ebook Król Bólu
3.96 / 5.00 (liczba ocen: 1903) Ilość stron (szacowana): 747

Król Bólu
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 35.02
wciąż za drogo?
40.41 złpremium: 26.94 zł Lub 26.94 zł
-22% 35.02 zł Lub 31.52 zł
41.31 zł Lub 37.18 zł
44.90 zł
44.90 zł
35.00 zł
36.96 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Wszyscy przecież czujemy koniec czasów człowieka. Czujemy, że usuwa się nam ziemia spod nóg; na czymś stać trzeba, więc budujemy rusztowania; ale im my wyżej, tym one chybotliwsze; im my potężniejsi, tym one wątlejsze. Wszystko się wali.

Przyszłość retro, futurystyczna przeszłość, inna współczesność - i inna literatura o przyszłości.

W tej obszernej kolekcji prozy Dukaj jak zawsze oczarowuje: pomysłem, rozmachem kreacji, nowatorską formą, kompozycyjną precyzją i pytaniami, których postawienie nie przyszłoby nam do głowy.

Jak bardzo jesteś w stanie zbliżyć się do drugiego człowieka? Wejdziesz mu do głowy? Poznasz myśli? Poznasz uczucia? Nigdy. Ciało to detal; to czy tamto, bez znaczenia. Ale wstyd ciała, ale bariera nagości, fizycznej i psychicznej, bariera zażenowania, lęku przed odsłonięciem, przed opuszczeniem maski - ona oddziela sytuacje konwencjonalne od sytuacji intymności. Ten ból, który czasami nazywamy wstydem, czasami zdradą, czasami upokorzeniem, ten ból nie jest więzieniem, z którego za wszelką cenę musisz się wyrwać - on jest pierwszym warunkiem intymności.

Obok starszych tekstów w tomie znalazły się cztery nowe: Linia oporu, Oko potwora, Król Bólu i pasikonik, Piołunnik.

Zawartość zbioru:

1. „Linia oporu”

2. „Oko potwora”

3. „Szkoła”

4. „Król Bólu i pasikonik”

5. „Crux”

6. „Serce Mroku”

7. „Aguerre w świcie”

8. „Piołunnik”

Jacek Dukaj (ur. 1974) - jeden z najciekawszych współczesnych prozaików polskich. Premiery jego książek to każdorazowo wydarzenia literackie. Autor Xavrasa Wyżryna, Czarnych oceanów, Extensy, Córki łupieżcy, Innych pieśni, Perfekcyjnej niedoskonałości, Lodu, Wrońca,Króla Bólu oraz licznych opowiadań – w tym zekranizowanej przez Tomasza Bagińskiego Katedry - zgromadzonych m.in. w tomie W kraju niewiernych. Pomysłodawca antologii pt. PL+50. Historie przyszłości. Wielokrotny laureat nagród im. Janusza A. Zajdla (również za Lód), trzykrotnie nominowany do Paszportu „Polityki”, a w tym roku także do nagrody literackiej Nike, Nagrody Mediów Publicznych Cogito i Angelusa; laureat nagrody Kościelskich, laureat Europejskiej Nagrody Literackiej 2009.

Król Bólu od Jacek Dukaj możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Sztuka zaczyna się, gdy ludzie się nudzą.
Strach zawsze jest po stronie słabszych, to jedyna pewna ich broń, nie odrzucaj go pochopnie.
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Opowiadania pokazujące różne alternatywy przyszłości, niektóre do bólu prawdopodobne (przynajmniej na poziomie ewolucji psychiki ludzkiej), inne zgoła urojone. Nie zależnie jednak jakie światy przedstawiają każde z nich niesie pewne przesłanie dotyczące wnętrza ludzkiej duszy.

  • Awatar

    Jacek Dukaj w klasyczny dla siebie sposób sypie z rękawa nie tylko postaciami ale również całymi wszechświatami - każdy z zupełnie inną konstrukcją, historią, polityką i kulturą.
    Z równie klasyczną dla siebie nonszalancją wrzuca czytelnika w wir wydarzeń w nadziei, że gdzieś później wyjaśni kim są ci ludzie i co to wszystko znaczy. Najczęściej jednak błądzimy wśród nieznanych reguł języka i fabuły żebrząc o definicje i fragmenty układanki.

    Bardzo mi się podoba, że każde opowiadanie niesie ze sobą jakąś ponadczasową i uniwersalną w każdym wszechświecie tezę, którą można odnieść do siebie i swojego świata.

Warto zerknąć