ebook Milcząca dziewczyna
4.12 / 5.00 (liczba ocen: 23896) Ilość stron (szacowana): 343

Milcząca dziewczyna
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich 4 miesiącach
E-book - najniższa cena: 20.90
Audiobook - najniższa cena: 23.94
wciąż za drogo?
-40% 20.90 złpremium: 12.54 zł Lub 12.54 zł
28.90 zł
30.40 zł Lub 27.36 zł
30.40 zł Lub 27.36 zł
34.00 zł
28.90 zł
30.59 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Zemsta potrafi czekać w milczeniu.

Cienie Chinatown nie zdradzają swoich tajemnic. Turyści podążający trasą Wycieczki z Duchami przez bostońskie Chinatown nie przypuszczają, że w krętych uliczkach oświetlonych czerwonymi lampionami znajdą coś więcej niż opowieści przyprawiające o gęsią skórkę. Dlatego w pierwszej chwili nie wierzą, że dłoń odkryta za śmietnikiem przez jedno z dzieci może być prawdziwa.

A jednak jest. Tak jak ciało martwej kobiety, do której ta dłoń należała. Idealnie gładkie brzegi poderżniętego gardła wskazują na nietypowe narzędzie zbrodni. A włosy znalezione na ubraniu – na napastnika, który wcale nie musi być człowiekiem.

Bostońskie Chinatown skrywa wiele tajemnic i nierozwiązanych spraw. Wystarczy tknąć jedną z nich, by na jaw wyszły ukrywane przez lata kłamstwa.

Milcząca dziewczyna od Tess Gerritsen możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Samotność dla nikogo nie jest łatwa.
Władza oznacza wieczny strach przed jej utratą.
Wyborny kawałek literatury kryminalnej. Tess rozpieszcza mnie do tego stopnia, że mam problem z wciągnięciem się w tematycznie podobne tytuły innych autorów. Uwielbiam obserwować jak rozwijają się i dojrzewają postaci. Jak weryfikują swoje poglądy prawdy życiowe.

Tym razem – w odróżnieniu od Doliny umarłych – w historii jest więcej Jane niż Maury. Tym razem bez śniegu, demonów, religii i włoskich wątków. Tym razem Tess zabiera nas w podróż do Chinatown w sam środek starodawnych chińskich legend. I to jest meritum oraz duża wartość książki.

Bardzo podobał mi się również bardzo zabieg z pierwszoosobową narracją jednej z bohaterek – to chyba debiut w tej serii chociaż pozostaje mi jeden procent niepewności, czy przypadkiem już tego gdzieś nie było.

Ogólnie bardzo na plus. Przez całą książkę dawkowana jest odpowiednia ilość napięcia. Czuć również, że ta część jest bardziej osobista od poprzednich, po pierwsze ze względu na pochodzenie samej autorki, pod drugie dlatego, że tematyka pobudza dodatkowo zmysły wszystkich rodziców.

Jedyne czego mi brakowało to dopełnienia wątku Maury, który został rozpoczęty, a następnie pozostawiony w próżni bez rozwiązania… Być może będzie coś o tym w kolejnej części, zobaczymy…

Żałuję, że zbliżam się pomału do końca serii, ale zdecydowanie było warto.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©PanCzyta.pl
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Książka trochę mi się dłużyła, ale jednak warto było dobrnąć do końca - zakończenie było zaskakujące. Polecam. 4/5

 • Awatar

  https://taka-jest-agata.blogspot.com/2019/04/tess-gerritsen-milczaca-dziewczyna.html

  Autorka bestsellerowego cyklu „Rizzoli&Isles”, Tess Gerritsen, wychowała się w chińsko-amerykańskiej rodzinie.
  9-tą z kolei część przygód przebojowego duetu jakim są Jane Rizzoli i Maura Isles osadziła w środowisku bostońskiego Chinatown.
  Wiele informacji, na których opierała się pisząc powieść „Milcząca dziewczyna”, zaczerpnęła z opowieści swojej mamy.
  Jest to książka zawierająca najwięcej wątków osobistych mistrzyni thrillera medycznego.
  Przekonajmy się zatem jakie tajemnice odkryje przed czytelnikami „chińska dzielnica” Bostonu.
  Pewnego wieczoru zostaje znalezione ciało pięknej dziewczyny. Martwe, piękne ciało.
  Po przeszukaniu samochodu ofiary, detektywi odnajdują adres szkoły sztuk walki.
  Właścicielka, sędziwa kobieta, twierdzi, że nigdy nie widziała ofiary. Nie ufa policji, od kiedy jej córka została porwana a mąż zginął w masakrze w chińskiej restauracji „Czerwony Feniks”.
  Kobieta uważa, że policja nie przyłożyła się do pracy i nie odnalazła nigdy choćby ciała jej córki, Laury.
  Poza tym sądzi, że kucharz oskarżony o spowodowanie śmieci wielu osób w „Czerwonym Feniksie”, jest niewinny.
  We wszystkich jej poczynaniach-prowadzeniu szkoły, próbach znalezienia winnych swego podwójnego nieszczęścia, właścicielkę szkoły wspiera, piękna, niepokorna Bella. Dziewczyna budzi niepokój detektyw Rizzoli. Kim jest pomocnica starszej pani?
  Jane zaczyna interesować się sprawą sprzed lat…
  Aby móc zrozumieć zwyczaje azjatyckich mieszkańców Bostonu, Rizzoli prosi o pomoc w śledztwie detektywa chińskiego pochodzenia Johnny’ego Tama. Jaką rolę w prowadzeniu dochodzenia odegra młody mężczyzna?
  Pewnego dnia do Jane dzwoni detektyw, który prowadził sprawę masakry w restauracji. Twierdzi On, że wydarzenia te miały związek z „tragedią dziewcząt”. Policjantka, zastanawia się dlaczego użył liczby mnogiej.
  Jednak, gdy Rizzoli dociera na umówione spotkanie z kolegą po fachu, okazuje się, że ten nie żyje, a ktoś strzela również do niej. Życie uratowało jej dziwne stworzenie. „Małpi król” z chińskich legend.
  Lecz przecież fikcyjna postać nie mogła ożyć. Kto zatem ocalił kobietę?
  Pani detektyw jest coraz bardziej zdeterminowana by rozwiązać zagadkę sprzed wielu laty, a w zasadzie dwie. Nie zapominajmy bowiem, że obydwa wydarzenia łączą się ze sobą.
  Postanawia spotkać się z rodzinami ofiar strzelaniny w knajpie.
  Okazuje się, że mężczyzna, który stracił w tym wydarzeniu byłą żonę, jest ojcem porwanej dziewczynki. Czy jego córkę i córkę właścicielki szkoły sztuk walki coś łączyło?
  Gdy detektywi bardziej szczegółowo przyglądają się sprawie, Jane odnajduje pewien schemat zaginięć. Gdy domyśla się prawdy, że sprawca jest bardzo blisko, sama zostaje zaatakowana. Komu zależy, by prawda o wydarzeniach sprzed wielu lat, nigdy nie ujrzała światła dziennego?
  Czy policjantce uda się rozwiązać tajemnicze sprawy zakończone(teoretycznie) ponad 20 lat temu?
  Przekonajcie się sami, sięgając po „Milczącą dziewczynę”.
  W tej części cyklu, dosyć epizodyczną rolę odgrywa Maura Isles, a na pierwszy plan wysuwa się dochodzenie prowadzone przez Jane Rizzoli.
  Moim zdaniem ten tom jest hmm… średni…
  Rewelacyjny duet policjantki i patolog, miewał ciekawsze sprawy do rozwiązania i bardziej wciągające wydarzenia dotyczące życia prywatnego.
  Niezmiennie jednak pozostaję wielbicielką ich przygód i niedługo zapewne skuszę się na kolejną powieść autorstwa Pani Gerritsen.

 • Awatar

  Jak to ostatnie Gerritsen - trochę zakręcona ;) Ale dobra.
  Trzyma w napięciu, fajne zakończenie.

Warto zerknąć