ebook Niezgodna
4.22 / 5.00 (liczba ocen: 2120793) Ilość stron (szacowana): 329

Niezgodna

Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail damy Ci znać,
kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Altruizm (bezinteresowność), Nieustraszoność (odwaga), Erudycja (inteligencja), Prawość (uczciwość), Serdeczność (życzliwość) to pięć frakcji, na które podzielone jest społeczeństwo zbudowane na ruinach Chicago. Każdy szesnastolatek przechodzi test predyspozycji, a potem w krwawej ceremonii musi wybrać frakcję. Ten, kto nie pasuje do żadnej, zostaje uznany za bezfrakcyjnego i wykluczony.

Ten, kto łączy cechy charakteru kilku frakcji, jest niezgodny – i musi być wyeliminowany...

Szesnastoletnia Beatrice dokonuje wyboru, który zaskoczy wszystkich, nawet ją samą. Porzuca Altruizm i swoją rodzinę, by jako Tris stać się twardą, niebezpieczną Nieustraszoną. Będzie musiała przejść brutalne szkolenie, zmierzyć się ze swoimi najgłębszymi lękami, nauczyć się ufać innym nowicjuszom i przekonać się, czy w nowym życiu, jakie wybrała, jest miejsce na miłość.

Ale Tris ma tajemnicę, której musi strzec przed wszystkimi, bo wie, że jej odkrycie oznacza dla niej śmierć.

Niezgodna od Veronica Roth możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Kiedy posiadamy niewiele, to i chcemy niewiele, wszyscy jesteśmy równi, niczego sobie nie zazdrościmy.
Ludzki rozum może usprawiedliwić każde zło; dlatego jest takie ważne, że nie polegamy na nim.
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Prosta opowieść o świecie podzielonym na frakcje, w którym wszelkie odstępstwa od norm są usuwane.
  W moim odczuciu autorka wzorowała się nieco na Nowym Wspaniałym świecie - w końcu są frakcje, pewien odpowiednik somy, wszędobylska identyczność w ramach frakcji. Jednak obraz jest inny, nie mamy w historii ducha eugeniki, a przedstawiony obraz wydaje się dużo bardziej zbliżony do dzisiejszego pojmowania antyutopii.
  Książka pokazuje jak jedna z frakcji, będąc zazdrosną, wykorzystuje inne po to by osiągnąć swoje cele. Nie są to zmiany reformatorskie, lecz rewolucyjne, a z historii wiadomo, że jeśli są rewolucje, to pchane są one przez krwawe represje.
  Historia ma prosty wątek miłosny, lecz zgrabnie napisany.
  Nazwałbym tę książkę dobrą młodzieżówką. Akcja wydała mi się przewidywalna, dość prosta ale była wartka i poukładana logicznie. Bardzo dobry umilacz wieczorów.

 • Awatar

  Książka z dynamiczną akcją, która zaskakuje niemalże na każdym kroku. Czytałam z zapartym tchem i nie mogłam się od niej oderwać. Jest ona często porównywana do Igrzysk Śmierci, ale moim zdaniem jest o niebo lepsza, bo nie ma w nich nudnych momentów i ciągnących się wątków monotonnej akcji tak jak w igrzyskach. Gorąco polecam!

 • Awatar

  Przeczytałam już wiele książek w swoim życiu, głównie z gatunku fantasy, bo to mój ukochany gatunek, jestem wymagającym czytelnikiem i raczej trudno mnie zadowolić, zdziwić i zaskoczyć.
  Jednak tej książce udało się to w 200%.
  Czytałam ją z zapartym tchem i pochłonęłam w jedne dzień, co jest moim rekordem. Żadnej książce się to do tej pory nie udało (poprzedni rekord to 2,5 dnia). Wywołała u mnie wiele emocji i dała dużo do myślenia i choć przeczytałam ją już jakiś czas temu to cały czas siedzi w mojej głowie. Śmiało mogę powiedzieć, że jest to zdecydowanie jedna z najlepszych książek jakie miałam okazję przeczytać.
  Książka opowiada o dojrzewaniu, o wyborze i jego konsekwencjach, o poświęceniu i odwadze oraz o walce z własnymi lękami. Wciąga praktycznie od pierwszych stron do tego stopnia, że nie możemy się od niej oderwać, dopóki nie skończymy. Fabuła i ogólny pomysł na książkę są naprawdę niesamowite, a pomysł z podzieleniem społeczeństwa ze względu na cechy osobowości jest genialny i aż się dziwię, że nikt wcześniej na to nie wpadł (przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo). Wszystko w książce jest przemyślane, ukazane bardzo szczegółowy, czasami wręcz w dosadny sposób. Jeżeli chodzi o akcję jest ona naprawdę szybko i pełno w niej niespodziewanych zwrotów akcji, dzięki czemu czytelnik się nie nudzi i nigdy nie może być pewien co czeka go na kolejnych stronach.
  Język jakim posługuje się autorka jest prosty i bardzo plastyczny, dzięki czemu doskonale oddaje dynamikę sytuacji, a jego odbiór jest łatwy i zrozumiały dla każdego czytelnika. Nie ma tu niepotrzebnych opisów czy bezsensownych dialogów zapychających strony książki, czego bardzo nie lubię. Narracja pierwszoosobowa, co w większości książek bardzo mnie denerwowało (może powodem był też styl pisania autorów, który w większości przypadków nie przypadł mi do gustu), lecz w tej książce jest ona wielkim plusem. Pozwala nam lepiej poznać bohaterkę i jej motywację oraz utożsamić z nią i wciągnąć w przedstawiany świat.
  Należy również wspomnieć słowo o bohaterach. Autorka dopracowała każdego w najdrobniejszych szczegółach. Nie są oni jednak wyidealizowani, każdy z nich posiada zalety ale również wady i lęki, z którymi musi się zmierzyć i każdy z nich popełnia błędy. Najbardziej polubiłam Tris i Cztery – tajemniczego instruktora Nieustraszonych.
  Książka często porównywana jest do Igrzysk Śmierci, jednak dla mnie są to dwie zupełnie inne książki, opowiadające zupełnie inne historie. Moim skromnym zdaniem Niezgodna jest o wiele, wiele lepsza od Igrzysk.
  Nie jest to tylko książka do przeczytania i zapomnienie, lecz niesie ze sobą również pewien przekaz. Autorka pokazuje nam jak szybko potrafimy oceniać innych, kierując się stereotypami, choć tak naprawdę ich nie znamy. Zwraca także uwagę na istotę podejmowania decyzji wraz w ich konsekwencjami. Jest to powieść, w której każdy może znaleźć coś dla siebie.
  Bardzo gorąco polecam książkę nie tylko fanom fantasy, lecz wszystkim czytelnikom dobrej literatury, bo książką jest naprawdę warta przeczytania!

 • Awatar

  Książka dobra, świetnie się czyta, jednak w porównaniu do "Igrzysk śmierci" słabsza (moim zdaniem, oczywiście). Z jednej strony ciekawy język i bohaterowie, z drugiej chyba trochę za bardzo uwypuklony wątek romansowy, a i ze zbudowanego świata można by więcej wycisnąć. Co ważne - nie zniechęciła do dalszych części, które czekają już w kolejce.

 • Awatar

  Książka dobrze napisana, wartka akcja, ale po "Igrzyskach śmierci" ma się wrażenie, że filar książki stanowi bardzo podobny pomysł. Mimo to czyta się bardzo dobrze.

 • Awatar

  Bardzo ciekawa książka. Nie jestem nastolatką, ale książkę przeczytałam z przyjemnością. Trzyma w napięciu, wątek miłosny nie przesłania fabuły.

 • Awatar

  Mocna konkurencja fla "Igrzysk śmierci". Moim zdaniem o wiele lepsza. Historia Tris Prior trzyma w napięciu, tak że po lekturze aż chce się sięgnąć po kolejne tomy trylogii.

Warto zerknąć