikami, którym się to udało). Pomimo tych trudności książkę uważam za bardzo dobrą - świat stworzony przez Dukaja jest po prostu niesamowity i jestem pod wielkim wrażeniem wyobraźni autora.

  Podejrzewam, że jeszcze wrócę do "Perfekcyjnej niedoskonałości", ponieważ jedno przeczytanie to raczej za mało, żeby dobrze ogarnąć opisywane tam wydarzenia i zależności. Jest to pierwsza część trylogii, więc okazję do powrotu będę na pewno miała, gdy ukażą się kolejne części.

  Pomimo trudu, jaki trzeba włożyć, aby wniknąć w opisywany świat polecam tę książkę. Szczególnie fanom s-f. Warto poświęcić te kilka dni i poddać próbie własną wyobraźnię.

  (opinię zamieściłam także w innym serwisie książkowym)

Warto zerknąć