ebook Oczyszczenie
3.76 / 5.00 (liczba ocen: 342) Ilość stron (szacowana): 314

Oczyszczenie

Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail damy Ci znać,
kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Rosyjscy historycy utrzymują, że klęska Armii Czerwonej w 1941 roku była bezpośrednią konsekwencją wielkiej czystki lat 1937–1938, podczas której Stalin wyeliminował najlepszych i najbardziej błyskotliwych dowódców. Czy jednak rzeczywiście na wojsko spadł wówczas tak druzgocący cios? Czy ci zlikwidowani dowódcy, z Tuchaczewskim na czele, naprawdę byli geniuszami sztuki wojennej? Czy Stalin rzeczywiście wolał otoczyć się samymi głupcami i pochlebcami? I czy panicznie bał się Hitlera?

Suworow analizuje dostępne informacje i jak zwykle dochodzi do własnych wniosków, zupełnie odmiennych od opinii uznanych historyków. Twierdzi, że dominacja reprezentowanego przez Stalina łagodniejszego nurtu komunizmu – a nie na przykład bestialskiego marksizmu w wersji Trockiego – była w owym czasie korzystna i dla Rosji, i dla całego świata.

 

Wiktor Suworow – właściwie Władimir Bogdanowicz Rezun – to znany rosyjski pisarz i historyk. Ukończył Wojskową Akademię Dyplomatyczną w Moskwie, a następnie był rezydentem GRU w Genewie. Po ucieczce do Wielkiej Brytanii został zaocznie skazany na karę śmierci. Dom Wydawniczy REBIS opublikował większość jego książek, m.in. Akwarium, GRU, cykle „Lodołamacz” i „Cień zwycięstwa” oraz powieści z cyklu o Nastii Strzeleckiej.

Oczyszczenie od Wiktor Suworow możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Trzeba przyznać, że książka niezwykle kontrowersyjna, ale właśnie może dzięki temu tak wartościowa.
    Zgadzam się z wcześniejszą opinią, że "Oczyszczenie" nie należy do pozycji łatwych i dlatego też jej przeczytanie zajęło mi trochę więcej czasu niż się spodziewałam. I nie chodzi tutaj o język, gdyż Suworow pisze bardzo przystępnie (gdyby tacy historycy uczyli w szkołach...), jednak o wnioski do jakich dochodzi autor. Pomimo, że przedstawione tutaj opinie są dosyć kontrowersyjne trudno się z nimi nie zgodzić, szczególnie po bardzo rzeczowej argumentacji Suworowa.
    Polecam osobom interesującym się historią Rosji oraz okresem II Wojny Światowej.

    (opinię zamieściłam także w innym serwisie książkowym)

Warto zerknąć