ebook Karmazynowy brzeg
3.99 / 5.00 (liczba ocen: 8569) Ilość stron (szacowana): 500

Karmazynowy brzeg
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 15.90
Audiobook - najniższa cena: 15.90
wciąż za drogo?
Virtualo#Black Friday
Virtualo#Black Friday
15.90 zł
27.99 zł Lub 25.19 zł
27.99 zł Lub 25.19 zł
-10% 16.90 zł
-11% 22.49 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Inne proponowane

Pozycja obowiązkowa dla wielbicieli mrocznych thrillerów i postaci agenta specjalnego FBI A.X.L. PENDERGASTA. „Obezwładniające połączenie mrocznego thrillera, nietuzinkowej sensacji i mrożącego krew w żyłach horroru” – IZA SADOWSKA, LUBIMYCZYTAĆ.PL

Mówią o nim „współczesny Sherlock Holmes”, bo ma nosa do rozwiązywania najbardziej zagmatwanych spraw, chadza swoimi ścieżkami i jest mistrzem dedukcji. Aloysius Pendergast żyje w XXI wieku w Nowym Jorku i jest bardzo nietypowym agentem FBI. Mieszka w luksusowej rezydencji, w jego garażu stoi Rolls-Royce z 1959 roku. Wszystkie garnitury Pendergasta są szyte ręcznie we Włoszech, a buty w pracowni Johna Lobba w Londynie. To nie przeszkadza mu jednak nosić ze sobą całego wachlarza narzędzi: wytrychów, latarek, probówek, strzykawek i chemikaliów. Ma też szalonego brata przestępcę – Diogenesa, własnego bodyguarda z sił specjalnych – Proctora, oraz tajemniczą podopieczną – Constance, która urodziła się w 1873 roku!
To miała być łatwa sprawa. Kradzież kolekcji drogocennego wina może przerazić tylko właściciela piwniczki. Agent A.X.L. Pendergast oraz jego podopieczna Constance nie spodziewali się jednak, że w nadmorskim miasteczku Exmouth czeka ich zamurowany ludzki szkielet.
Ta pozornie sielska miejscowość skrywa jednak o wiele bardziej ponury sekret związany z siedliskiem czarownic, które zbiegły z Salem w 1692 roku. Tymczasem z pobliskich bagien wyłaniają się kolejne ciała. Czyżby ktoś kontynuował paranie się czarną magią?
Bohaterowie z właściwą sobie odwagą i sprytem zabierają się do rozwiązania zagadki. Kradzież wina i trop zbiegłych czarownic to tylko początek o wiele mroczniejszych wydarzeń, które tym razem mogą przynieść Pendergastowi zgubę...

„Obezwładniające połączenie mrocznego thrillera, nietuzinkowej sensacji i mrożącego krew w żyłach horroru. Zaczęłam czytać serię z charyzmatycznym agentem Pendergastem dopiero od Karmazynowego brzegu i bez wątpienia jest to moje czytelnicze odkrycie roku. Jak dobrze, że autorzy napisali aż tyle części!” – IZA SADOWSKA, LUBIMYCZYTAĆ.PL

O Autorach:
DOUGLAS JEROME PRESTON i LINCOLN CHILD to amerykańscy pisarze, którzy najbardziej znani są ze współpracy przy bestsellerowej serii o agencie Pendergaście. Obaj specjalizują się w powieściach nawiązujących do gatunku techno-thriller, przy czym Preston doskonale odnajduje się w literaturze faktu, a Child także w horrorze.
Powieści napisane wspólnie przez Prestona i Childa zwracają uwagę przede wszystkim poważnym podejściem do wiarygodnego i naukowego uzasadnienia rozgrywających się wydarzeń. Obaj pisarze przed rozpoczęciem prac nad książką robią solidny research naukowy. To właśnie dzięki temu czytelnik ma poczucie, że choć przygody bohaterów początkowo wydają się niewiarygodne, to za sprawą drobiazgowych wyjaśnień zyskują na autentyczności.

Karmazynowy brzeg od Lincoln Child, Douglas Preston możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Samo życie powoduje uszkodzenia mózgu.
Nie znałam wcześniejszych przygód Agenta FBI Aloysiusa Pendergasta. Eleganckiego jak Poirot, genialnego jak Holmes. W ogóle nie znałam duetu autorów Douglas Preston i Lincoln Child. Nie wiedziałam czego się spodziewać po Karmazynowym Brzegu.

Akcja zaczyna się jak w klasycznym Sherlocku. Agent Specjalny FBI z asystentką spędzają czas, nieco nudząc się po emocjach poprzedniej sprawy. Nagle niespodziewany gość prosi o zajęcie się jego zagadką. Przyziemną, zwykłą kradzieżą win z piwniczki. Wyjątkowych win, ale jednak to zwykła kradzież.

Agent początkowo się opiera (niczym Sherlock) a potem, ku zaskoczeniu asystentki i wiernego lokaja, postanawia zająć się sprawą.

Wyjazd do maleńkiego miasteczka Exmouth, na końcu bagnistych rozlewisk na wybrzeżu, nieopodal słynnego Salem, przynosi nieoczekiwanie emocjonującą zagadkę.

Czy rzeczywiście kradzież wina jest jej naistotniejszym elementem?

Niedługo po przybyciu Pendergasta i Constance do miasta, jeden z okolicznych poławiaczy małży znajduje na bagnach okaleczone zwłoki historyka, badającego zaginięcie przed dwustu laty statku transportowego, gdzieś w tej okolicy.

Piwniczka okradziona z wina, chowała w sobie zamurowaną niszę prawdopodobnie pochodzącą również z tego okresu.

Ale jaki związek mogą mieć dziwne tajemnice sprzed dwustu lat z obecnym morderstwem. I co do tego mają wiedźmy z Salem?

Klimat książki jest niezwykły, z jednej strony Agent Pendergast i jego śliczna asystentka Constance Green, są jak żywcem wzięci z Conan Doyla i Agathy Christie, z drugiej nowoczesne metody badawcze, GPS i oddziały SWAT.

Zagadka jest zwyczajna, niezwyczajna, nadzwyczajna i ….

I ta okrasa żywcem z horroru.

Nie lubię horrorów. Ale tu czytelnik otrzymuje wyjaśnienie, nie odbierające bynajmniej grozy potwornym wydarzeniom, ale racjonalizujące je do poziomu akceptowalnego. Sprytne.

No i zakończenie. Zmuszające do niezwłocznego czytania kolejnej części. Dobrze, że od razu ją mam.

PS. Trochę mi brakowało wyjaśnień dotyczących Pendergasta, a zwłaszcza Constance. Opis z okładki „urodzona w 1873 roku” nieco mąci w głowie, a treść nic w tej kwestii nie wyjaśnia! Nic, dowiem się z Obsydianowej komnaty!

Wakacje się zaczęły! Karmazynowy brzeg idealny na leżak!

Ocena: 4+/6
©CzytAśka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć