ebook Pierwsze damy III Rzeczpospolitej
3.23 / 5.00 (liczba ocen: 34)

Pierwsze damy III Rzeczpospolitej

Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail damy Ci znać,
kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Za każdym mężczyzną u władzy stoi kobieta, która pomogła mu zdobyć wpływy.

Pierwsze Damy III Rzeczpospolitej. Dzieli je pochodzenie, doświadczenie i poglądy, a ich życie toczy się mniej lub bardziej w cieniu mężów. Anna Szarłat w szczerych i intymnych rozmowach z kobietami, ich bliskimi i przyjaciółmi ukazuje Pierwsze Damy takimi, jakimi są poza okiem kamer.
Książka bogato ilustrowana zdjęciami, również z prywatnych zbiorów.

Aleksandra Szarłat (1952) – polonistka z wykształcenia, dziennikarka z zawodu. Pracowała m.in. w „Sztandarze Młodych” (od 1991 roku), przez siedem lat była szefem działu kultury w miesięczniku „Twój Styl”,  od 2007 roku przeprowadzała wywiady z artystami w dwutygodniku „Gala”. Autorka książek: Wnętrza Gwiazd (G+J 2011), Prezenterki (Świat Książki 2012), Celebryci z tamtych lat (Znak 2014).
Jej znakiem firmowym są wnikliwe portrety współczesnych mieszkańców masowej wyobraźni.

Pierwsze damy III Rzeczpospolitej od Aleksandra Szarłat możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Pierwsza Dama jaka jest każdy widzi. Najpierw podczas kampanii, później przez cały okres prezydentury Męża. Opinia publiczna codziennie informuje o Jej aktywności, analizuje ubiór i fryzurę, gani za wpadki a wypowiada się pozytywnie o sukcesach. Jednak nie mówi o tym, jak wiele musi zmienić, by z żony i matki zmienić się z żyjącą na ciągłym świeczniku kobietę.
    Na ostatnie stwierdzenie próbuje odpowiedzieć autorka książki "Pierwsze Damy III RP". Analizuje wszystkie 6 Pierwszych Dam. Rozpoczyna na pani Jaruzelskiej, później pani Wałęsa, Kwaśniewska, Kaczyńska, Komorowska, by zakończyć na pani Dudzie. Książka oparta jest na analizie dokumentów, ale także na rozmowach z dwiema Pierwszymi Damami. Czyta się niezwykle szybko, choć akcji w niej zero. Książka jest godna polecenia.

Warto zerknąć