ebook W godzinie próby
3.84 / 5.00 (liczba ocen: 101) Ilość stron (szacowana): 464

W godzinie próby

Kategoria:  /
Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail
lub korzystając z konta na Facebooku

damy Ci znać, kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane

Szósty tom bestsellerowej sagi „Kronika Cliftonów”. Barringtonowie i Cliftonowie mierzą się z poważnymi problemami, ze starymi i nowymi wrogami, a okoliczności zewnętrzne niczego im nie ułatwiają...

Giles Barrington za cenę pożegnania się z karierą polityczną ratuje przed katastrofą swoją siostrę Emmę i wiąże się z ukochaną Karin. Sebastian Clifton przeżywa płomienny romans z pewną Hinduską. Stojąca w obliczu bankructwa lady Virginia Fenwick wciela w życie szalony pomysł wyciągnięcia dużych pieniędzy od amerykańskiego multimilionera. Adrian Sloane i Desmond Mellor nadal knują przeciwko Sebastianowi, który został dyrektorem banku. Harry Clifton kontynuuje kampanię na rzecz uwolnienia z łagru rosyjskiego pisarza Anatolija Babakowa, autora „Wujaszka Soso”.
W tym tomie akcja się zagęszcza, następują dramatyczne zwroty w dziejach opisywanych rodów, autor nie stroni od zdecydowanych rozwiązań – chwilami ma się wrażenie, jakby się oglądało film. 
„W godzinie próby” szybko znalazło się na pierwszym miejscu listy bestsellerów „New York Timesa”.

W godzinie próby od Jeffrey Archer możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Powtarzaj kłamstwo jak najczęściej, a stanie się prawdą.
„Powieść szybko zajęła pierwsze miejsce na liście bestsellerów „New York Times””. Jeśli książki Harrego Cliftona, jednego z bohaterów kronik rodziny Cliftonów, były tak dobre jak powieści wychodzące spod pióra Jeffrey'a Archera, to w ogóle się nie dziwię, że Harry był człowiekiem sukcesu czytanym na całym świecie.

W godzinie próby to lata 1970-1978, pełne zwrotów akcji, trzęsień ziemi w rodzinach Cliftonów, Barringtonów, ale przede wszystkim w otaczającym ich świecie, wśród znajomych, przyjaciół oraz wrogów. Oj, niejednokrotnie robiłam „wielkie oczy” i w duchu mówiłam „o, kurczę!”. Poza tym miałam nieodparte wrażenie, że czytam „pełnokrwistą” i rasową książkę sensacyjną, zestawiając ją z najlepszymi działami Roberta Ludluma.

Porwanie, zabójstwo, aresztowanie, więzienie, szantaż, przemyt, szpiegostwo, to tylko kilka słów dających wskazówkę co się wydarzyło w szóstej części kronik.
Sporo dzieje się poza prawem lub z obejściem prawa, ale nadal jesteśmy uczestnikami działań toczących się sferze polityki, biznesu, bankowości i towarzyszymy bohaterom na kolejnych szczeblach ich karier. Jedni pną się w górę, inny … z hukiem ze „stołków” spadają. Tu również nie brakuje szemranych interesów, kuluarowych rozmów, „wojny podjazdowej”. Lady Virginia jest niemal w szczytowej formie. W swoich knowaniach i intrygach wznosi się na wyżyny. Oj tak, to jest bardzo wyrazista postać nadająca drapieżności i pazura całej serii. Są też dobre, cudowne wręcz i wzruszające momenty. Są osoby o wielkich sercach i szlachetnych duszach.

Bardzo jestem ciekawa jak Archer zakończy cały cykl. Jak potoczą się losy głównych bohaterów? Czy wszystkie wątki zostaną domknięte? Czy będzie „żyli długo i szczęśliwie? Nie, na to prawdopodobnie nie ma co liczyć. Czas podsumowań będzie przy siódmej części, a ja z tego miejsca, po raz kolejny serdecznie Was zachęcam do przeczytania całej serii.

Ocena: 5+/6
©Na czytniku
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Jest ktoś kto nie lubi Jeffreya Archera? No chyba ktoś, kto nie czytał jego książek! Ale to należy natychmiast naprawić!

  Każda książka to kryminał, obyczaj, romans, sensacja, dzieło publicystyczne, reportaż. Trochę dowcipu ale i tkliwości, historyczne detale i zawsze krew mrożące w żyłach zakończenia!

  Umiejętność autora do snucia wielowątkowych opowieści, splatania losów bohaterów, komplikowania i prostowania ich ścieżek jest zadziwiająca. Za każdym razem obawiam się że po przerwie nie odnajdę się w świecie Barringtonów i Cliftonów... i po kilku stronach już wszystko pamiętam...
  Znów płakałam nad losem Sebastiana, najpierw ze smutku potem ze szczęścia, bardzo żal mi, że nie pojawi się już Masie, pogryzłabym Lady Virginię i jej wspólników, pomagierów. Dziwiłam się naiwności sprytnych, których nabierała i wciąż trzymałam kciuki za to, żeby jej (i im również) powinęła się noga. Nieustająco podziwiałam Emmę, damę biznesu i Harrego, pisarza i bojownika o przyjaciela, kibicowałam kolejnemu niełatwemu małżeństwu Gilesa... I ta wielka historia w tle... Dwa dni i po kolejnym tomie Cliftonów, widziałam już zapowiedź autora, kolejnego - ostatniego. Nie mogę się doczekac!

 • Awatar

  Jeffrey Archer nie zawodzi. Szósty tom Kronik Cliftonów - "W godzinie próby" jak zwykle czyta się jednym tchem. Zaskakujące zwroty akcji, nieoczekiwane rozwiązania, nowe postaci i smutne pożegnania. Opowieść umiejętnie wpleciona w historyczne realia, wykorzystująca lub inspirująca się autentycznymi wydarzeniami. Ciekawostką jest pojawiająca się w tle historii wschodząca (w owym czasie) gwiazda polityki Margaret Thatcher . No i oczywiście zakończenie, które każe nam niecierpliwie czekać na kolejny (niestety ostatni już) tom sagi.

Warto zerknąć