ebook Facet do wzięcia
3.38 / 5.00 (liczba ocen: 8)

Facet do wzięcia
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - polecana oferta: 6.04
6.60 złpremium: 4.26 zł Lub 4.26 zł
-49% 6.04 zł Lub 5.44 zł
7.10 zł
5.83 zł
6.04 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Trzy młode i ładne reporterki, dość poczytnego magazynu dla kobiet Evree, zwane Aniołkami dostają nagle nowe zlecenie. Co takiego wymyślił ich szef i jak odbiło się na ich życiu prywatnym i zawodowym pewne ogłoszenie, które ukazało się na łamach ich gazety?

Facet do wzięcia od Emilia Anna Dominik, Bogumiła Roch-Romanowska, Anna Crevan Sznajder możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Mili, Enn i Ann to trzy młode i piękne kobiety, które są z zawodu reporterkami i pracują w dość znanym, poczytnym magazynie dla kobiet - Evree. Nazywane przez szefa Aniołkami nagle dostają ciekawe zlecenie, które będzie polegało... właśnie, na czym? Mogę jedynie Wam zdradzić, że będzie to ogłoszenie, które przysporzy mnóstwa problemów, świętej trójcy. Ale czy specjalistki sobie poradzą?

Okładka, ot taka zwyczajna, w sumie ja bym zaprojektowała coś innego, ale wiadome jest, że każdy ma inny gust, inne myśli i ilu by nie było ludzi, projektantów czy grafików - tyle samo pomysłów.
Chcę również zaznaczyć, że są tutaj białe strony - wiem, że część z Was tego po prostu nie lubi. Znalazły się literówki, ale nie pojawiały się notorycznie, więc dało się zbytnio nimi nie przejmować. Wydana w systemie wydawniczym Ridero nie ma za bardzo co się spodziewać fajerwerków. Zdziwiło mnie to, że pisarki zapomniały o dodaniu rozdziałów. Jest tylko Prolog, który zawiera niemalże całą treść, Epilog i Podziękowania. To nie w tę stronę. Prolog to powinien być wstęp, a nie cała książka... Tak, bardzo mnie to denerwowało.
Zacznę może od stylu autorek. Nie będę się rozdrabniać na wszystkie trzy z kolei, bo to... nie ma sensu. A wniosek do wszystkich trzech Pań jest niemal identyczny. Otóż nie spodziewałam się cudów, ale też nie liczyłam na totalne dno. Ani jednego, ani drugiego z poprzedniego zdania nie dostałam. Muszę przyznać, że zaletą tej książki jest to, że czyta się ją szybko. Nie ma problemów ze zrozumieniem - no chyba, że gdzieś występują literówki, ale to również nie jest jakiś wielki problem. Dalej. Piszę tę recenzję po kilku dniach od przeczytania i dochodzę do wniosku, że nie była taka aż bardzo zwyczajna, bo coś po niej w głowie mi zostało. Co mi przeszkadzało w stylu Pań? Otóż to, że czasami, może momentami zbyt często niektóre sytuacje były traktowane po łebkach. A pióro... pozostawiało wiele do życzenia. Denerwowało mnie używanie zapożyczeń. Styl potoczny jak najbardziej. Nie chcę mówić tutaj złych słów, ale niestety ta lektura nie zostawiła pozytywnego śladu w mojej pamięci.

Zmiana narracji była sygnalizowana * i imieniem bohaterki. A jeśli już jesteśmy przy dziewczynach. Znowu się doczepię. Mam nadzieję, że nie będziecie moje Panie złe na mnie, ale muszę. Denerwowało mnie to, że nagle całej trójce przytrafiło się to samo. Nie pokusiłyście się na to, by cokolwiek urozmaicić, dodać jakieś wydarzenia, które zmieniły by bieg wydarzeń - a tu gdzie by nie patrzeć - schemat za schematem, schemat schematy pogania. Nic oryginalnego. Kompletnie. Nie polubiłam postaci z mini powieści, bo wydawały mi się momentami tak puste i płaskie, że... dramat. To samo było z pozostałymi bohaterami. Widzę w tej książce więcej minusów, aniżeli zalet.

Chciałabym też już podsumowując tę recenzję, że ta książka nie wnosi niczego nowego. Ba, zawiera... Jest przepełniona schematami, większość mnie tutaj irytowała, a emocje bohaterek nie wpłynęły na mnie kompletnie. Jestem totalnie zawiedziona, mimo, że szybko ją przeczytałam - zapycha czas, ale nic poza tym. Nic mi się tutaj nie podoba. Chociaż pomysł na książkę był dobry, można go było wykorzystać, a patrząc na to po poznaniu całości wydaje się niemal, że jednak od drugiej i trzecia od drugiej - spisywały od siebie. Powstawiały tylko innych bohaterów. Dlatego nie. Przepraszam, ale się zawiodłam i jak dla mnie nie jest to lektura godna uwagi. By zapełnić czas to okej, dlatego też Facet do wzięcia nie jest totalnym dnem, ale też nie zasługuje na pochwały - bo nie ma za co...

Ocena: 2/6
©Tylko magia słowa
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć