ebook Blondynka w Japonii
2.49 / 5.00 (liczba ocen: 165)

Blondynka w Japonii
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 39.50
Audiobook - najniższa cena: 44.35
wciąż za drogo?
40.83 złpremium: 26.34 zł Lub 26.34 zł
39.50 zł Lub 35.55 zł
43.90 zł
43.90 zł Lub 39.51 zł
40.00 zł
43.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Wyrusz ze słynną globtroterką na kraniec świata. Przed Tobą podróż niezwykła – do Kraju Kwitnącej Wiśni. Przekonaj się, z czego naprawdę słyną Japończycy.

„Japonia, jeden z najbardziej legendarnych krajów świata!
Kto nie słyszał o cudownie zdrowym japońskim jedzeniu, o samurajach, gejszach, japońskiej precyzji, uprzejmości, japońskich komiksach, grach i gigantycznie wielkich, nowoczesnych miastach? O japońskiej tradycji, kulturze i niezwykłej religii shinto? O medytacji zen, japońskich drzeworytach i sztuce japońskiego minimalizmu? O zapasach sumo, sushi i słynnej japońskiej zielonej herbacie?
Ja słyszałam. Pojechałam do Japonii. I okazało się, że wszystko jest inaczej!!!” – Beata Pawlikowska

Blondynka w Japonii od Beata Pawlikowska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Blondynka w Japonii to moje pierwsze spotkanie z literaturą podróżniczą autorstwa Beaty Pawlikowskiej. Przyznaje też szczerze, że sięgnęłam po tę książkę, trochę przez przypadek. Był weekend a konkretnie jedna z tych książkowo leniwych niedziel (już jakiś czas temu), a ja w swojej domowej biblioteczce posiadałam czekające na przeczytanie same książki ciężkiego kalibru. Przypomniałam sobie jednak właśnie o tej pozycji leżącej w biblioteczce mojej córki zafascynowanej tym niezwykłym krajem.

Przyznaję, że miałam do tej pory konkretną wizję Kraju Kwitnącej Wiśni, zdobytą na podstawie głównie przekazów medialnych. Japonia to kraina niezwykle egzotyczna. Od lat ciekawi i przyciąga miliony turystów. Z czym mi się kojarzy? Na pewno z alejami wiśni zakwitającymi na wiosnę, gejszami i zieloną herbatą. Czy taki obraz przedstawia autorka? Sięgając po tę książkę, nie chciałam czytać oczywiście o tym co już wiem. Nie spodziewałam się jednak, że lektura „Blondynki w Japonii” w tak dużym stopniu pozbawi mnie pozytywnych obrazów związanych z tym krajem, czy raczej z jego mieszkańcami. Japonia widziana oczami Beaty Pawlikowskiej, jest dość smutna.

Mam oczywiście świadomość, że Blondynka w Japonii stanowi zapis podróży autorki i zapis jej obserwacji. Ciężko tu więc polemizować z tym o czym pisze. To czego mi brakuje, to dokładniejszy opis tego, co autorka miała okazję zwiedzić. Nie zmienia to jednak faktu, że spędziłam z tą publikacją bardzo miły dzień i odbyłam daleką podróż pomimo tego, że nie wychodziłam spod koca.

Ciężko odnieść mi się z oceną tej książki do innych pozycji podróżniczych tej autorki, ponieważ nie miałam okazji ich poznać. Mogę jednak stwierdzić, że zdecydowanie mam w planach po nie sięgnąć, szczególnie w niedzielne, leniwe popołudnia pod kocem, gdy zamarzy mi się daleka podróż. Polecam.

Ocena: 4/6

©Kocham Cię, moje życie
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć