ebook Trzy po 33
3.68 / 5.00 (liczba ocen: 281)

Trzy po 33
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 23.99
wciąż za drogo?
-20% 23.99 zł Lub 21.59 zł
27.99 zł Lub 25.19 zł
29.99 zł
23.73 zł
25.50 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Na początku było słowo.
A potem Bóg stworzył wyraz.
Wyrazy znam brzydkie, słowa mam dla ludzi.

Miodek: Wrzuciłem na bloga swoją focię ze słynną szafiarką i gimbaza miała polewkę.
Markowski: Zupełnie nie ogarniasz bazy. Ale obciach!
Bralczyk: Profesorze, polewka z kolegi? To hejt.

Z powszechnie znaną lekkością, humorem i oczywiście oczywistą erudycją panowie profesorowie Bralczyk, Markowski i Miodek przeprowadzają nas przez labirynt znaczeń, dawnych i nowych, sypiąc obficie przykładami i anegdotami. I tłumaczą, pochylając się z aprobatą, dziwiąc się, prześmiewając, a nawet złoszcząc, choćby na gwiazdy mediów, że lansują odrażające pod każdym względem, także fonetycznym, słowo ‘zajebiście’…

– Dlaczego mąż, żona czy szef, którzy zatruwają nam życie, są toksyczni, a nie trujący?
– Czy rzeczywiście hejtować jest łatwiej niż nienawidzić?
– Co zrobić z paparazzo i czy kobietę zajmującą się namolnym fotografowaniem nazwalibyśmy paparacka?
– Jak to się stało, że polewka – zupa – zmieniła się w polewkę, którą mamy z kogoś?
– Kiedy facet całe lata funkcjonujący w polszczyźnie jako żartobliwe, ironiczne, lekceważące określenie mężczyzny zaczął faktycznie oznaczać twardziela?

„Trzy po 33” to nie tylko opowieść o słowach i zwrotach. To kapitalna rzecz o naszej współczesności i życiu w ogóle. Bo jak powiedział Wittgenstein, granice mojego języka są granicami mojego świata, co profesorowie słyszą doskonale i wychwytują natychmiast.

Trzy po 33 od Jerzy Bralczyk, Andrzej Markowski, Jan Miodek możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Lekkie i przyjemne rozważania o języku i naszych językowych praktykach. Pouczająca, jeśli komuś zależy na tym, by się poprawnie językiem posługiwać i/lub jest ciekawy źródeł pewnych słów lub zwrotów.

  • Awatar

    Kolejna językowa uczta. Trzech znakomitych profesorów językoznawstwa pochyla się nad używanymi przez nas codziennie słowami, analizując przykłady ich użycia i pokazując jak ich znaczenie stopniowo się zmienia, czasem zupełnie diametralnie. I robią to, jak zwykle zresztą, z dużą dozą poczucia humoru i erudycji. Chciałoby się czytać więcej takich felietonów.

Warto zerknąć