ebook Finansowy Ninja - przewodnik po finansach osobistych
3.98 / 5.00 (liczba ocen: 2623)

Finansowy Ninja - przewodnik po finansach osobistych
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 69.90
wciąż za drogo?
69.90 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Dowiedz się, jak mądrze zarządzać pieniędzmi, uniknąć pułapek zastawianych przez instytucje finansowe oraz skutecznie zaplanować swoją emeryturę.

Ponad 500 stron praktycznej wiedzy o oszczędzaniu, zarabianiu, optymalizacji podatkowej, negocjowaniu i inwestowaniu, które pomogą Ci zostać prawdziwym finansowym ninja i osiągnąć bezpieczeństwo finansowe.

Książka zorganizowana jest jak elementarz finansów osobistych, który stopniowo przeprowadza przez najważniejsze obszary szkolenia finansowego ninja.

ROZDZIAŁ 1 DROGA FINANSOWEGO NINJA

Warto odróżnić podrabianych amerykańskich ninja od prawdziwych finansowych ninja. Poznasz przykłady jednych i drugich. Przeczytasz o czynnikach, które powodują, że niektórych osób pieniądze trzymają się lepiej niż innych.

ROZDZIAŁ 2 TRENING FINANSOWEGO NINJA

W finansach warto mieć długoterminowy plan, oparty na solidnych podstawach. Dowiesz się, jak znaleźć swoje motywacje i jak pomóc sobie wykształcić pożądane nawyki. To ważne, bo tak naprawdę największą wojnę w obszarze finansów prowadzimy sami ze sobą.

ROZDZIAŁ 3 ARSENAŁ FINANSOWEGO NINJA

Tylko samobójca idzie na wojnę bez odpowiedniego uzbrojenia. Dowiesz się m.in., jak obsługiwać kalkulator finansowy (wykorzystywany jest do obliczeń w całej książce), kiedy i dlaczego warto prowadzić budżet domowy i jak weryfikować efektywność swoich starań finansowych.

ROZDZIAŁ 4 FINANSOWY ROZKŁAD JAZDY

Przeczytasz, jak sprecyzować długoterminowy cel finansowy – określić moment przejścia na emeryturę i kwotę oszczędności, którymi będziesz musiał dysponować. Omówimy też, jak osiągnąć ten cel – w zależności od Twojego obecnego wieku i zaawansowania w ewolucji finansowej.

ROZDZIAŁ 5 FUNDAMENT ZDROWYCH FINANSÓW

Stale narażeni jesteśmy na zakusy tych, którzy polują na nasze pieniądze. Przeczytasz, jak umiejętnie posługiwać się podstawowymi produktami finansowymi: kontami, lokatami, kartami kredytowymi oraz ubezpieczeniami.

ROZDZIAŁ 6 OSZCZĘDZANIE NA CO DZIEŃ

Oszczędzanie wcale nie jest najważniejszym obszarem finansów osobistych. Jednak bez oszczędzania i trzymania kosztów w ryzach trudno zgromadzić kapitał, który można byłoby inwestować i pomnażać. Podpowiadam, jak mądrze oszczędzać na co dzień.

ROZDZIAŁ 7 MIESZKANIE LUB DOM – NAJWIĘKSZY ZAKUP W ŻYCIU

Koszty zamieszkania to obok jedzenia największe koszty w naszym życiu. Gdy je zsumujemy, okaże się, że żadna inna kategoria nie kosztuje nas w całym życiu więcej niż mieszkanie. Przeczytasz, czy kupować, czy wynajmować, jak negocjować i jak mądrze wziąć kredyt hipoteczny, nie przekraczając marginesu bezpieczeństwa.

ROZDZIAŁ 8 ZARABIANIE PIENIĘDZY

Nic nie poprawia naszej sytuacji finansowej w większym stopniu niż zwiększanie przychodów. W pracy spędzamy więcej niż 1/3 dorosłego życia (a nawet połowę, jeśli odliczymy czas na sen). Podpowiadam, jak zarabiać możliwie najwięcej i jednocześnie nie przeznaczać na pracę całego swojego czasu.

ROZDZIAŁ 9 OPTYMALIZACJA PODATKOWA

W życiu pewne są tylko dwie rzeczy: śmierć i podatki. Teoretycznie na żadną z nich nie mamy wpływu. W praktyce możemy kontrolować przynajmniej tę drugą. Przeczytasz o sposobach redukowania danin płaconych na rzecz państwa. Poznasz też drogę od etatu do własnej firmy.

ROZDZIAŁ 10 INWESTOWANIE

W inwestowaniu nie chodzi o niebotyczne zyski, lecz o maksymalne ograniczenie ryzyka i ochronę już posiadanego kapitału, przy jednoczesnym umożliwieniu zyskom wzrostu. Pokazuję, jak kolosalne znaczenie mają koszty oraz jak chronić się przed nietrafionymi inwestycjami.

 

Finansowy Ninja - przewodnik po finansach osobistych od Michał Szafrański możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Z technicznego punktu widzenia nie ma znaczenia, czy zarabiasz dużo czy mało.
Liczy się to, ile zostaje Ci w kieszeni.
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Bardzo fajna książka. Zagadnienia dotyczące finansów podane w przystępny sposób tak by każdy mógł łatwo przyswoić i przystosować do siebie. Zawartość tej książki powinna być przyswajana w szkoła, gdyż uczy dobrego podejścia do finansów.

Warto zerknąć