ebook Berlin. Metropolia Fausta. Tom 1
4.24 / 5.00 (liczba ocen: 127)

Berlin. Metropolia Fausta. Tom 1
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 33.90
wciąż za drogo?
33.90 zł
40.79 zł Lub 36.71 zł
47.99 zł
47.99 zł Lub 43.19 zł
38.90 zł
40.79 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Inne proponowane

Imponujące dzieło autorki bestsellerowej „Warszawy 1944”. Alexandra Richie prowadzi czytelnika przez zawiłe meandry historii Berlina, od jego średniowiecznych początków przez zdobycze oświeconych władców okresu nowożytnego aż po czasy rozdarcia „żelazną kurtyną”.

Berlin to pełna wewnętrznych sprzeczności, niedokończona metropolia, której pasjonujące, często bolesne dzieje wyzierają z każdego domu, z każdego zaułka. Miasto zmienne i kapryśne, podążające raz po raz za kolejnym charyzmatycznym przywódcą, rozdarte między jedną a drugą wielką polityczną wizją.
Berlin na tle europejskich stolic wypada blado, nie jest ani piękny, ani wyrafinowany, ani nawet korzystnie położony. Ma jednak swój własny, nieco szorstki urok metropolii, która swoje korzenie zawdzięcza ciężkiej pracy i determinacji jego mieszkańców. Miasto feldmarszałków i artystów; naznaczone piętnem militaryzmu, ale będące przecież także istotnym dla europejskiej kultury ośrodkiem literatury, muzyki, filozofii.
Alexandra Richie z dużą dozą erudycji, ale i lekkości prowadzi czytelnika przez zawiłe meandry historii Berlina, od jego średniowiecznych, słowiańskich początków, przez zdobycze oświeconych władców okresu nowożytnego – przede wszystkim Fryderyka Wielkiego – z dynastii Hohenzollernów, po epokę Bismarcka. Najwięcej miejsca w tej imponującej pracy zajmują rzecz jasna XX-wieczne, tragiczne dzieje miasta, pełne nagłych zwrotów: od dekadenckiej stolicy Republiki Weimarskiej, przez nazistowską, ponurą metropolię, po miejsce rozdarte na pół „żelazną kurtyną”, żyjące w cieniu Muru Berlińskiego, które zjednoczyło się dopiero u progu XXI stulecia i nadal próbuje przezwyciężyć zimnowojenne podziały.
„Berlin. Metropolia Fausta”, pierwsza książka laureatki Nagrody im. Teresy Torańskiej za bestsellerową „Warszawę 1944”, nareszcie po polsku!

„Richie pisze z pasją i erudycją. Każda strona potwierdza znaczenie historii i geografii w kształtowaniu charakteru miasta i nastawienia jego mieszkańców” – Philip Mansel, „Independent”

„To cudownie bogata książka. Wszyscy, których przyciąga Berlin, będą się nią rozkoszować. Ci, którzy tego nie czują, zmienią zdanie po jej przeczytaniu” – Allan Massie, „Daily Telegraph”

Berlin. Metropolia Fausta. Tom 1 od Alexandra Richie możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć