ebook Bajki chińskie,  czyli 108 opowieści dziwnej treści (dla dorosłych)- audiobook
3.69 / 5.00 (liczba ocen: 103)

Bajki chińskie, czyli 108 opowieści dziwnej treści (dla dorosłych)- audiobook
audiobook (mp3)

Kategoria:  / /
Audiobook - najniższa cena: 37.90
wciąż za drogo?
Virtualo#Black Friday
Virtualo#Black Friday
37.90 zł
Inne proponowane
"Przypowieści, czyli krótkie opowiadania, historyjki, autentyczne bajki i legendy były zawsze nierozerwalnie związane z przekazem wiedzy i nauczaniem. Okazuje się, że dziś pomimo lepszego wykształcenia wcale nie jesteśmy mądrzejsi niż ludzie w dawnych epokach. Mamy podobne marzenia, pragnienia, oczekiwania; chcemy kochać i być kochani. Rozpacz, złość, egoizm i niezrozumienie są częścią naszego życia. Powoduje to, że obecnie przeżywamy istny renesans zainteresowania „bajkową” formą przekazu życiowej mądrości.
 
Tradycyjna legenda chińska mówi, że wiedza o życiu, o jego pełni, sensie była podobno kiedyś jedna i spójna – jak paciorki korali nanizane na nitce. Niestety, człowiek przez swoją nieostrożność rozerwał nitkę i koraliki potoczyły się do różnych miejsc, w różne rejony świata. Od czasu do czasu ktoś znajdzie jakiś zagubiony koralik i głośno krzyczy: Znalazłem! Jego okrzyk ma sens – z jego perspektywy. Jego teoria jest jednak tylko fragmentem całości.
 
Bajki chińskie też są pewną receptą. Pochodzi ona z Dalekiego Wschodu i była kształtowana przez wiele tysięcy lat. Zawiera wiele różnorodnych i bardzo głębokich idei. Zawiera wiele paciorków z rozerwanego sznura korali. Przez mistrzowskie poznanie życia łączy je wszystkie w jedną całość, zostawiając jednak na nitce miejsce również dla Twoich doświadczeń i osiągnięć. Nie musisz niczego zmieniać i odrzucać. Możesz dodać znaleziony przez siebie koralik do tej całości, stwarzając sobie optymalne warunki do powodzenia, harmonii, szczęścia i radości; do lepszego zrozumienia siebie i życia zgodnie z własnymi ideałami."
Bajki chińskie, czyli 108 opowieści dziwnej treści (dla dorosłych)- audiobook od Zbigniew Królicki możesz już bez przeszkód słuchać formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć