ebook Mocne uderzenie
3.73 / 5.00 (liczba ocen: 315) Ilość stron (szacowana): 426

Mocne uderzenie
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 19.14
wciąż za drogo?
29.67 złpremium: 19.14 zł Lub 19.14 zł
23.93 zł Lub 21.54 zł
25.52 zł Lub 22.97 zł
26.00 zł
31.90 zł
19.14 zł
24.45 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Rok 1988. Podczas Festiwalu Muzyki Rockowej w Jarocinie na polu namiotowym zostają znalezione zwłoki młodej dziewczyny. Już na pierwszy rzut oka widać, że przyczyną śmierci było zgruchotanie skroni jakimś tępym narzędziem. Mariusz Blaszkowski, podchorąży ze szkoły milicyjnej w Szczytnie, rozpoczyna śledztwo. Wkrótce przybywają mu w sukurs dwaj starsi koledzy z Poznania: kapitan Mirek Brodziak i chorąży Teofil Olkiewicz. Ten pierwszy to człowiek, który tylko przez przypadek został milicjantem, bo równie dobrze mógłby zostać przestępcą, drugi to zdeklarowany wielbiciel mocnych trunków, który zrobi wszystko byle tylko się nie przepracować.

Tymczasem w Poznaniu zostają znalezione zwłoki mężczyzny, który zginął w podobny sposób jak dziewczyna w Jarocinie. Ten człowiek to prawa ręka Grubego Rycha, szefa poznańskich cinkciarzy. Czyżby obie sprawy łączyły się ze sobą?

Mocne uderzenie od Ryszard Ćwirlej możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Ryszarda Ćwirleja poznałem za sprawą bardzo dobrego kryminału rozpoczynającego cykl czytelniczy „Poznańscy milicjanci”, zatytułowanego „Upiory spacerują nad Wartą”. Po przeczytaniu tej, powieści, której akcja rozgrywa się w PRL-owskiej, absurdalnej rzeczywistości, obiecałem sobie, że kolejne ksiązki, należące do tego cyklu, także staną się moją lekturą.
  Kolejną powieścią należącą do tego cyklu jest „Mocne uderzenie”. Akcja tego kryminału rozgrywa się w 1988 roku a początek wydarzeń umiejscowiony jest na słynnym w tamtych latach festiwalu muzyki rockowej w Jarocinie. W jednym z namiotów należących do zwolenników wspominanego festiwalu, odnalezione zostają zwłoki młodej dziewczyny, niedługo potem w Poznaniu, mieszkańcy odnajdują zwłoki mężczyzny. Obie ofiary zginęły w ten sam sposób i to jest sprawa dla dzielnych poznańskich milicjantów.
  W tym rewelacyjnym kryminale czytelnik przeniesiony zostaje ponownie do czasów, które nie każdy z czytających będzie mógł pamiętać. Odbywając nostalgiczną, ale czasami też gorzką we wspomnieniach podróż, napotka na ulicach Poznania cinkciarzy, odwiedzi brudne i mroczne spelunki, gdzie odbywał się handel polską heroiną zwana „kompotem” W tym świecie należy bowiem poszukiwać człowieka ukrywającego się pod pseudonimem Charon, który najprawdopodobniej odpowiedzialny jest za zabójstwa.
  Autor w tej części przygód poznańskich milicjantów serwuje czytelnikowi świetnie namalowany obraz Polski z tamtych czasów. Okraszając go barwną gamą rewelacyjnie nakreślonych postaci i dorzucając do tego dwie szczypty humoru, tworzy kryminał, który zapewnia niedoścignioną rozrywkę i doskonałą zabawę. Dla osób, które lubują się zatopić we wspomnieniach to kolejna obowiązkowa pozycja.

 • Awatar

  REWELACJA!
  To wyjątkowa powieść dla tych, którzy zdążyli żyć w czasach PRL-u, i dla tych, którzy chcą tych czasów doświadczyć.Opary absurdu mieszają się tutaj idealnie z grozą zbrodni i ciągle jeszcze aktywnych SB-ków oraz przebijającą nadzieją, że idzie czas wolności...
  Ćwirlej to także piewca wielkopolskiej gwary, znakomitego humoru i udanej gry z czytelnikiem w papierowym śledztwie. Duch Poznania i Jarocina, tego z czasów pamiętnego festiwalu, to coś, co daje się odczuć w pełni na kartach książki. Warto przeczytać.

Warto zerknąć