ebook Życie motyli
3.31 / 5.00 (liczba ocen: 88)

Życie motyli
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
najlepsza cena! w ostatnich kilku dniach
E-book - najniższa cena: 20.98
wciąż za drogo?
EMPIK#EMPIK CW
EMPIK#EMPIK CW
25.02 złpremium: 16.14 zł Lub 16.14 zł
20.98 zł Lub 18.88 zł
26.90 zł
26.90 zł Lub 24.21 zł
20.98 zł
21.65 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (6)
Inne proponowane

Pierwsza kobieca powieść rozwojowa! Nie znajdziecie w niej fajerwerków miłości i hollywoodzkiego happy endu. Ale jeśli szukacie oczyszczającej, pięknej historii o rozwoju i zmianie, dobrze trafiliście. „Życie motyli” to książka mądra, dowcipna, nie sielankowa, ale zdecydowanie optymistyczna.

Powiadają, że życie pisze najlepsze historie. Tylko dlaczego niektóre są pasjonujące, a inne… po prostu nudne? Zupełnie jakbym czytała nieciekawą książkę, myśli o swoim życiu Izydora. Syn, któremu poświęciła młodość, wydoroślał, wyjechał i automatycznie wykasował ją z pamięci. Izydora ma pięćdziesiątkę na karku i sporą nadwagę.
Wspomnieniem po dorosłym już Jerzyku są jedynie kartki na święta i życzenia na Dzień Matki. Były mąż, artysta – nigdy nie mieli sobie zbyt wiele do powiedzenia – układa sobie życie z nową partnerką w luksusowym apartamencie. A ona, niedoszła tancerka (Izydora od Isadory Duncan), która zawiodła ambicje swojej matki i nadzieje, jakie w niej rodzicielka pokładała, przyjmując posadę księgowej, kończy z debetem na karcie, mieszkając kątem u ciotki na prowincji. Urocze sielskie małe miasteczko? Bynajmniej! Małe miasteczka też bywają nieciekawe i niechętne nowo przybyłym. Dobre miejsce i czas na zmianę? Najlepsze.

Życie motyli od Katarzyna Ryrych możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Kto mnie czyta ten wie, że ciągnie mnie do okładek, które czymś mnie zachwycą. Co najciekawsze zazwyczaj nie wiem, co to jest. Po prostu dzieje się tak, że okładka w jakiś niewyjaśniony sposób mnie do siebie woła. Może to zestawienie kolorów, intrygujący obrazek lub tytuł? Nie wiem, coś w nich jednak jest. Tak było tym razem. Pierwsza myśl - biorę! Druga? No jasne, że biorę! Czy mój wybór był słuszny?

Powiadają, że życie pisze najlepsze historie. Tylko dlaczego niektóre są pasjonujące, a inne... po prostu nudne? Zupełnie jakbym czytała nieciekawą, myśli o swoim życiu Izydora. Syn, któremu poświęciła młodość, wydoroślał, wyjechał i automatycznie wykasował ją z pamięci. Izydora ma pięćdziesiątkę na karku i sporą nadwagę. Wspomnieniem po dorosłym już Jerzyku są jedynie kartki na święta i życzenia na Dzień Matki. Były mąż, artysta – nigdy nie mieli sobie zbyt wiele do powiedzenia – układa sobie życie z nową partnerką w luksusowym apartamencie. A ona, niedoszła tancerka (Izydora od Isadory Duncan), która zawiodła ambicje swojej matki i nadzieje, jakie w niej rodzicielka pokładała, przyjmując posadę księgowej, kończy z debetem na karcie, mieszkając kątem u ciotki na prowincji. Urocze sielskie małe miasteczko? Bynajmniej! Małe miasteczka też bywają nieciekawe i niechętne nowo przybyłym. Dobre miejsce i czas na zmianę? Najlepsze.

Słysząc określenie literatura kobieca, co Wam w pierwszej kolejności przychodzi na myśl? Zdaję sobie sprawę, że jest wiele osób, które odrzuca takie książki twierdząc, że to nudne, nic nie wnoszące w życie obyczajówki z wielkim romansem w tle. Cóż, czasami może i tak jest, ale zdecydowanie nie zawsze! Katarzyna Ryrych udowodniła, że polska powieść obyczajowa może być mądra, przyjemna, a do tego z ważnym przesłaniem.

Izydora jest główną bohaterką. To kobieta po pięćdziesiątce, z dziwnym imieniem, o czym przez całe życie wszyscy jej przypominają. Nieprzyjemne wspomnienia z dzieciństwa poczucie niespełnienia, kompleksy i rodzinne problemy doprowadzają do tego, że księgowa szuka wytchnienia w maleńkiej mieścinie, z dala od wszystkiego, co do tej pory ją otaczało. Rzeczywistość jednak odbiega od jej wyobrażeń. Chatka wymaga remontu, ogród wprawnej ręki, a zaniedbane miasteczko pełne jest zawiści i... plotek. To właśnie podoba mi się w powieści pani Ryrych najbardziej - realizm! Widać go właściwie wszędzie. Autorka nie idealizuje bohaterów, ani miejsc. Nie dodaje lukru, by osłodzić im życie. Wszystko zdaje się być szalenie prawdziwe, a my, czytając tę historię odniesiemy niejednokrotnie wrażenie, że siedzimy gdzieś obok podsłuchując plotek i obserwując poczynania naszych bohaterów. Tacy również są właśnie bohaterowie, szalenie realni. Można śmiało rzec, że stworzeni z krwi i kości. W Życiu motyli nie znajdziemy błahych dialogów i niepotrzebnych słów. Ta niedługa powieść niesie więcej przekazu, niż wiele opasłych tomisk, które zalegają na naszych półkach. Ciotka Izydory to kobieta, która jest bardzo mądra i w wielu kwestiach otwiera naszej głównej bohaterce oczy, pokazując, jak na pewne sprawy powinna spojrzeć.

Książkę czyta się bardzo przyjemnie i szybko. Jest to idealna lektura na letnie wieczory, niosąca dużą dawkę optymizmu, energii, dobrego humoru i emocji. Piękna i bardzo życiowa opowieść, po którą z całą pewnością warto sięgnąć.

Życie motyli to piękna opowieść o dorosłej kobiecie, która szuka ucieczki od codzienności i problemów, jakie niesie ze sobą życie. To historia, która otworzy nam oczy na pewne sprawy, zarazi optymizmem, poprawi humor i dostarczy przyjemnych emocji. Polecam zasiąść do niej letnim wieczorem, na pewno nie pożałujecie!

Ocena: 4+/6
©Kraina Książką Zwana
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć