ebook Tak jak mówiłem
4.06 / 5.00 (liczba ocen: 14) Ilość stron (szacowana): 408

Tak jak mówiłem

Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail damy Ci znać,
kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Zanim Jeremy Clarkson stał się chwilowo „nieco mniej zajęty”, w pewnym głośnym programie motoryzacyjnym pokazywał nam, jak jego zdaniem powinien wyglądać idealny świat, czyli świat według Clarksona.

Na szczęście przez cały czas o nim pisał! W swojej najnowszej książce Tak jak mówiłem… Jeremy zgłębia mechanizmy rządzące naszym życiem – w skali lokalnej i globalnej – i odkrywa, jak je ulepszyć, by codzienność stała się przynajmniej znośna. To pomysły genialne w swojej prostocie! Oprócz tego z najnowszego Świata według Clarksona dowiemy się między innymi:

* jak z wieszaka na ubranie zrobić wykrywacz idiotów

* dlaczego największe szanse na przeżycie apokalipsy mają najmniej męscy z mężczyzn

* w jakiej branży najłatwiej zbić kapitał na oszustwie

* co Niemcom najbardziej przeszkadza w Anglikach

* jak powinna wyglądać nowa flaga Wielkiej Brytanii.

Świat według Clarksona. Tak jak mówiłem… skrzy się humorem, pęka w szwach od liczby opisywanych absurdów i zawiera niezdrową dawkę zdrowego rozsądku. Jeremy mówi, jak jest i jak chce, żeby było. W swoim niepowtarzalnym rozbrajającym stylu.

Tak jak mówiłem od Jeremy Clarkson możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
To już kolejna, szósta część cyklu „Świat według Clarksona”, będąca zbiorem felietonów, publikowanych w latach 2013 – 2015, autorstwa słynnego, brytyjskiego dziennikarza i prezentera. Jeremy Clarkson jest jak zawsze bezczelny, gburowaty i bezkompromisowy. Ta książka to prawdziwa gratka dla miłośników ciętego języka, bezpośredniości i prześmiewczego tonu.

Clarkson od lat uważany jest przez opinię publiczną za osobę kontrowersyjną, o poglądach żadną miarą nie dających się wcisnąć w ciasną ramkę politycznej poprawności. Podobnie jest, jeśli chodzi o teksty, które wyszły spod jego pióra – bezlitośnie odsłaniające głupotę władzy, paradoksy prawne, absurdy życia codziennego w Wielkiej Brytanii.

Uwielbiany równie mocno, jak znienawidzony Clarkson okrasza swoje śmiałe sądy poczuciem humoru, dodając do tego sporo dystansu do siebie i świata.

Jeśli zapytacie mnie czy Jeremy Clarkson jest oryginalny, to odpowiem – nie jest. Od lat serwuje swoim fanom teksty w podobnym tonie. Rzecz w tym, że sięgając po jego książki, nie spodziewamy się niczego innego. Świadomie wybieramy tego typu narrację.

Stary, poczciwy Jeremy bawi od lat, dając prztyczka w nos możnym tego świata, przeciętniakom i nam – jego czytelnikom. Jeśli znajdziecie wolną chwilę, przeczytajcie koniecznie „Tak jak mówiłem…”. Mam nadzieję, że macie dość dystansu do siebie, by to wytrzymać.

Ocena: 5/6
czytaj więcej
©Okiem Wariatki
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć